Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 23 Ное 2017 11:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Начало на кампания Лице на сайта 01.11

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Ное 2013 00:19 
Администратор
Администратор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 54
Две елементарни неща, които използвам всеки път, когато трябва да зареждам аквариума с грунд.

Първото е пластмасова лопатка. Това е най-обикновена пластмасова кухненска или градинска лопатка, която може да намерите във всеки магазин за домашни потреби. Моята съм я избрал със заоблени ръбове, за да не късам найлоновите торби, когато пренасям грунда от едн място на друго и с удобна дръжка. На снимката тази загребва около 04, 0,5 кг. и напрактика ми улеснява много работата. Десет, петнайсет килограма грунд за 150-200 литра аквариум го прехвърлям за няколко минути и е готов за работа. Мисля, че може да ви помогне и на вас. Както също е и удобна, да гребете с нея от кофа.
Прикачени файлове:
lopatka.jpg
lopatka.jpg [ 25.11 KiB | Прегледано 1365 пъти ]

Другият ми "уред" е дървена лопатка за готвене. Защо дървена? Когато работя в пълен аквариум и се иска освен да донагласям грунда, да мога да пренареждам камъни, да местя скали, въздушни стени и т.н дървената лопатка винаги изплува над водата и не потъва. По-лесно ми е винаги да ми е пред очите и никога да не я държа да не потъне и лесно да я взема. Ако потъваше, всеки път трябва да бъркам да я изваждам. Някои акваристи ползват метални с цена 30-40 лв., но тази върши перфектна работа.
Бих искал да ви я препоръчам и да седи във всеки шкаф по аквариума.
Прикачени файлове:
greblo.png.png
greblo.png.png [ 55.89 KiB | Прегледано 1363 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа