Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Напомняне · Неделя ден за почистване на аквариумите
Дата и час: 24 Юни 2018 18:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Победител Лице на сайта Март 2018 - Юни 2018 е аквариума “The way to heaven” by Amev !

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 24 Ное 2017 18:47 
старо куче
старо куче
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 155
Любими стилове: Джунглясало...
Та веднага на въпроса- реших днес да разгледам, какво ни предлагат българските он лайн търговци на аквариумни благини...

Започвам с Аквариум бг - На заглавна страница има обява за черен уикенд, похвално... и в България до там!!!
Другите он лайн магазини, това събитие са го пропуснали покрай ушите си изключвам Емаг, където има някоя и друга промоция...
Следва списък на нечулите и неразбрали, нарочно не давам линк към въпросните магазини...
1) Зоопортал бг - няма
2) ЗооПарадайз ком - нищо
3) Акватика бг ком - тцък
4) Зооланд Варна ком - не
5) Шоп зоомания орг - не ве
6) Зоомагазин еу - освен постоянните си намаления нищо друго
7) Двата мопса ком -няма
8) Зоосвят нет- не
9) Зоомол бг -няма
10) Зоолорка ком -не
11) Зоостраст ком -не
12) Зоомакс бг -няма
13) Аквазоо бг -тцък
14) Зоомагазин-бг ком -не
15) бг-пет ком -няма
16) шоп зоомагазини ком - не
Ако съм пропуснал някой , нека ме извини :cool:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 24 Ное 2017 19:13 
ветеран
ветеран
Аватар

Това emag някой ако има акъл да пазарува оттам ... И 1 стотинка няма да им дам на тези търгаши, никога. Всяка година на черния петък вдигат цените на абсолютно всички стоки в уикенда преди преди черния петък с %-но увеличение на цената равностойно на намалението от черния петък. Жената беше избрала в кошницата над 10 различни артикула още отпреди 1-2 месеца. Като започнеш от черно-бяла техника, мебели,обзавеждане, дрехи, детски играчки и т.н. Нека им прскат глоби на такива, по спомен миналата година КЗП им изпраска глоба от 900 бона ако не се лъжа, дано и тази година да бъде пак така, халал да им е на такива тарикати. Иначе в нашата страна разбирането за черен петък и намаления е твърде изкривено. И какво като правят някакво намалени по 20-30% на стоките в различните магазини. Да не мислите че работят с такива надценки, сложи още една нула отзад и тогава съм съгласен. Затова ако някаква стока която се предлага и мога да си я закупя от чужбина, и след като сравня цената на същата стока предлагана у нас, вече повече от 2 години предпочитам да си я поръчам онлайн от чужбина, сайтове за онлайн търговия бол. Да, може да почакаш за доставката 1-2 месеца, тук говоря за неща които си струва да чакаш толкова дълго, а не за 5-10 лв разлика в цените. Същата работа е предполагам и със стоките свързан и с акваристиката.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 24 Ное 2017 19:16 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Днес човек от зооланд Варна , направи промоция на филтри джбл , примерно в емаг е1501 беше на 250 лв. Човека предложи да даде е1502 с 4 години гаранция за тая цена. Това стана в фейсбук.
А относно другите магазини ... то като в аквариум бг имаше черен петък та какво намалиха , ненужни неща и такива които скоро им изтича срока на годност

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 24 Ное 2017 19:52 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Amev написа:
Днес човек от зооланд Варна , направи промоция на филтри джбл , примерно в емаг е1501 беше на 250 лв. Човека предложи да даде е1502 с 4 години гаранция за тая цена.

Определено много добра оферта.Дори по немско не може да се намери на тези цени.Аз се отказах от e1501,защото няма да мога да си ползвам lily pipe-тата,които имам,иначе щях да го взема без да се замисля.

А това,че при повечето магазини за акваристика в БГ няма черен петък да не ви учудва.Трябва да имаш солиден оборот и продажби на фирмата,за да можеш да направиш 20-30% намаление и да излезеш на +. Тоест при малък и среден бизнес се обезсмисля.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 24 Ное 2017 20:17 
ветеран
ветеран
Аватар

razr88 написа:

А това,че при повечето магазини за акваристика в БГ няма черен петък да не ви учудва.Трябва да имаш солиден оборот и продажби на фирмата,за да можеш да направиш 20-30% намаление и да излезеш на +. Тоест при малък и среден бизнес се обезсмисля.

Това не означава, че не могат да си позволят да направят намаление с 20-30 %. Аз не знам вече в коя сфера на търговията се работи с надценка от 20-30 %, не сме 90-те години :) Всички бухат по над 100 % надценка и това дребно намаление няма да им намали печалбата кой знае колко. Всичко е до маркетинг и пазарен нюх, който на българските тарикати им липсва, щото нямат акъл в кухите кратуни.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 24 Ное 2017 20:19 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 100
Не че искам да хваля емаг, ама аз винаги съм хващал далавери.
Ето на, сега поръчах един плотер, 350лв надолу, проверено.
Едно тв гледаме сега и разни глезотии..
Хората перални поръчват..

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 24 Ное 2017 20:51 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
joro написа:
Това не означава, че не могат да си позволят да направят намаление с 20-30 %. Аз не знам вече в коя сфера на търговията се работи с надценка от 20-30 %, не сме 90-те години :) Всички бухат по над 100 % надценка и това дребно намаление няма да им намали печалбата кой знае колко. Всичко е до маркетинг и пазарен нюх, който на българските тарикати им липсва, щото нямат акъл в кухите кратуни.

Говорих за чиста печалба,не надценка.За всяка сфера надценката е различна,зависи от много фактори,и най-вече дали пиеш директно от извора,ако мога така да се изразя :)
В случая говорим за акваристика и мога да дам пример.Официалният вносител на JBL(и не само) за България е SamBs.От изброените по-горе магазини,знам със сигурност за два,които зареждат от тях,и един страничен,който не е в списъка.И като си сложат и те надценката,като се махнат всички фирмени разходи,накрая пак идваме на 30%.
Aquarium.bg също внасят директно доста марки,и сега ако влезеш в магазина им,ще видиш че намаленията са точно на внасяните от тях.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа