Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 23 Окт 2018 21:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Правила на форума

В този форум може да променяте първото си мнение неограничено пъти.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 375 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Мар 2015 22:07 
Администратор
Администратор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 54
Администратор:
Темата е отделена от "Отново в играта".

Не знам, какъв е бил опита ти до сега с Manado, но дано си уцелил. По принцип го дават за сух старт за директно полагане без промиване. Ти от къде го купи? Има много лоши качества едни, от които са не може да се сифонира, при силна циркулация се повдига и водата винаги розовее. В Aqiarium.bg имат един 200-300 литро декориран така и е розов отвсякъде. Едва ли пуска грунта, но прави отразяване на светлината. Иначе е много ефектен, аз го харесвам само, когато са засадени много растения с ярко зелен цвят. Тъмно кафевите и зелени растения ги прави с цвят на олово. Успех, дано се развият нещата и ще чакаме. victory:

Офтопик/Offtopic:
Така ли иначе си почнал, купи дънен нагревател да го направиш напълно професионално. Това е твой избор, само те подсещам, че може да го направиш. :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Мар 2015 01:38 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 4
Никога не съм правил аквариум с Манадо.Това ми е първия опит-грунда е закупен от Емаг.В магазина на Аквариум Бг грунда розовее,най-вече заради осветлнието-то е предимно Гролукс.Вчера говорих с момчетата от магазина,понеже купувах медия за филтрите,скардики и фон за за аквариума.В магазина аквариума е 100/50/50-250 литра аквариум.Изглеждаше доста приятно а червените растения бяха супер.В момента имам 20 литра грунд,който се изкисва.Утре заедно с аквариума ще дойдат още 10 литра Манадо,което ще бъде промито и поставено в аквата.Имам и Aquabasis-5 литра,както и лава.Над тях ще бъдат поставено Манадото.Откъм торове-използвал съм Профито навремето и бях много доволен и торовете на Изи Лайф.Надявам се,че и този път ще имам успех.Предния път с малко подложка,торове и въглероден диоксид имах доста успех.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Мар 2015 10:20 
ветеран
ветеран
Аватар

Знам,че Манадото го дават за сух старт,но в българските форуми упорито се говори,че е желателно първоначалното му измиване.Хамалогия си е в действителност,защото при мен са 30 литра,но успях да го измия накрая.Това си е изпечен глинен гранулат,който има полепнал глинен прах по него-при първите измивания се вдигна една мътилка,която беше страшно много,но накрая се изми.Не ми се мисли,какво ли щеше да е ако не го бях измил преди това - не знам,как щеше да се избистри.
За дънен нагревател не се бях замислял,а и никога не съм и имал.Зная,че се препоръчва поставянето му,за да може да има добра циркулация във водата,но при мен и без дънен нагревател се е получавала работата.Ще помисля по въпроса.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Мар 2015 21:01 
Администратор
Администратор
Аватар

Хубаво се заговорихме за Манадото :D има някои важни неща, които според мен трябва да се имат предвид. Когато стартирах аквариума си с Манадо, нямах абсолютна никаква мътилка и го бях стартирал на сухо. Като напълних водата след няколко часа си беше леко мътна, което си е нормално, но не и кална. След време мътилката изчезна, но водата си остана белезникаво оцветена я жълта, я розова. Непрекъснато се образуваше мазна ципа с цветовете на дъгата, все едно е капнало масло от автомобил. Скоро стартирах скаридарника си със същия грунт и резултата е същият. Пак розовее и отново имам същите петна по водата все едно е капнало моторно масло. :D Има много хубав ефект в началото, но след това омръзва. Червеното много се набива. И още според мен е застанало мнението, че едва ли не щом е Манадо с всичките му написани от производителя характеристики, растенията ще си растат с 10 см на ден! Абсолютно залъгване, изключение правя за тези, които гледат Криптокорини. Много бързо се климатизират и вкореняват с Манадо. Даже бих им препоръчал да си правят "джобове" от Манадо и в тях да засаждат Криптокорините. Много бързо пускат новите коренчета. Водата се втвърдява и покачва Ph, което за Криптокорините е подходящо. Аз този експеримент не бих го направил отново и имам огромно разочарование от този вид грунт. Успех, при теб нещата може да са различни. И още нещо, при миене като се бърка с ръка глината се разпада и за това може би да пуска постоянно. Аз го приплаквам и няма проблеми. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Мар 2015 22:46 
ветеран
ветеран
Аватар

Дано всичко да е наред.Днеска си поръчах растенията,но ще пристигнат чак във вторник-тогава ще напълня аквариума.Аквариума ще дойде утре-ще му сложа Aquabasis-a и Манадото,а като дойдат растенията ще го напълня.Да се надяваме,че бутилката за въглеродния диоксид ще е готова дотогава,за да мога да я пусна и нея.Ще кача снимки утре. :D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 00:40 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Написани статии: 1
Любими стилове: Холандски стил и Джунгла стил в акваскейпа
ivaka87 написа:
Никога не съм правил аквариум с Манадо.Това ми е първия опит-грунда е закупен от Емаг.В магазина на Аквариум Бг грунда розовее,най-вече заради осветлнието-то е предимно Гролукс.Вчера говорих с момчетата от магазина,понеже купувах медия за филтрите,скардики и фон за за аквариума.В магазина аквариума е 100/50/50-250 литра аквариум.Изглеждаше доста приятно а червените растения бяха супер.В момента имам 20 литра грунд,който се изкисва.Утре заедно с аквариума ще дойдат още 10 литра Манадо,което ще бъде промито и поставено в аквата.Имам и Aquabasis-5 литра,както и лава.Над тях ще бъдат поставено Манадото.Откъм торове-използвал съм Профито навремето и бях много доволен и торовете на Изи Лайф.Надявам се,че и този път ще имам успех.Предния път с малко подложка,торове и въглероден диоксид имах доста успех.

А осветлението е много важен фактор за добри растения . То какво ще е .

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник". Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 07:36 
ветеран
ветеран
Аватар

Осветлението ще си е оригиналното за комплекта Juwel Rio - Juwel High Light 2 .лампи по 45 вата т5.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 14:34 
ветеран
ветеран
Аватар

ivaka87 написа:
Осветлението ще си е оригиналното за комплекта Juwel Rio - Juwel High Light 2 .лампи по 45 вата т5.

Осветлението е добро но не става за растения изискващи добра светлина . Имат нов модел капак или ъпгреитван с допълнително осветление . Но той явно се предлага като опция , с доплаща не . Ето какво представлява капакът ти ;) , много е лесен за боравене с него ако искаш да слагаш допълнително осветление мога да ти кажа как да си го направиш .

Прикачени файлове:
10921679_10203624906368613_2102681586_n.jpg
10921679_10203624906368613_2102681586_n.jpg [ 60.58 KiB | Прегледано 1531 пъти ]
10255767_10203624906208609_949100257_n.jpg
10255767_10203624906208609_949100257_n.jpg [ 66 KiB | Прегледано 1531 пъти ]

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник". Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!.
Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 15:20 
ветеран
ветеран
Аватар

Това е стария модел на Рио.Моя модел е High Light,с две лампи по 45 вата.Аз добавих и рефлекторите на JUWEL.Аквата пристигна при мен сутринта-в момента живея на 12 етаж и за мое огромно "щастие",асансьора се развали.Добре,че бях извикал един приятел да удари едно рамо,че иначе нямаше да може да го кача догоре.Аквата е сглобена,но тъй като ще ми се забавят малко растенията,ще го стартирам във вторник.Опитах се да си махна вътрешния филтър,понеже си взех два канистъра-рязах с макетния нож,ама нищо не стана.Ще оставя един канистър- Cristal Profi e 900 и вътрешния филтър.Сложих Aquabasis-а и Manado-то - 5 литра от Aquabasis и литър лава,а отгоре засипах с 20 литра от Манадото.Останаха ми 10 литра от Манадото,но ще добавя още малко,защото Aquabasis - a е повече от 2 сантиметра и ще ми се наложи хубаво да го покрия,просто сега ме мързи и не ми се мие,но ще добавя от него.В понеделник ще си взема системата за въглероден диоксид,реактора ще е JBL Taifun.

Прикачени файлове:
IMAG0213.jpg
IMAG0213.jpg [ 949.71 KiB | Прегледано 1530 пъти ]
IMAG0214.jpg
IMAG0214.jpg [ 1.35 MiB | Прегледано 1530 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 17:03 
ветеран
ветеран
Аватар

Направи снимки и на твоят капак да го видя и като е угасен . А до пурите ватовете може да слагаш каквито си поискаш сменяш само ЕРП та та и си готов .

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 18:14 
ветеран
ветеран
Аватар

Как да добавям допълнителни лампи,ако реша?Ето го и тялото.В он-лайн магазина на Зоопарадайс,откъдето купих комплекта продават самото осветително тяло,даже го има в двете му разновидности-Т5 и Т8,но цените не са хич приятни.

Прикачени файлове:
IMAG0216.jpg
IMAG0216.jpg [ 658.45 KiB | Прегледано 1505 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 18:50 
ветеран
ветеран
Аватар

ivaka87 написа:
Как да добавям допълнителни лампи,ако реша?Ето го и тялото.В он-лайн магазина на Зоопарадайс,откъдето купих комплекта продават самото осветително тяло,даже го има в двете му разновидности-Т5 и Т8,но цените не са хич приятни.

Между двете , в средата се слагат фасунгите и вътре има място за още едно "ЕРП" Ел. Баласт .

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 20:18 
Администратор
Администратор
Аватар

Честито за аквариума! Записвам се за темата, ще бъде интересна. victory:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 20:56 
ветеран
ветеран
Аватар

Arsenal написа:
Честито за аквариума! Записвам се за темата, ще бъде интересна. victory:

Благодаря.Нямам търпение да ми пристигнат растенията,искам да го напълня вече.Забави ми се аквариума,нямаха го в наличност и го чаках да пристигне 1 седмица и се забавих с поръчката на растенията,иначе щеше да е пълен вече.Както писах по-нагоре,днеска сутринта като ми го докараха се развали асансьора в блока,в който живея и съм го качвал на ръка,заедно с един приятел.Цирк голям беше,ама успяхме-до 12-тия етаж го носихме.Тъкмо го качихме и оправиха асансьора.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 21:35 
Администратор
Администратор
Аватар

Значи този аквариум го избирах преди 2 години и щях да го купя, но нямах място за 125 литра в стаята. Капака му е чудесен и нищо общо няма с правените. Е това е кеф, да работиш с аквариума си с лекота, а не да вдигаш 20 кг щайги и пвц плоскости, които се гънат на 8. Това е един от най-добрия избор на аквариум. До колкото си спомням пурите бяха специани за модела с усилена светлина. И действително е така, защото ми го пуснаха да го сравня с Aquael и Ferplast и светеше доста по-силно. Има два според мен основни недостатъка, единия е височината, а другия е залепения вътрешен касетъчен филтър. Кой идиот е решил да го лепи и то със силикон!? Не знам, колко е ефективен филтъра, но много често им гори помпата вътре. Знаеш ли, какво може да направиш, за да го махнеш. Влез в OLX и Bazar.bg и потърси обяви за продажба на тоя модел филтър. И се обади да питаш, как го е махнал тоя човек. Малко нахално, но го удари на молба. :D Другият вариант е с канцеларски нож, но какво ще направиш не знам. Май някой го беше махал с ножовка, но не помня. Има риск да се надере стъклото. Също може да се обадиш в Аквадизайн и да говориш със собственика, той предлагаше този модел. Но не знам дали ще ти помогне. Нали се сещаш защо? :D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 21:52 
ветеран
ветеран
Аватар

Като реши да го махне да си купи разредител за силикон и той го разяжда ,но трябва само самите ръбове на филтърът иначе ако се пръсне по другите ръбове на аквата не знам какво ще се случи . Има и друг метод с газ за горене ,не пропанбутан. Пак с клечка за уши напояваш я и нанасяш и след 2-3 минути силикона се разпада НА 100% що аквариуми съм разлепвал и то на EHEIM даже . ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 22:12 
ветеран
ветеран
Аватар

Опитах с макетен нож-тоя силикон няма мърдане.За разредител за силикон или за газ,не се бях сетил.Ама вече не ми се и занимава-искам да го напълня вече,сърбат ме ръчичките.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 22:17 
Администратор
Администратор
Аватар

Ами освен да ти пожелаем скорошно пристигане на растенията и здрави нерви до тогава! :lol: :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 22:22 
ветеран
ветеран
Аватар

Вторника наближава.Още 2 дена дето се вика,ама аз за тия 2 дена ще прощръклея.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Мар 2015 22:28 
Администратор
Администратор
Аватар

пий ;)

Прикачени файлове:
uspokoitelen.jpg
uspokoitelen.jpg [ 193.57 KiB | Прегледано 1478 пъти ]

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 375 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа