Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 15 Дек 2018 23:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 17:54 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 230
Написани статии: 1
Приятели никаде нема готова система само некви малки а с това на тетра оптимата пх макс ми стига 6,7 нищо не прави.Говорим за цялото обурудване там не му разбирам още таифуни маифуни броячки и тн?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 18:16 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Следи олх , форумите ... Някъде 200 кинта върви всичко ... Неделчо за толкова взе неговата на джбл със всичко.. Бутилка , Монометри , магнит винтил , иглен , брояч , реактор...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 18:18 
ветеран
ветеран
Аватар

Нема магазини така ли а колко бутилка ще ми е нужна за моя аква?И видях едно дето незнам какво точно равеше ама маи разбиваше балончетата.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 18:23 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 50
за 100 литра и литър ще стигне зависи колко място имаш с колко ще подаваш а това зависи от твърдостта н водата

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 18:23 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

С 2кг бутилка поне по 5-6 месеца ще караш на този литраж с нормално подаване. Разгледай форума има хубави статии от арсенал какво точно включва со2 системата. Има и по магазини ама всичко по отделно си взимаш и ще излезе солена. Колега от софия продава сглобени на 220 лв нови 2 кг. Само брояч ти трябва и реактор/дифузер

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 18:36 
Администратор
Администратор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 54
Дайте му контактите на Светльо, нали той продава. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 18:37 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Амм да ама първо да прочете и да стане наясно кое кво е и как работи .. Дай му темата ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 18:42 
Администратор
Администратор
Аватар

Единия вариант е нова Sera 400-450 лв. Втори вариант втора употреба 250-300 лв. Трети вариант правена 220 лв. Четърти вариант е да я поръчаш във фирмата, за която съм писал. Пети вариант е да си я сглобиш сам.

Но без пари не става. :!: Приготви си едни 220 лв и си купи от Светльо. Всъщност аз не знам, къде и как да го намериш, но ще ти помогнат колегите тук.

Това са трите теми, които съм ги обозначил, като ВАЖНИ.

Къде да купим компоненти за система за подаване на СО2
Къде да пълним бутилки с СО2 в София
СО2 реактори, генератори и цели системи

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 18:47 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

А така .. Ама друг да го даде ,да не обвинят сега мен анти нацистите в пропаганда и подтикване на начинаещи към използване на смъртоносния со2 !!!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 18:55 
ветеран
ветеран
Аватар

Значи 220лв ще ме оправат така ли?Амев аз не бързам така като гледам това ще се случи оне след 2 месеца живот и здраве.Че трябва да сменям ангренаж на хондата просто питах информативно ;) dailapa:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 18:56 
Администратор
Администратор
Аватар

Твърде много събития ще му се случат в едно и също време. Прекръщаване, SS... :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 19:02 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 50
220 лева чисто нова перка готова за работа 2 кила. то си вземаш само маркучите реактор /дифузер,брояч и един свободен контакт :)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 19:14 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Amev написа:
Къде е роден Р.Хесс ? Да търсим тор от там ?!

Ти май верно ще се окажеш хитлерист,хаххаха... :mrgreen:

Сега сериозно-В момента и аз съм на вълна система и съм си писал със Светльо за системите,които продава и като инфо мога да ти кажа:
-системата идва напълно готова за пускане в експлоатация,има си и магнет/ел вентил за връзване към таймер,даже ако не се лъжа си идва напълнена
-бутилката е чисто нова 2кг с щампа 2008г,хидравличния тест важи до 2018г
- всички елементи по нея са италиански,не знам точно на коя фирма и какво качество,но предполагам си е добро ;)

В момента се чудя между тази или JBL-ска и по-конкретно m602,намерил съм я на добра цена в ebay от един зоомагазин чисто нова,но няма доставка до БГ и се оглеждам за фирми,които доставят до БГ, минуса е,че ще е по-скъпа и по-малка-0,500кг,а и имах m1003 доскоро и имах възможност да я огледам и честно казано не ме впечатли чак толкова,ще видя и аз още не съм решил..... :idea:

Колегата pavlin989 преди около два месеца си взе система от Светльо,може да го питаш ако не се включи тук... ;) memberlist.php?mode=viewprofile&u=2053

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 19:36 
Модератор
Модератор
Аватар

Написани статии: 7
Аз си купих 2кг/3л бутилка и редуцир вентил с два манометъра от фирма за противопожарна техника "ЦИКОНИЯ ООД"
Занесох редуцир вентила във фирма "ЛД ООД" от статията на Arsenal, закупих магнитен клапан и иглен вентил , а те ми сглобиха всичко със необходимите преходници.
Много съм гледал в интернет , но освен с някой редуцир вентил с по-добър естетичен вид, фирмените по нищо не превъзхождат сглобените системи.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 19:59 
ветеран
ветеран
Аватар

Penta написа:
Аз си купих 2кг/3л бутилка и редуцир вентил с два манометъра от фирма за противопожарна техника "ЦИКОНИЯ ООД"
Занесох редуцир вентила във фирма "ЛД ООД" от статията на Arsenal, закупих магнитен клапан и иглен вентил , а те ми сглобиха всичко със необходимите преходници.
Много съм гледал в интернет , но освен с някой редуцир вентил с по-добър естетичен вид, фирмените по нищо не превъзхождат сглобените системи.

Подкрепям,че разликата май е само в естетическия вид, но пък реално бутилката се поставя в шкафа и не се вижда,а и на Светльо системите не изглеждат зле,боядисани са си,без ръжди,ожулвания и т.н... :D

Имах JBL m1003,прегледах я обстойно и както казах не ме впечатли нещо,дори сглобените ми изглеждат по-здрави крановете и врътки и т.н,но аз нищо не разбирам и не мога да го твърдя със сигурност ;)

Доколкото знам пожарогасител 2кг чисто нов може да се вземе за 60лв,отделно кран за 25-30лв и другите части от ''ЛД ООД'' ако не се лъжа 115лв и пак отиваме на 200-210лв,като отделно имаш 2-3 куриерски доставки и накрая сумата ще стане по-голяма,а при Светльо си идва сглобена и пълна,не се занимаваш с нищо,направо я пускаш,така че смятам си е много прилична оферта :D
:-

Последна промяна razr88 на 15 Май 2016 20:02, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 20:01 
Модератор
Модератор
Аватар

Написани статии: 7
razr88 написа:
Penta написа:

Подкрепям,но то реално бутилката е в шкафа и не се вижда,а на Светльо системите не изглеждат зле,боядисани са си и т.н... ;)
Имах JBL m1003,прегледах я обстойно и както казах не ме впечатли нещо,дори сглобените ми изглеждат по-здрави крановете и врътки и т.н,но аз нищо не разбирам и не мога да го твърдя със сигурност ;)
Доколкото знам пожарогасител 2кг чисто нов може да се вземе за 60лв,отделно кран за 25-30лв и другите части от ''ЛД ООД'' ако не се лъжа 115лв и пак отиваме на 200-210лв,като отделно имаш 2-3 куриерски доставки и накрая сумата ще стане по-голяма,а при Светльо си идва сглобена и пълна,не се занимаваш с нищо,направо я пускаш,така че смятам си е много прилична оферта ;)

Е така де, аз подкрепям идеята за покупка от Светльо.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 20:05 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

На мен за компуненти сглобени и готови за пускане (всичко без бутилка и кран) ми каза 160 лв. Така че цялата система си е по добър вариянт. Сега ако има време може да се оглежда , изпадат и употребявани не лоши по евтини .. Скоро имаше от на светльо ,ползвана 1 месец на цена 150 лв. Така че има вариянти ...
Само да разгледа какво е онова дето разбива балончетата ...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 20:08 
ветеран
ветеран
Аватар

Penta написа:
razr88 написа:
Penta написа:

Подкрепям,но то реално бутилката е в шкафа и не се вижда,а на Светльо системите не изглеждат зле,боядисани са си и т.н... ;)
Доколкото знам пожарогасител 2кг чисто нов може да се вземе за 60лв,отделно кран за 25-30лв и другите части от ''ЛД ООД'' ако не се лъжа 115лв и пак отиваме на 200-210лв,като отделно имаш 2-3 куриерски доставки и накрая сумата ще стане по-голяма,а при Светльо си идва сглобена и пълна,не се занимаваш с нищо,направо я пускаш,така че смятам си е много прилична оферта ;)

Е така де, аз подкрепям идеята за покупка от Светльо.

Не,аз не казвам нищо за тебе,ти си много напред в хобито,аз равносметката я правя за новаци като мене и Перчо,които тепърва ще си взимат,и е по-добре всичко да е сглобено ;)
:-

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 20:09 
ветеран
ветеран
Аватар

Amev написа:
На мен за компуненти сглобени и готови за пускане (всичко без бутилка и кран) ми каза 160 лв.

Това за Светльо ли става въпрос или за фирмата ''ЛД ООД'' ?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2016 20:11 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

razr88 написа:
Amev написа:
На мен за компуненти сглобени и готови за пускане (всичко без бутилка и кран) ми каза 160 лв.

Това за Светльо ли става въпрос или за фирмата ''ЛД ООД'' ?

За светльо , редуцил с монометри , ел. клапан и два иглени за да пускам на двете акви ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 170 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа