Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 12 Дек 2018 01:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 384 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Ное 2016 22:47 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
По лично мое мнение снимката трябва да е от периода на регистрирането на аквариума за конкурса.Така всеки аквариум би могъл да участва със своето развитие ,но не и с миналото си ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 10:46 
ветеран
ветеран

Общ обем литри на аквариумите ми: 95
ники_о написа:
По лично мое мнение снимката трябва да е от периода на регистрирането на аквариума за конкурса.Така всеки аквариум би могъл да участва със своето развитие ,но не и с миналото си ;)

+1

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 12:19 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 100
ники_о написа:

...ники това е добре и е справедливо но как ще се гарантира в действителност това...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 12:36 
ветеран
ветеран
Аватар

Гаранции чак малко прекалено идва,важно е тапета да е приличен,то тва и конкурс не е,по прилича на кастинг .
Между другото,имало е доста живот навремето тук във форума,доста добри конкурсчета са правени преди години.

Последна промяна vdo на 09 Ное 2016 12:58, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 12:36 
ветеран
ветеран

Общ обем литри на аквариумите ми: 95
dafo написа:
ники_о написа:

...ники това е добре и е справедливо но как ще се гарантира в действителност това...

Ъплоуднатият файл на снимката съдържа в себе си информацията кога е била направена. След гласуването администраторът може да провери, дали критериите за участие са спазени и ако не са победителя да бъде дисквалифициран (за да не се проверява всяка снимка в момента на подаване, което също е вариант).

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 13:18 
Глобален модератор
Глобален модератор

Общ обем литри на аквариумите ми: 400
Да се надяваме на коректност от участващите. :D
И да не се стига в последствие до дразги ,като в други форуми.
Който иска да доказва нещо си има международни конкурси,където да прави това.

:offtopic:
Освен основната снимка и една снимка с актуален вестник пред аквариума. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 17:41 
старо куче
старо куче
Аватар

Написани статии: 6
Рискувате да останете без участници, но всеки е в правото си да важат неговите правила.
Подобно правило за актуална снимка не съм убеден на колко международни конкурси го има.
Това е конкурс за снимка или за актуалнос!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
А пък миналото е хубаво да го има и да не се забравя :)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 17:56 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Аз нямам никакви претенции към конкурса,но също мисля,че правилото за актуална снимка е разумно,иначе може да започнат да се пускат аквариуми отпреди 2-3 години,че дори и недействащи.
Но искам да обърна внимание и на първоначалните правила, направи ми впечатление последния път,че не се спазваха,а именно да се изпраща снимка,име на аквариума/темата и ЛИНК!Неслучайно написах последното с големи букви,някои колеги го пропускаха,поради което се налага да се търси темата,за да се види развитието.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 18:30 
ветеран
ветеран
Аватар

И кво да му гледаме развитието на някой,това е кампания,за да се лепне хубав аквариум за лице на сайта,много по лесно,приятно и прегледно е да се оценява една хубава снимка,отколкото да се препрочита цяла тема,дето е виждана по сто хиляди пъти от всеки,нещо ,което и без друго никой не прави при гласуването,само и само да се види кой колко се е развил.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 18:38 
ветеран
ветеран
Аватар

Аз просто си изказах моето мнение,а това че не съвпада с твоето,не е проблем мисля за никой от двама ни :D
Въпроса не е в това дали ще се прегледа темата,или колко пъти сме я виждали,а в това да се спазват правилата,днес ще се наруши това правило,утре друго и накрая конкурса ще стане анархичен.

П.П Да уточня какво има предвид под развитие-не говоря за това да се препрочита цялата тема и да се проследи развитието от началото на аквариума,а да се види методиката на аквариума-размери/литраж,осветление/светоден,използвани торове и начин на торене,седмична смяна на вода,Co2,филтрация и т.н....

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 18:48 
ветеран
ветеран
Аватар

За мен поне не е никакъв проблем твоето мнение,щото така или иначе не участвам и не мисля да го правя,а изказах моето,защото гледам,че доста измъчено върви по тоя начин,с тия правила.Накрая не само ,че няма да стане анархичен ,а може да остане в зародиш от правила и правилници.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 18:54 
ветеран
ветеран
Аватар

За мен също няма проблем,и аз нямам намерения за участие,така че каквото и да се реши е ок.Все пак конкурса е главно за забавление и сплотяване на форума,няма смисъл да възникват спорове заради него :D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 18:56 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Като цяло идеята на тоя избор беше да го правим ние , защото до преди това беше решение на Арсенал еднолично. Та идеята е не просто за снимка която да е на шапката в сайта , а за тема с цялосното развитие на даден аквариум която се е показвала в форума и той и учасниците му са допринесли за това ...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 19:05 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Amev написа:
Като цяло идеята на тоя избор беше да го правим ние , защото до преди това беше решение на Арсенал еднолично. Та идеята е не просто за снимка която да е на шапката в сайта , а за тема с цялосното развитие на даден аквариум която се е показвала в форума и той и учасниците му са допринесли за това ...

С три думи-Продукт на форума ;)
Такъв беше аквариума който беше там преди да избираме и идеята беше да се продължи традицията само малко по демократично ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 19:53 
Администратор
Администратор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 54
Мога да уточня, че под актуална снимка се разбира снимка на аквариум, който е действащ или скоро е стартиран. Снимката показва развитието на аквариума в най-добрата му форма, което може да е сега или преди няколко месеца, но не повече от 1 година. Няма как да пуснем снимка от преди далечното минало. :D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 20:17 
ветеран
ветеран
Аватар

За "продукт на форума"ще има да почакате някое и друго форумно поколение да мине и тогава.Цялото мрънкане доколкото разбирам е заради аквариума на Евгени,който си го заслужава отвсякъде ,нищо,че е от далечното минало и няма тема.
Другия път ще гласувам за Перката,дано стане корица аквариума на момчето,той може да се каже ,че отговаря напълно на критериите.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 20:29 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Никой не мрънка , аквариума на евгени си е заслужил мястото ! Казваме каква беше идеята на всичкото това , нали го разграничаваме от конкурс ? Знаеш как е на конкурси , там и техниката на снимане играе роля ...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 20:47 
ветеран
ветеран
Аватар

Защо само Перката да влиза в критериите,поне за мен и доста други колеги влизат,да не кажа почти всички.Да вземем например Амев.
Въпреки,че познанията и развитието му са много сериозни,и той се занимава ако не бъркам от година-година и половина по-сериозно с акваристика.Всичките му аквариуми са се развили пред очите ни,а благодарение на големия му и на много други колеги.
Да не говорим,че реално той е двигателя,който изстреля форума нагоре през последната година,няма какво да се лъжем,допреди 9 месеца във форума имаше 5-6 по-активни потребителя.
Пък щом ще се гледа само снимка,за какво изобщо ни е този конкурс,да създаваме работа и губим времето на ръководството на форума,снимки има бол в нета-google,pinterest и т.н,да се слага една и това е.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 21:02 
Администратор
Администратор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 54
Факт, че има хора, които се опитват да правят проекти, е достатъчно да се каже, че форумът ги мотивира. В детайли не бих могъл да влизам, вие по-скоро обсъждате темите и чакате с интерес всеки нов проект. Кампанията има двустранна цел, от една страна да се отблагодари на избранника със снимка на челно място в сайта, фейсбук и g+, а от друга страна получава безплатна реклама целия форум. Това е смисъла и не е конкурс, защото тук не правим класация Iво IIро и IIIто място. Аквариума на ники, който беше в сайта е точно примера за продукт на форума. Доста бързо забравяте аквариумите от ткзс времената или бързо се развивате! :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Ное 2016 21:08 
Модератор
Модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 650
Ще се скарате на края ама айде.
Най-добре си е Арсенал да слага по една снимка на корицата по негов избор и да не се спори толкова. На мен лично 95% от влизанията ми са през телефона и са директно на последни непрочетени, така, че рядко виждам аквариума на градския.
Поздрави на всички и не се карайте за глупости.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 384 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа