Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Напомняне · Неделя ден за почистване на аквариумите
Дата и час: 24 Юни 2018 07:34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Победител Лице на сайта Март 2018 - Юни 2018 е аквариума “The way to heaven” by Amev !

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Аквариум
Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Дек 2017 00:49 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 45
Любими стилове: Растителни аквариуми
Тя, тая тема малко стана: Не ставайте професионални развъдчици, стойте си хобисти, братя акваристи! Освен, ако нямате сигурен пазар. Иска много себераздаване, и много страст. Сега имам много повече познания, отколкото съм имал тогава. И точно за това трудно бих се хванал на хорото с развъждането на риби. За това си седя с малкия аквариум, и си ми е добре. Пък и тогава нямах друга работа. Сега не е така.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Аквариум
Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Дек 2017 08:05 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 45
Любими стилове: Растителни аквариуми
А, за полезните бактерии знаех още тогава. Не знаех, че му викали азотен цикъл. Но знаех кога точно е подходящия момент за заселване на аквариума с риби. По цвета на гъбите можех да кажа: Е, те тоя аквариум работи много добре. По миризмата също. При добре работещ аквариум няма никаква лоша миризма. При аквариум с добре развити растения пък, след смяна на вода мирише на росна трева. Абе, прекрасно е това хоби. Да сме живи и здрави и дълги години все така да му се радваме. Имахме навик при стартирането на чисто нов аквариум да слагаме известно количество метиленово синьо. Колкото да добие бледо-синкав цвят водата. След като аквариума добиеше хубава прозрачност, и синият оттенък изчезнеше спокойно си пускахме риби. Сипвали сме и мътилка от стар работещ аквариум, когато нямахме време да чакаме аквариума да "узрее" за риби. Базата ни много приличаше на тази на Тони :) Но нямахме бидон за складиране и аериране на водата. Направо от чешмата сменяхме вода. Общият литраж на рибната база, както и виках беше малко над 3000 литра. Имахме обаче два бидона в които аерирахме вода пълна с жива дафния, и жив циклопс. Дискуси най-лесно се отглеждат предимно със жива храна. Имахме и плитки пластмасови ванички в които вечно църцореше слаба струйка вода, от казанчето в тоалетната, за промиване на тубифекса. Грешката ни беше, че ние с баща ми не се концентрирахме само върху отглеждането и развъждането на дискуси. Ами, и на доста други видове. Тя за това числеността на рибите ни надви накрая. Специално скалариите станаха направо напаст. Дискусите ги вадехме в доста по-скромни количества. По 50-на бройки стигаха от люпило до хубав размер, а съм убеден, че ако само с тях се занимавахме, щяхме да вадим и по повече от тях.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа