Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 10 Дек 2018 15:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Апр 2011 20:23 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Здравейте. Някой има ли наблюдения за постигане на оптимални условия за развъждане на живородки?Пример: Един приятел имаше невероятни гупи , женските бяха с огромни кореми раждаха редовно по 50-60малки и бяха много жизнени и здрави.Аквариума му беше с приблизителни размери 50/25/25,осветително тяло нямаше а се осветяваше само от слънчевата светлина тъй като беше до прозореца.Аз също съм имал гупи (до300бр.) но такива никога. Та ако някой има подобен опит нека сподели.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Апр 2011 23:14 
Администратор
Администратор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 54
Здравей, ето моят пример и съвет. Нужно е всекидневна жива храна, добро поддържане на температура и хубаво аериране на водата. На практика това се постига с аквариум 50,60 литра, в който дори и няма растения. Обособявате няколко майки, които раждат мнозинството, а останалите само поддържат бройката и така с доста мъжки. Избирате си линия гупи и действате :)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Май 2016 22:19 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Оптималните условия са чиста вода и достатъчно обем такава на рибка.Ако са много на гъсто няма да бъдат едри нито женските,нито мъжките.Ако са много мъжките ще тормоят женските и вероятноста за преждевремени раждания и недъгави рибки се увеличава.Добре е още от малки да се делят по полове и женските да се пазят чисти(без мъжки) поне до 8-9 месечна възраст като както Каза Арсенал им се дава ежедневно жива храна.Така гледани женски могат на тази възраст да са вече на макс от около 8см ;) .
Тогава вече може да се съберат с мъжките.Първите раждания ще са от по няколко малки-не повече от 10-15 ,но ще са по-едри(точно от тях се отделят за следваща развъдна група),като със всяко следващо раждане броя на родените рибки ще се увеличва,а размера им намалява-чувал съм за 150 от една женска,но повече от 80 някъде не съм имал ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа