Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 15 Дек 2018 22:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Фев 2018 13:04 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Ще споделя два случая които може да са полезни на някого.
В аквариума във спалнята са Еднлерите santa maria bleeding heart и исках да направя колония.Пуснах един мъжки и две женски-от първото раждане отцеляха 5,4 женски и едно мъжко което на 3 месеца се оцвети/Ядеше бой от стария,но бързо го задмина по ръст и динамиката се промени.Сега вече от следващите раждания отцеляваха доста бебета и преди 3 месеца даже се принудих да махна възрастните женски защото аквариума беше гъч от бебета.Остана ми да чакам само да порастнат и да направят красив аквариума с много мъжки....ама не.Още като махах женските имаше няколко поотраснали които вече се оформяха,но така и не ги видях пораснали.Рядко виждам аквариума и го отдавах на някой срив във системата.но сестрите им растяха без проблем ):( Сега докато съм в болнични виждам по-често аквариума и забелязах че двата възрастни мъжки преследват всяко което покаже признак за това че е мъжко....явно са и смъртоносни защото за половин година няма и едно оцветило се :(
Вчера вече неиздържах и преместих двата възрастни с 3 поотраснали женски в 240л аквариум.И о чудо....днес в аквариума в спалнята вече има полуоцветено мъжко което закача женските :P До вчера нямаше и следа от оцветяване по което и да е още по-малко да закача женски.Явно мъжкарите добре са си пазили територията.
Другия случай е в Лоутехчето.Там пуснах два мъжки и две женски от вида Cumana Wildguppy отново за да ги развъдя.Тук по-възрастния мъжки подтиска младия напълно и дори младия постоянно губи цветовете си ае възрастен вече.От първото раждане отцеля само едно бебе и адоста писах за него в темата.След месец от второто раждане отцеляха вече 7-8 бебета,но първото растеше бързо на почти два месеца вече си личеше че е момченце и дори се опитваше да оформя гоноподума....тогава го видях за последно :( Никое от бебетата не е закачено ,но той изчезна!Сега вече от следващите раждания аквариума е пълен с бебета и за това махнах възрастните-и те в 240 литровия.
Следователно четирите агресивни и дори смъртоносни мъжки са в един аквариум,но няма и помен от подобно отношение.Гонят си заедно женските и всичките си пуснаха цветовете напълно.Не се закачат.Значи не са лоши рибите,а просто 2 мъжки е доста под социялния минимум за разпределянето на агресията която тези уж кротки риби имат.
За женските ще споделя,че 2 женски означава,че ще са постоянно заедно,но ще се крият по ъглите все едно нещо не е наред с параметрите и ще са стресирани постоянно.Сега са 5 и пак няма помен от предишното им държание.
Като извод в моя случаи-повече Гупи по-малко проблеми ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Фев 2018 15:11 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 32
Ники и аз забелязвам подобно поведение. Имам един мъжкар московски син и нормална женска. Преди две седмици пуснах чифт ендлери и мъжкият постоянно е покрит дълбоко между растенията. Иначе женската веднага мигрира към другата компания.Така че има си разделение на територията дории при миролюбиви рибки като гупите. При мен поколение не е оцеляло въпреки гъсталака от растения.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Фев 2018 07:29 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 45
Любими стилове: Растителни аквариуми
При мен пък не мъжките са агресивни, а женските... Иди, че ги разбери тези ендлери. За пръв път при ендлерите видях женски да се перчат, и нападат все едно са отстояващи своя територия мъжки. Иначе пък при мен блек бар мъжките основното с което се занимават е да преследват женските с развъдна цел...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа