Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 24 Фев 2018 21:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Победител Лице на сайта Декември 2017 - Март 2018 Aronax!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Дек 2015 01:07 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Потърсих с търсачката за подобна тема,но не окрих и затова реших да я пусна!
Нека всеки каже кои за него са най-великите филми:
Моята лична класация е:

-Кръстникът 1 и 2

-Изкуплението Шоушенк

Трилогията на Серджо Леоне-За шепа долари,За няколко долара повече и Добрият,лошият и злият!

-Once Upon a Time in the West

-Heat/Жега

-Scarface

-Goodfellas

-Once Upon a Time in America

-Gladiator

Всички от тези филми блестят с актьорски състав/брилянтна актьорска игра/наелектрезиращ сюжет/сценарии и не на последно място перфектната музика/саундтрак!

Имам още доста топ филми,но ги оставям,ако темата се развие да добавям!
Онзи ден си дръпнах да гледам отново Кръстникът,а снощи видях,че го дават по телевизията и всеки път забелязвам по нещо ново,или може и да не е ново,но да не обърнал внимание преди!Точно и това ме подсети за форума и да пусна тази тема-В първата част на Кръстникът около 135-140 минута,когато са в кабинета на фамилното имение,докато Майкъл обсъждаше някои дела на фамилията,в същото време дадоха как Дон Вито до шкафа как храни рибките в един аквариум ,доста малък видимо 20-30 литра,даже се учудих защо не са оборудвали добре един хубав голям аквариум,щом са го вкарали в сценария!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Дек 2015 22:54 
ветеран
ветеран
Аватар

Добавям и един доста добър и интересен руски мини-сериал за сина на Сталин-Василий от детството му-до края!

Сериала си заслужава гледането!

Казва се Сын отца народов от 2013 година!

Сюжет : Вождът на съветския народ Йосиф Сталин, под чието ръководство са ставали немислими репресии, невероятни научни пробиви и невъобразими победи във Втората световна война, в известна степен, е бил един обикновен човек, който е имал семейство и се е грижел (доколкото е имал време) за децата си. За него много е казано и написано, но в този сериал образът му е показан второстепенно, тъй като главен герой на филма е Василий Сталин – единият от синовете на великия вожд. Животът на Василий, винаги е бил предмет на вниманието както на съветския народ, така и на всевъзможни недоброжелатели, които са гледали на него, сякаш той не е достоен да бъде син на Вожда. Междувременно, Василий е усвоил съществени неща от баща си: силна воля - непреклонна и неумолима, способността да обмисля своите действията далеч напред, като по този начин предотвратява много фатални грешки в живота си. Съдбата изправя младежа пред най-тежки изпитания, но той, с достойна за своя баща издръжливост, ги преодолява, показвайки изключителни възможности и перспективи . Въпреки това, синът на лидера е бил твърде необичайна и своенравна личност, успяла да постигне безпрецедентни висоти във въоръжените сили на СССР, и да получи чин генерал, само на 25 години. По време на Втората световна война, независимо от своето положение, той не седи спокойно в тила, въпреки, че има прекрасна възможност за това, а заедно със своите приятели – пилоти, от военновъздушното училище, извършва редовни полети, защитавайки родината си. Трудностите за него, са били навсякъде - трудно да се намерят наистина добри приятели, когато мнозина се опитват да спечелят неговото приятелство, само заради положението на великия му баща. Въпреки неговите заслуги, всичко се променя, когато баща му – железният вожд на съветските народи, Йосиф Сталин умира ...

Ето линк на всички серии с вградени български субтитри: (ще трябва да се регистрирате,но другаде със субтитри на български не го намерих)
http://www.avetorrents.com/details.php?id=211221

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Яну 2016 11:27 
ветеран
ветеран

Написани статии: 9
victory:

За мен Италиаснкото кино е върхът!

Един любим -

Малена
Филм от 2000 г.
„Малѐна“ е италиано-американски филм от 2000 г. по книгата на Лучано Винченцони. В главните роли са Моника Белучи и Джузепе Сулфаро. Уикипедия
Дата на премиерата: 27 октомври 2000 г. (Италия)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Яну 2016 15:09 
напредващ
напредващ
Аватар

Друг доста добър филм е "Някои го предпочитат горещо" с Мерилин Монро. Вярно старичък е и е черно-бял, но е доста добра комедиика.. Лично аз доста съм се смяла на него ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Яну 2016 18:04 
неориентиран
неориентиран
Аватар

"Кухня " е най-готиния сериал.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Яну 2016 18:15 
ветеран
ветеран
Аватар

Кухня и на мен ми е фаворит,изгледах всичките 5 сезона както и филма между 3 и 4 сезон-Кухня в Париж!

Актьорите са на високо ниво,особено Назаров и Нагиев,а за хумора да не говорим!Оглави ми класацията за комедийни сериали!Сега чакаме 6 сезон!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Яну 2016 18:28 
ветеран
ветеран
Аватар

Към pitona33 и двата филма съм ги гледал наистина са върхът!

La Liceale е еротична комедия с доста закачлив привкус!

http://www.imdb.com/title/tt0073290/

А ''Малена'' помня като го гледах за пръв път бях в 4-5 максимум 6 клас и Моника Белучи доста ми размъти хормоните!

Вече след това като го гледах в един по-късен етап го възприех по коренно различен начин!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Яну 2016 17:55 
ветеран
ветеран
Аватар

Addie,за този филм ''Някои го предпочитат горещо'' съм чувал само добри отзиви,преди две години бях попаднал на него като търсих филмографията на Мерилин Монро и даже си го изтеглих,но не помня защо не го гледах,мисля че преинсталирах уиндолс и го изтрих,но сега ти ме подсети и ще си го дръпна пак! :D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Яну 2016 12:53 
ветеран
ветеран
Аватар

:offtopic:

Не е по темата ,но сега попаднах на един репортаж на Нова,който е от 2010,но чак сега го гледах ,доста ме впечатли и реших да го споделя!

http://vbox7.com/play:04b350ed?pos=src

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Яну 2016 15:13 
напредващ
напредващ
Аватар

Експриментът - Fringe ; уникален Сериал :)
Конспирацията ешалон - игрален филм , пак на ниво
Мисия Лондон - Български филм и един от любимите ми - комедия !

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 13 Яну 2016 15:28 
ветеран
ветеран
Аватар

Добри попадения,гледал съм ги и много радват,особено Fringe-велик.... victory: dailapa:

Който не ги е гледал да гледа!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Фев 2016 19:01 
ветеран
ветеран
Аватар

Добавям малко нови попълнения":
The Dark Knight трилогията на Кристофър Нолън!
Batman Begins-2005
The Dark Knight-2008
The Dark Knight Rises-2012

Contraband-2012 с Mark Wahlberg и Kate Beckinsale!

Последна промяна razr88 на 23 Фев 2016 19:41, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Фев 2016 19:07 
ветеран
ветеран
Аватар

Сериали:
Smallville 2001-2011
Californication (Секс до дупка)2007-2014

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Фев 2016 19:10 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Демоните на Давинчи , Черни Платна
Все хубави сериалчета ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Фев 2016 21:21 
ветеран
ветеран
Аватар

Още две разтоварващи сериалчета:
-Two and a Half Man
-Las Vegas

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 28 Фев 2016 12:36 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 500
Опа опа я да се разпиша и аз тук... добре де не го видях споменат, но не вярвам на някой д ане му е любим Game of thrones\ ... Нужно е обаче да се извиня, защото всичко, което гледаме в къщи е на английски и знам само английските им заглавия и не знам дали всички имат бг.субс... но така се превъзпитавах да свикна да слушам, чувам и рабирам езика и така си остана..
така-а-а малко организация в поста:
~*~ Сериали ~*~
Game of thrones- то въобще няма смисъл да казвам нещо. Това е най- великия сериал, който съм гледала. Историята е супер богата и многослойна..... абе на един дих се гледа отново и отово.
Vikings - е за пътя на един легенгарен викингски крал. На History channel е сериала. Страхотни битки, исторически детайли и фабулата е пленяваща. Сезони 1 и 2 са ми любими. 3тия отстъпи леко ..сега върви 4ти еп. 1 и 2 :)
Sens8- миналата година изгледахме сезон 1. Режисьори са Уашовски брадърс- тези дето правиха Матрицата и за това решихме да го пробваме сериала. Странното тук е, че се зарибих не след еп 1 или 2.. понеже идеята която преставят е малко по- особена и не тривиална, та ми трябваше малко време и напредване в историята за да видя красотата и дълбочината.. Уникален е ..
Ray Donovan - фиксър :) или човека дето поправя грешките на другите... гледах този сериал и си обясних дост от как работи системата у нас :))) просто няма начин..
Homeland - Много хубаво и детайлно представяне на службите, а и главания герой е жена :))) и то не съвършена, което е страхотно. Задкулисни упражнения и тоноове манипулация под надслов " За благото на Родината" И се обръща внимание на психологическия аспект и как Тя приема и се справя със ситуацията.
House of cards - висш пилотаж на политически интриги, а Кевин Спейси е убийствено правдоподобен и в кожата на манипулативен, комбинативен, психопат дето стига далеч в политическата система..и разбира се сърпругата му, която не му отстъпва по нищо...
Sons of Anarchy - гледаме го в момента. Изключително правдоподобен разказ за байкер групите и целия "цирк" с преобладаващи кървави елементи зад емблемата на поредното MC (Motor Club). И как се вписва обикновения човек с нормални ценности в системата. харесва ми идеята за битка в главата и сърцето на главния герой, но личното ми мнение е, че той не е правилно избран. Всъщност майката там има силен образ и Актрисата пресъздава образа много добре. Въпреки леките забележки и пропуквания на главния герой, харесваме идеята зад сериала и сюжета е супер динамичен и интересен.
Person of interest - това е от типа сериали където всеки епизод е малко или повече сам за себе си. Разрешава се отделен случай. Има нещо на бакграунда дето се развива в дългосрочен план, но акцента е на отделния случай.
Blacklist - и този сериал кто идея е като предния, но дългосрочната идея е по- различна. Безценното тук е Актьора пресъздаващ Рей Редингтон - уникална артикулация и дълбочина на изказа. Думите и идеите които се използват са малко на по- високо ниво от стандартните за жанра. Лично аз не можех д гледам епизод без англиски субтитри да вървят отдолу защото той говори мноооооооооооооооого и бързо и аз не успявах да чуя всичко...абе радва.
Prison break - Нещо от миналото. С нетърпение чаках следващия епизод. Но сезон 1 не може да бъде достигнат като идея.. Имаше план, мастермайнд ...после малко се поразми...
Dominions - Доброто и злото и битката между тях- вечно, но тук сблъсъка е наниво ангели и ахангели...не е лош.
Hell on wheels - ако някой ми беше казал, че сериал посветен на строеж на железница ще ме накара да се впрегна и да го загледам- щях да се изсмея..Но този си го изгледах с кеф :)

и един от съвсем скоро Сезон 1 е сега и малко напомня на Lord of the rings - Shanara Chronicles

Видях, че някой вече беше споемнал за Black Sails, но с уговорката, че мен лични малко ме разочарова този сериал.. понеже очаквах повече "лодки" битки във водата и пиратски истории пък то се разви в драма насока отново както повечето и ...така де спрях да го гледам за сега..видях че нов сезн имат.. ще видим :)

един много любим мини-сериал руски за Саша Белов и как се раждат групировите там- Бригада.

Вероятно пропускам накой, ще се включаа пак като се сетя.
~*~ Филми ~*~

Офф стана ак един супер дълъг пост... а всъщност днес наминавах да пита и чета за черната брада, че майка ми еза въдила в нейния аквариум .... и гледайте какво стана ...вече повече от час за сериали пиша и мисля... оставям филмите за после :) До скоро

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Дек 2016 16:37 
ветеран
ветеран
Аватар

The Making of the Mob: New York

http://www.imdb.com/title/tt4484722/

"Създаването на мафията" е документална драма в осем части, започваща от1905 г. и обхващаща повече от 50 години, проследявайки оригиналните пет фамилии, които доведоха до съвременната американска мафия с имена като Ал Капоне, Салваторе Маранзано,Джо Масерия,Джоузеф Бонано,Франк Кастело,Дъч Шулц,Джоузеф Профаци,Винсънт Мангано,Карло Гамбино и т.н ,но главната сюжетна линия е възхода на Чарлз "Лъки" Лучано, Майер Лански и Бенджамин "Бъгси" Сийгъл.

Исторически сериал от 8 серии по 40мин. проследяващ зараждането на американската мафия,изключително подробно и исторически достоверно.
Ако има фенове на тази тематика,силно препоръчвам.Не съм гледал нещо по-добро в жанра от години.Има го в замунда в hd качество ,с перфектно синхронизирани субтитри.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Дек 2016 17:02 
ветеран
ветеран

Общ обем литри на аквариумите ми: 95
Охоо, готина тема! Californication е МЕГА! Ето и един любим филм от мен- The Prestige. И един много як сериал- Hustle :)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Дек 2016 17:04 
Модератор
Модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 650
Аз съм голям фен и ще ги гледам.
Иначе Луцифер става, Играчи с Дуейн Джонсън- Скалата, В обувките на сатаната(малко е стар, но аз скоро го гледах). Сега съм почнал Готъм, да видим дали ще е добър.Хубава темичка, ще взимам идеи за нощните, аа и Теория за големия взрив става.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Дек 2016 17:44 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 230
Написани статии: 1
Наруто е мега якото може да ме ебавате ама аз го гледм яко..Който не му харесва няма вкус.Хахаххаха.

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 36 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа