Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Напомняне · Неделя ден за почистване на аквариумите
Дата и час: 27 Май 2018 13:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Победител Лице на сайта Март 2018 - Юни 2018 е аквариума “The way to heaven” by Amev !

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 334 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Вицове
Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Юли 2016 07:46 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Приготвихме се да отидем на море... покрихме клетката на канарчето, изхвърлихме котката на улицата... Таксито дойде, седнахме с жена ми и тогава видях, че когато сме излизали, котката е успяла да се шмугне отново вътре. Нямаше как да я оставим, защото упорито се стремеше да изяде канарчето. Върнах се вкъщи, а жена ми остана да чака в таксито. Не искала бакшишът да разбере, че домът ни остава празен и му казала, че съм се върнал да си взема довиждане с майка ѝ. Върнах се запъхтян и заобяснявах:
- Съжалявам, че се забавих. Беше се скрила под леглото. Трябваше да я сръчкам няколко пъти с чадъра в задника, за да излезе! После се опита да ми избяга, но успях да я хвана за врата. И я омотах в одеялото, 'щото мръсницата се опитваше да ме одраска! Накрая я смъкнах по стълбите и я изхвърлих в задния двор. Да се надяваме, че няма пак да се изсере пред вратата...
Тишината в таксито можеше да се пипне.....

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Юли 2016 08:28 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
ХАХАХАХАХАХХАХАХХАХАХАХА

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 19 Авг 2016 19:02 
Модератор
Модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 650
Маани, че комшията си празнува рождения ден до 4 часа, ми и в 8:10 разбрах, че някой му е пидарил дрелка.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Окт 2016 20:48 
ветеран
ветеран
Аватар

20 безумно точни неща за ракията!

1. Не си истински българин, ако в хладилника нямаш шише от марково уиски, пълно с домашна ракия.
2. Народно поверие гласи: Ако на бутилката от „Фанта“, има капачка от „Кока-Кола“, значи в шишето има ракия!
3. Празна бутилка ракия е като сутиен на простора… Най-хубавото го няма вътре.
4. И психотерапевт може да помогне, но с ракия е по-евтино.
5. Разликата между човека и животното е 500 грама ракия.
6. Секс телефон за алкохолози: Бавно изваждам ракията от фризера…
7. Ако обичаш някой човек, дай му свобода. Ако и той те обича, на връщане ще ти донесе ракия.
8. Мъжът е най-съсредоточен, когато прелива ракия от дамаджана в малка бутилка…
9. А сега да поработим върху твоята красота – докато ти се гримираш, аз ще си сипя ракия!
10. Българският патриот винаги е готов да защити родината, въоръжен с ракия, салата и дистанционното на телевизора.
11. Народна мъдрост: Ако не може да бъде излекувано с ракия, значи е не лечимо
12. Злоупотреба с алкохол е, когато с ракия се дезинфекцират рани и се бършат прозорци.
13. Мъж в аптека: Нямате ли хапчета за глава, дето се пият с ракия?
14. Днес научих що е то домашно шампанско – мъжът пие ракия, а жената съска!
15. Разлях върху клавиатурата ракия… и сега, каквото и да натисна изписва три главни букви: ОЩЕ!
16. Каква е разликата между българите и немците?
– Когато изпият две бири немците минават на „ти“, а българите – на ракия…
17. Да се пие по една ракия вечер е не само полезно, но и малко…
18. Понякога толкова ме мързи да си правя кафе, че направо си сипвам ракия…
19. Продавачката: Какво обичате?
Той: Ракия и бира, ама сега съм дошъл за хляб!
20. Аз лично си инвестирам парите в ракия. Къде другаде можеш да получиш 40%?

Прикачени файлове:
d7sQtDg.gif
d7sQtDg.gif [ 1.79 MiB | Прегледано 820 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Окт 2016 22:27 
ветеран
ветеран
Аватар

ХАхахахаха понякога и мен ме бият така токовете като видя цените на някои стоки :)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Окт 2016 17:32 
ветеран
ветеран
Аватар

–Ало,скъпи,нали искаше да правим секс отзад?
–Колата ли удари,ма?......

Прикачени файлове:
8469824.jpg
8469824.jpg [ 56.12 KiB | Прегледано 782 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 26 Дек 2016 22:09 
ветеран
ветеран
Аватар

Ама така съм се смял..... :mrgreen: :smile:

''Срещат се двама. Единият много омърлушен:
-Какво става с теб бе, пич?
-Какво! Нали знаеш онова момиче, което като го видя, веднага получавам ерекция?
-Да и какво?
-Поканих я на среща, но за да не се изложа предварително го залепих с тиксо за десния крак. Звъня на вратата и тя като отвори по една много тясна червена рокличка с дълбоко деколте.......
-Е какво стана???
-А бе! Като и забих един шут с десния крак.....''

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Фев 2017 17:44 
ветеран
ветеран
Аватар

Майка към сина си...
-Ако утре изкараш двойка на теста направо забрави,че съм ти майка!
На следващия ден...
-Какво стана на теста?
-Ти пък коя си..???
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Фев 2017 08:32 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Мъж влиза в студиото на риалити шоу и водещия започва:
- Ще ни разкажете ли нещо за живота си?
- Мога ли да псувам?
- Не!
- Тогава нямам какво да кажа!

:mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Мар 2017 11:35 
ветеран
ветеран
Аватар

Той към нея
-С колко мъже си ходила?
-Само с тебе....другите имаха коли
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Апр 2017 15:59 
Модератор
Модератор
Аватар

Толкова безработни, а като се обадиш на оператор, говориш с машина!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Апр 2017 19:12 
ветеран
ветеран
Аватар

Новорегистриран потребител във форум за акваристика:
ПОМОЩ ЗАЩО РИБКИТЕ МИ УМИРАТ ?
Новобранецът: - Здравейте на всички, казвам се Новобранец и съм от Хасково. Никога преди не съм гледал рибки, това ми беше детската мечта, но ето че вече порастнах голям и си купих първия аквариум. Доста четох из форумите и интернет преди да си го купя. Регистрирах се тук в този форум, защото видях че сте приятелски настроени и има доста полезна информация. Аквариума е 40 литров, в него има камъни и пясък, водорасли, компресор за въздух с камъче и рибки. Рибките са 5 бр неони, 2 лепящи сомчета, една синя бета но не знам дали е мъжка или женска, 5 гупи, 3 жълти охльова, 2 хелера, една черна молинезия, 2 скаларии, и 2 лимонено жълти на които не им знам името но ги взех защото много ми харесаха. Водораслите не им знам имената, но отначало първите дни бяха много зелени, после след няколко дни започнаха да пожълтяват, но не знам откакво. Проблема е че рибките ми започнаха от няколк дни да умират. Всеки ден умират по няколко, но не знам защо. Храня ги с храна на прах от магазина, взех я заедно с рибките. От какво може да ми умират рибките, помогнете ми преди да са умрели всичките.

първия отговор е от потребител с никнейм Саламбарев, който отговаря на секундата след зададения от Новобранеца въпрос:
Саламбарев: - Здравей и добре дошъл. Първото да те питам кога си стартирал аквариума и след колко време си пуснал рибките вътре. Може да нямаш изграден азотен цикъл и затова рибките се натравят и умират. За да са здрави и да живеят добре, трябва да са минали поне 30 дни след стартирането, за да се изгради азотен цикъл и чак след това да пуснеш рибките.

Новобранеца: - Ами купих аквариума ореди 10 дни, сложих му някакви бактерии, които ми дадоха от магазина от който купих рибките и ми казаха че тези бактерии били за бързото развиване на аквариума. На другия ден си купих гупите и склариите, после неините и охльовите и за 1 седмица си взех общо взето всичките рибки.

втория отговор е от потребител с никнейм Спокойния88, който по принцип отговаря между 6-8 сутрин и между 21-23 часа вечер, рядко през останалото време, освен ако не е в почивка или не е отишъл до тоалетната:
Спокойния88: - Здравей и от мен. На пръв поглед рибите ти са несъвместими. Не може да гледаш скаларии с гупи и бета. Ще има постоянна борба между тях и една друга ще се самоизяждат. Може от това да ти умират.
п.п. да ти кажа че по-принцип в такъв малък аквариум не се гледат толкова мбого риби
п.п2 а какъв е филтъра
п.п3 с какво им пречистваш водата
п.п4 каква медия използваш

Новобранеца: - Ами на мен рибките ми харесаха и в магазина ми казаха че няма проблем да си ги гледам заедно. Купих си някакъв филтър, заедно с него компресор за въздух с камъче и работят постоянно. А може ли въздуха да не им стига на рибите и затова да умират?

Саламбарев: - Не, ако имаш изграден азотен цикъл и добро движение на повърхността на водата, кислород на рибите не им трябва. Малко време е минало от стартирането на аквариума, тази бактерия колято са ти пробутали е търговски трик да ти вземат парите. Грешката ти е че не си оставил аквариума 30 дни да се изгради азотния цикъл, пуснал си рибите след няколко дни, претоварил си допълнително аквариума. В аквариума ти има амоняк, който е незабележим с овешко око и тестовете не го хващат. След амоняка трябва да се появят нитрити,нитрти....и чак след това се изгражда азотния цикъл и можеш да пуснеш рибите.

Спокойния88: - Я вземи и си направи един трст на водата и виж кое не ти е наред. Ти колко начето сменяш водата в аквариума.

Новобранеца:- Аз тест на водата правя всеки ден ( показва снимки, всичко изглежда че е в норма, като по учебник). Сменям им по 1/3 от водата на всеки 3-4 дни, като я оставям вечерта да престои преди да я налея на следващия ден.

Следващия отговор е от потребител с никнейм Форест:
Форест: - Здравей, успехи в начинанието, радвам се че си се захванал с любимото си хоби. Този филтър на снимките не ми се струва удачен за твоя аквариум. Вземи и си купи една гъба, махни го този филтър. Гарантирам ти че с гъбата много по-добре ще се причиства водата. И колегата Саламбарев е прав за азотния цикъл, а растенията може да са пожълтяли от не добрата филтрация на водата.

Следващ отговор от потребител с никнейм Врачанина:
Врачанина: - Здравей и от мен. Тези лимоненожилтите рибки се казват Лабидохромис Церулеус. Това са риби от езерото Малави и са М,буна ( следва обширна лекция относно видовете малавийски цилиди ). Както ти каза и колегата Спокойния88, тези рибки можеш да ги гледаш само и единствено с други Малавийски цихлиди. Те са агресивни и ще ти нападат другите рибки и може да ги убият. Гледат се в големи аквариуми, а твоят е много малък. Най-добре отиди и ги върни в магазина, замени ги с други или ги дай на някого с 200 литров аквариум.

Следващ отговор е от потребител с никнейм Пернтаграм:
Пентаграм: - Здравей и успрехи в хобито. Тези камъни не са за твоя аквариум. Освен това колегите Врачанина и Спокойния88 ти казаха че рибите ти са несъвместими, а някои от тях ядат растения, защото са растителноядни. За да имаш хубави, здрави и зелени растения, който да се развиват правилно си купи една СО2 система, реактор, дифузер.... ( накратко, дай едни 500 лв )ще стане приказка.

Следващ отговор от потребител с никнейм Кольо Германеца:
Кольо Германеца: - А с какво им светиш на растенията ? Значи махни ги тези пожълтелите и вземи сложи едни буцки, ще стане страхотно, махни ги тези риби, сложи едни пасажни родостомуси, ембер тетрти, ще стане много добре.

Следващ отговор е от потребител с никнейм Васито Моряка:
Васито Моряка: - Здравей и от мен. Тези жълтите охльови се казват Ампулария и ядат растения, ако искаш да гледаш охльови вземи си Тиломелания, те са всеядни и не закачат растенията, ядат алгии и ще са ти полезни.

Някъде към 23:54 часа се получава и отговор от админа на форума с никнейм Лудия с картечницата:
Лудия с картечницата: - Здравей Новобранец....( следва шаблонен стандартен поздрав ).

На другия ден новобранеца се вслушал в съветите на колегите си от форума, махнал скалариите и лимоненожълтите рибки, купил една колба за бетата, махмал и охльовите в аквариума останали само оцелелите гупи и неони. Купил си нови растения и една буцка както му заръчл Кольо Германеца, взел си и цяла СО2 система както му препоръал Пентаграм с дроб чекер, реактор, абе всичко кавото му било нужно, даже с отстъпката в магазина му излязло под 500 лв. Похвалил се на колегите във форума, постнал снимки на новите растения и новата СО2 система.

След снимките:
Спокойния88 : - Ти луд ли си да дадеш 500 лв за това, ти знаеш ли че в алито и ибей са на половин цена, даже има промоции с 50 % дискаунт.

Кольо Германеца: - Тука в Германия даже някои неща са на по-ниски цени дори и от алито, ибей, трябва само да търсиш. А какво направи с осветелението, с какво им светиш на растенията им трябва и светлина.

След около 2 седмици положението при Новобранеца било плачевно. Той постнал нови снимки на вече отново пожълтялите нови растения, а проблема с рибите - продължавали да умират.
Започнали пак всички да дискутират от какво може да е този път проблема. Сменял даже всеки ден 1/3 от водата, през ден хранил рибите, но нещата продължавали по същия начин - и растения и риби умирали. Накарали го направи тестове на водата и сутрин и вечер. Всичко било в норма, водата била кристално чиста. Тогава Новобранеца бил попитан от потребител с никнейм Гошо Всезнайкото :
Гошо: - Абе колега Новобранец, ти от кой град беше бе ?

Новобранеца: - Хасково, защо ?

Гошо: - Ахамммм, я вземи направи един тест за уран във водата!

Забележка: всички прилики с действителни лица са СЛУЧАЙНИ! Надявам се да ви е харесало, това го измислих днес между 19:15 часа до сега 20:15 часа. Ще се радвам ако го харесате, не съм искал да обидя никого :D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Апр 2017 19:39 
Модератор
Модератор
Аватар

Забележка: всички прилики с действителни лица са СЛУЧАЙНИ!

Кажи чесно?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Апр 2017 19:59 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Аз съжалявам че го изчетох докрая-много дълго бе,две страници виц.... и накрая не ме разсмя честно казано. Жоро ме беше обвинил че нямам чувство за хумор,а аз че неговото е странно.Ако не друго,поне от коментарите може би ще разберем кое е по-близо до истината

Темата и замисъла са добри,но има какво още да се желае по реализацията :D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Апр 2017 20:08 
ветеран
ветеран
Аватар

Абе не си ни предал много реалистично,но пък такива неща се случват :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Апр 2017 20:22 
ветеран
ветеран
Аватар

joro написа:
купи една СО2 система, реактор, дифузер.... ( накратко, дай едни 500 лв )ще стане приказка.

Спокойния88 : - Ти луд ли си да дадеш 500 лв за това, ти знаеш ли че в алито и ибей са на половин цена, даже има промоции с 50 % дискаунт.

От целия виц,това изречение най-много ме разсмя :mrgreen: Ироничното в случая е,че аз месеци преди да си взема аквариума,в момент на надъхвация си бях поръчал система JBL ProFlora m1003,а по-нататък имах и m602....
Та май излиза че аз съм лудия :mrgreen: :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Апр 2017 21:45 
ветеран
ветеран
Аватар

Хахаха, на мен ми хареса :D victory:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Апр 2017 22:01 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Кво е сал ;) аде хаджи пред фамилия знам ама сал ?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Апр 2017 23:28 
ветеран
ветеран
Аватар

-Каква е приликата между мач по хокей на лед и бетарника на Жоро ?
-И в двата случая има перчене и тряскане на глави в плексигласа,но в единия играчите са без каски и не им се плаща за това!

Забележка: Някои от по-новите потребители може да не схванат вица,но ще видят обяснението в следващия пост :D

Последна промяна razr88 на 20 Апр 2017 23:36, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 20 Апр 2017 23:30 
ветеран
ветеран
Аватар

joro написа:
поне вече знам че моите бети от инфаркт няма да пукнат :mrgreen: даже ако видиш как се блъскат в плексигласа. понякога си мисля дали плексигласа е по-здрав или главите на рибите :smile:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 334 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа