Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 23 Окт 2018 10:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Анциструси
Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Яну 2015 14:12 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 160
Здр. Днес забелязах че в общия аква иман малки Анциструсчета в една делвичка забелязах че един сом стои постоянно от дни на входа и така ги видях случаино но сега незнам какво да правя да ги отделям ли даси стоят ли и с каво даги храня.за първи път ми е и не знам как даги запазя.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Анциструси
Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Яну 2015 14:56 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Написани статии: 1
Любими стилове: Холандски стил и Джунгла стил в акваскейпа
Здр . Първо ги измести в друг аквариум с бащата после мъжкият като спре да ги пази го върни веднага в общият аквариум а малките захрани с сварени хубаво краставица морков и жива замразена храна .

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник". Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Яну 2015 15:07 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 800
Написани статии: 2
Това с изместването е трябвало да стане преди да се излюпят малките. Сега вече е късно. Така ще озелеят също като не е без значение и какви обитатели има още в аквариума. Колко литра е и така. Колкото до захранването е добре да стане с пелетите за дънни рибки а като започнал малките да щъкат навсякъде да им се дават и попарени листа от салата, зеле или червени пиперки. Краставицата се дава сурова.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Яну 2015 15:40 
пристрастен
пристрастен
Аватар

преместих ги в малък 10л и таткото излезна а с него и няколко с жълти кореми а сега какво

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Яну 2015 22:18 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 1
Любими стилове: Холандски стил и Джунгла стил в акваскейпа
starshia01 написа:
преместих ги в малък 10л и таткото излезна а с него и няколко с жълти кореми а сега какво

дръж ги там и им сменяй водата по често през ден но със същата температура . И виж какво ти е писал Рикардо

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник". Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Яну 2015 20:19 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Да добавя към подсещането за температурата на водата. Трябва и леко аериране. Не силно а леко. Жълтъчните коремчета като спаднат ще започнат да обикалят из целия аквариум. До тогава правят хаотични и некоординирани движения. Всяко стресиране-залепяне на нос на стъклото, бъркане в аквариума и подобни действия които ги карат да се движат така хаотично им намаля шансовете за оцеляване. Жълтъчното коремче е разчетено да им стигне докато станат самостоятелни и могат сами да започнат да се хранят. Прекалените движения ги изтощава преди да са стигнали до този етап на самоизхранване. От което следва ...повече загуби.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Яну 2015 20:00 
пристрастен
пристрастен
Аватар

благодаря за изчерпателните отговори колеги ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Фев 2015 21:25 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Прикачени файлове:
20150207_183854.jpg
20150207_183854.jpg [ 2.05 MiB | Прегледано 5161 пъти ]
E то резултата ;)

Прикачени файлове:
20150207_183830.jpg
20150207_183830.jpg [ 2.04 MiB | Прегледано 5161 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Фев 2015 21:39 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Еее, браво! Време е да започнеш с краставица, попарена пиперка, сварен гра и други такива лакомства да ги свикнеш. Попарен зелев лист, маруля също.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Апр 2015 20:59 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Здравейте,искарах още едно люпили анцитрусчета благодаря ви за инфуто което ми бяхте предоставили.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Апр 2016 11:05 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 500
Amev написа:
Както ти казах - Анцитрус е и те имат шипове зад устата и се бранят с тях , а мъжките и рога им растът .. За портокола твоя е женски ... Може да са били последните издихания на скалара .. При болест също се наблюдава такова поведение че да се блъсне в сомчето .. Просто то я е довършило ;(

Добро утро. Влезнах да споделя нещо дето се случва из нашия аквариум и ще ползвам тази тема за Малтретиращите наклонности за анциструсите, но на път д апиша се зачетох в мненията и...

И женските и мъжките ли имат шипове зад устата? Те се отварят само когато са уплашени и да се бранят с тях, и се прибират като витрилце и се разтягат на страни...но бях останала с впечатление, че само мъжките имат?

Така- а сега това дето си мисля че се случва в нашия аквариум.. Преди месеци беше.. виждам аз единия неон малко се клатушка като плува и видимо размера му беше по- малък от на другите. Оптахме се да го извадим, но ой се крие и за да не се стресират и другите риби го оставихме. Последва покриване на неона с бели точки- основно в областа на хрилете, следващите два дни, и той видимо не се чувства добре. Пак опити да го уловим, но по това време имахме само едно малко кепче..не се оплучи и реших да го оставя.. каквото това, поне другите риби да не се травмират, че по- лошо от стреса няма . Резултата една сутрин виждам нещо бяло и мъхесто на дъното, видимо леко- водата го подмества. Извадих го- това беше гръбначе на рибка. Събрах аз 2 + 2, Ясно беше, че болното неонче е било оглозгано. Наблюдавах за някаква промяна в акваиума и здравето на рибите. Мислех си, за тези бели точки той беше покрит и че те изяждайки го биха разпространали гадостите. Нищо такова не последва. Да чукна на дърво, всичко си беше чудесно.
Така от този омент преди няколко месеца сутирн по време на хранене и торене оглежда рибците и все ми се струва, че някои ги няма.. Обаче аквариума има растения и си казвах, че те са скрити и аз не мога да ги преброя точно. Въпреки че идеята за това, че някои риби 'изчезват" не съм я отписала на 100%.
От известно време много голяма част от деня е посветена на разни неща които създавам. И рибките са малко на втори план. Просто не прекарвам часове пред аквариумите д аги наблюдавам дали всичко с всички е ОК. Просто няма време ...(извинения, знам , знам.. :< )
До вчера когато една от червените тетри Serpae tetra- много жална я видях. Тя почти секаш а ми се покаже просто изплува. олната част от челюстта и липсваше. Дишаше тежко. Имаше още един отвор, непосрествено под устата си. Пак хрилете покрити с нещо бяло. Всички останали риби са добре. Плуват си нормално. Оживени и се хранят нормално.
Сома за тези месеци от друга страна порастна доста и едни красиви рогца е пуснал. Вероятно е намерил допълнителен източник на протеини - преследвайки, теророзорайки и убивайки рибки и после доволно похапвайки с тях.
Това е моят теория, обаче ся да не ми кажете, че анциструсите са вегетарианци и тогава теоритя ми отива в коша :).

ПП: Другата по- голяма риба дето е в аквариума е един opaline gourami Опалин Трихогастер...Но той не съм го забелязала да е агресивен. Играе си на гоненица с другите 2 златни трихогастера, но дори не ги хапе..просто си се гонкат.
...ммм Вие какво мислите по този казус с "разширената диета"?

ПП2; Исках д апубликувам в темата на авлова за скалароията, която била убита от сома, но имах няколко неуспешни опита там.. з атова писах тук...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Апр 2016 11:35 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Анциструса не ти убива рибките.С удоволсвие ще ги осмуче,ако са умрели вече.Така че върши добро дело,като почиства аквариума от леш.Така че не го обвинявай ,ами му благодари.. ;)
Относто серпата и неончето,ми прилича на някаква бактериална инфекция.Понякога ако някоя рибка има раничка,на това място се образува колония от бактерии,приличат на власинки от памук.Ако серпата е толкова зле,без челюст...по-добре...ефтаназия.
Не бих изключил трифогастера от "заподозрените".

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Апр 2016 13:52 
ветеран
ветеран
Аватар

Имал съм рибка,Данио която беше така със разградена долна челюст и други рибки в периода изчезваха и аз набеждавах какви ли не рибки,че и нещо живеещо в грунда дори ):( ........
Е единствения виновник бях аз-лоши качества на водата се оказаха.Разни бактерии са събаряли най-слабите индивиди.Смених филтрацията и невидимия убиец и осакатител не се появявал 3 години ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Апр 2016 14:35 
пристрастен
пристрастен
Аватар

baygry написа:
Анциструса не ти убива рибките.С удоволсвие ще ги осмуче,ако са умрели вече.Така че върши добро дело,като почиства аквариума от леш.Така че не го обвинявай ,ами му благодари.. ;)
Относто серпата и неончето,ми прилича на някаква бактериална инфекция.Понякога ако някоя рибка има раничка,на това място се образува колония от бактерии,приличат на власинки от памук.Ако серпата е толкова зле,без челюст...по-добре...ефтаназия.
Не бих изключил трифогастера от "заподозрените".

Добремммммммм ще го почерпя още едно от неговите любими "хапчета" :) обещавам...
Понеже супер наедря и в момента той е най- голямия рибок в аквата и за това го заподозрях в бабаитлък..но щом е помагач и лоялно рикрива явно мои грешки.. ще му се извиня на душичката...
victory:
ники_о написа:
Имал съм рибка,Данио която беше така със разградена долна челюст и други рибки в периода изчезваха и аз набеждавах какви ли не рибки,че и нещо живеещо в грунда дори ):( ........
Е единствения виновник бях аз-лоши качества на водата се оказаха.Разни бактерии са събаряли най-слабите индивиди.Смених филтрацията и невидимия убиец и осакатител не се появявал 3 години ;)

....аквата си с оригинлния илтър, но си е ста де..признвам... и е от тези над аквариума... добре.. виновна съм значи....пух как исках поне веднъж да е някой друг :< ...ще се опитам да сменям водата по- редовно..

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Апр 2016 15:03 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Тези оригиналните филтри които са над аквариума,въобще не са за подценяване.Вече втори аквариум възтановявам с такъв топ филтър.Първия аквариум засега се държи чудесно.Скоро ще видим как е и втория.Според мен само канистър е по-добре.Топ-а е значително по-добър от повечето вътрешни филтри,според мен. По-голям обем.,падащата вода не позволява образуването на ципа,много лесно обслужване..единсвения недостатък е че много ограничават пространството за бъркане в аквариума.С какъв пълнеж е твоя?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Апр 2016 15:16 
пристрастен
пристрастен
Аватар

baygry написа:
Тези оригиналните филтри които са над аквариума,въобще не са за подценяване.Вече втори аквариум възтановявам с такъв топ филтър.Първия аквариум засега се държи чудесно.Скоро ще видим как е и втория.Според мен само канистър е по-добре.Топ-а е значително по-добър от повечето вътрешни филтри,според мен. По-голям обем.,падащата вода не позволява образуването на ципа,много лесно обслужване..единсвения недостатък е че много ограничават пространството за бъркане в аквариума.С какъв пълнеж е твоя?

Ами то и аз за външен само бих го сменила де... но както вече казах някъде другаде.. няма да е скоро..Пък и не съм сигурна, че дори бих го сменила въобще...

До сега, а и сега.. като се погледне водата в аквата е супер чиста. В другия дето е до този и е същия размер сме с Външен Флувал 306 и вътре имаме само 3-те студеноводни..и водата в тропика е ако не по- чиста поне същата.(поне видимо де).

Има три отделения отгоре и всяко съм напълнила максимум с керамика и най- отгоре слой вата...
За мен недостатъка е че засенчва малко от сетлината и ...само това не ми харесва особено. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа