Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 23 Окт 2018 09:05

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Мар 2016 23:00 
пристрастен
пристрастен

ИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my D5803 using Tapatalk

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Мар 2016 23:01 
пристрастен
пристрастен

Скаларията се бльсна в него и веднага умря..

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Мар 2016 23:10 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Както ти казах - Анцитрус е и те имат шипове зад устата и се бранят с тях , а мъжките и рога им растът .. За портокола твоя е женски ... Може да са били последните издихания на скалара .. При болест също се наблюдава такова поведение че да се блъсне в сомчето .. Просто то я е довършило ;(

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Мар 2016 23:24 
пристрастен
пристрастен

Не беше болна.Сигурна сьм.Изхвьрлих сома...Тъй като бе от чифт..останалата сама скалария ще направи ли чифт пак с друга рибка?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Мар 2016 23:48 
Администратор
Администратор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 54
Честит 8 ми Март!

Почти цялата предна част на тялото на сома е покрито с шипове. При улов с кепче почти е невъзможно да се отдели от мрежата. Случайност...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Мар 2016 00:51 
пристрастен
пристрастен

Благодаря !
Гадна случайност..А уж сомовете били добри риби..

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Мар 2016 06:34 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Съжалявам са скалара,ама едва ли е виновно сомчето.За анциструс убиец не съм чувал досега.Понякога рибки преди смърта си, се блъскат неориентирано в разни предмети.Шипчетата не са отровни,а и израстъците по главата при мъжките са меки.Според мен не възможно да се блъсне в него здрава риба и да умре веднага.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Мар 2016 07:55 
ветеран
ветеран
Аватар

Скалара е умрял кой знае от какво и сомчето няма нищо общо с това,в случая скаларията и е имало нещо,а ти си изхвърлила,убивайки без причина,една мирна и 100 пъти по-полезна за аквата ти рибка. И да,сомовете са добри риби.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Мар 2016 08:50 
Модератор
Модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 650
Ако тя се е блъснала в него значи се е самоубила. Шегувам се (не, не се шегувам),

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Мар 2016 10:12 
пристрастен
пристрастен

Скалара бльскаше всяка риба която му влиза в територията.Уби няколко неона,гупи молинезий..Тук разбрах,че аквариума ми е препьлнен и махнах в друг аквариум половината риби.Оставих само скаларий и сомове.Пак е тясно,но очаквам още по голям аквариум.Скалара,който бе убит пак пазеше част от аквариума.Просто бльсна,удари сома и веднага умря..затова мисля,че сома е виновен.Сигурна сьм че не беше болен.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Мар 2016 10:14 
пристрастен
пристрастен

Останалата скалария от чифта ще направи ли нов чифт?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Мар 2016 10:22 
пристрастен
пристрастен

geshi написа:
Ако тя се е блъснала в него значи се е самоубила. Шегувам се (не, не се шегувам),

Тя искаше май него да убие..но умря..

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Апр 2016 11:04 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 500
Amev написа:
Както ти казах - Анцитрус е и те имат шипове зад устата и се бранят с тях , а мъжките и рога им растът .. За портокола твоя е женски ... Може да са били последните издихания на скалара .. При болест също се наблюдава такова поведение че да се блъсне в сомчето .. Просто то я е довършило ;(

Добро утро. Влезнах да споделя нещо дето се случва из нашия аквариум и ще ползвам тази тема за Малтретиращите наклонности за анциструсите, но на път д апиша се зачетох в мненията и...

И женските и мъжките ли имат шипове зад устата? Те се отварят само когато са уплашени и да се бранят с тях, и се прибират като витрилце и се разтягат на страни...но бях останала с впечатление, че само мъжките имат?

Така- а сега това дето си мисля че се случва в нашия аквариум.. Преди месеци беше.. виждам аз единия неон малко се клатушка като плува и видимо размера му беше по- малък от на другите. Оптахме се да го извадим, но ой се крие и за да не се стресират и другите риби го оставихме. Последва покриване на неона с бели точки- основно в областа на хрилете, следващите два дни, и той видимо не се чувства добре. Пак опити да го уловим, но по това време имахме само едно малко кепче..не се оплучи и реших да го оставя.. каквото това, поне другите риби да не се травмират, че по- лошо от стреса няма . Резултата една сутрин виждам нещо бяло и мъхесто на дъното, видимо леко- водата го подмества. Извадих го- това беше гръбначе на рибка. Събрах аз 2 + 2, Ясно беше, че болното неонче е било оглозгано. Наблюдавах за някаква промяна в акваиума и здравето на рибите. Мислех си, за тези бели точки той беше покрит и че те изяждайки го биха разпространали гадостите. Нищо такова не последва. Да чукна на дърво, всичко си беше чудесно.
Така от този омент преди няколко месеца сутирн по време на хранене и торене оглежда рибците и все ми се струва, че някои ги няма.. Обаче аквариума има растения и си казвах, че те са скрити и аз не мога да ги преброя точно. Въпреки че идеята за това, че някои риби 'изчезват" не съм я отписала на 100%.
От известно време много голяма част от деня е посветена на разни неща които създавам. И рибките са малко на втори план. Просто не прекарвам часове пред аквариумите д аги наблюдавам дали всичко с всички е ОК. Просто няма време ...(извинения, знам , знам.. :< )
До вчера когато една от червените тетри Serpae tetra- много жална я видях. Тя почти секаш а ми се покаже просто изплува. олната част от челюстта и липсваше. Дишаше тежко. Имаше още един отвор, непосрествено под устата си. Пак хрилете покрити с нещо бяло. Всички останали риби са добре. Плуват си нормално. Оживени и се хранят нормално.
Сома за тези месеци от друга страна порастна доста и едни красиви рогца е пуснал. Вероятно е намерил допълнителен източник на протеини - преследвайки, теророзорайки и убивайки рибки и после доволно похапвайки с тях.
Това е моят теория, обаче ся да не ми кажете, че анциструсите са вегетарианци и тогава теоритя ми отива в коша :).

ПП: Другата по- голяма риба дето е в аквариума е един opaline gourami Опалин Трихогастер...Но той не съм го забелязала да е агресивен. Играе си на гоненица с другите 2 златни трихогастера, но дори не ги хапе..просто си се гонкат.
...ммм Вие какво мислите по този казус с "разширената диета"?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа