Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 23 Ное 2017 11:40

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Начало на кампания Лице на сайта 01.11

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Фев 2016 09:23 
ентусиаст
ентусиаст
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 170
Здравейте,
Предстои ми рестарт на аквариума и си мисля да мина на някакъв субстрат. Изчетох доста по темата - не мисля да слагам многослоен. Също така искам да е достатъчно тежък за да не слагам допълнително върху него нещо друго. Тъй като искам максимално черно дъно (въпрос на вкус) -както и да е 2-4 мм фракция (или малко по едър). Целта ми е нормален растителен аквариум а не някакъв претенциозен скейп.
Колебая се за REd Bee Sand на Shirakura или Aqua Soil Amazonia или някой друг от тези : http://www.garnelenhaus.de/en/aquascapi ... mPrice=180
Не искам да вземам JBL макар че го има на много добра цена в момента защото ми е много дребен / червен.

Като цяло няма да правя скаридарник - но мисля, че този за скаридите ще свърши работа и за растения.
Смятам да сложа и допълнително дънен филтър за тест - ако не ми хареса състоянието с него (няма да махам външния) точно за това не мисля да рискувам с многослоен субстрат.

Очаквам идеи / мнения / критики :-) както и предложения за други субстрати. АКо темата не е за тук - модераторите да се намесят с подходящия раздел.
Торенето ще е с течни добавки и ще има CO2 като локвата е с приблизителни размери 1м/0.5м височина / 35 см - ще е добре ако някой потвърди колко субстрат ще ми е нужен (като смятах ще е повече от 8л) ама все пак практиката може да покаже нещо друго.
Мисля да сменя и осветлението (Т8 2х30W) с хибридно - 1 Т5 + това : http://www.garnelenhaus.de/en/technics/ ... m-67w.html

П.С. ако някой си хареса нещо от сайта ако правя поръчка евентуално може да си обединим заявките. Чудех се и за някакви растения от там макар че не знам DHL -а колко ще е бърз за това.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Фев 2016 10:04 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Гледам в сайта има и проскейпа ;) ама аз бих избрал на АДА амазонията , и бих сложил за подложка лава за по добра циркулация и площ за бактерийте. Иначе за примерни размери и литри виж на проскейпа какво дават :
Изображение
Другия вариянт е да си запазиш сегашния грунд който заедно със цялата органика сложиж за подложка , незнам с какъв си и колко време ама се предполага ,че ще се е "заредил" какъвто и да е ;) така и рестарта ще мине без проблеми и растенията ако имаш такива по бързо ще се оправят от преместването. Аз така направих като минавах от 100 на 200 литра. Всичката мътилка и пясък отдолу и само добавих черен кварцов. Единствено криптокорината се срина ама вече се възстановява. Ако ще слагаш дънен филтър ,не се занимавай с подложки. Малко глинени топчета в грунда и си ти ;)
Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Фев 2016 12:31 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 50
и аз съм за Ада амазонията...

Sent from my LG-D855

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Фев 2016 13:28 
Глобален модератор
Глобален модератор

Общ обем литри на аквариумите ми: 400
Ако не знаеш какво правиш не ти трябва Амазонията.Не го ли стартираш правилно ще се разочароваш.
В момента имам стартиран с Environment Aquarium Soil използвам осмозна вода с добавка минерални.
Без СО2 държи РН 5 така,че внимавай със дънен филтър съм,но съм го спрял, защото Рн пада под 5.
Но на третия ден пуснах скариди без проблеми.
С DHL пътуват една седмица.От този сайт растения няма да ти пратят.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Фев 2016 14:00 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Здравей,колега!Относно количеството субстрат,което ще ти трябва на аквариум 100x35см при равно дъно от 5см е 18л,а ако имаш и наклони-отиваш към 22-25л според зависи!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 16 Фев 2016 21:14 
ентусиаст
ентусиаст
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 170
razr88 написа:
Здравей,колега!Относно количеството субстрат,което ще ти трябва на аквариум 100x35см при равно дъно от 5см е 18л,а ако имаш и наклони-отиваш към 22-25л според зависи!

Благодаря на всички за мненията. Ще видя как ще поръчвам субстрата - мислех че около 15л ще ми стигнат - то аквата е извита и в най-широката част е 35 см - в най тясната е 30, но наистина ако има и наклони няма как да го сметна лесно.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 16 Фев 2016 22:42 
Администратор
Администратор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 54
Ако ще правиш наклони, то най-добре е да използваш стерипорени плоскости по 1-1,5 см да си повдигнеш зоните. Така ще си спестиш излишни разходи за грунт.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа