Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 13 Ное 2018 01:08

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 169 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 11:42 
ентусиаст
ентусиаст
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 84
Здравейте,
Планирал съм отново да се върна към любимото си хоби - отглеждане на аквариумни рибки. В тази връзка съм си харесал два аквариума и ми е трудно да избера кой точно да закупя.
Единият е този (Hailea FA400-B) https://aquarium.bg/akvariumi/akvarium- ... ka-bg.html . Това, което не ми и харесва в него е размерите(48*36*43) и задния фон, който е черен и според мен няма да изглежда добре. Приемущестовото му е, че е 65л., а аз търся точно долу горе такъв обем да е малко повече от 50л.
Другият е този (Diversa 60) http://www.emag.bg/akvarium-diversa-60- ... DM5QCBBBM/ . При този модел преимуществото е размерите (60*30*30), дизайна му не е лош също. Единственото, което не ми харесва, че е по-малък като обем 54л.

Ако може да ме посъветвате кой ще е по-добрия вариант. Тези 10л. по малко като обем ще играе ли голяма роля за отглеждането на рибките? Мисля да взема стандарни, лесно и средно за отглеждане рибки.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 12:09 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Здравей,и добре дошъл във форума :D

Аз съм за 54 литровия аквариум.Hailea-та е с 10л повече,но другия е с 12см по-дълъг.Литража е важен,но в конкретния случай дължината има повече тежест,и рибките ще се чувстват много по-добре да си правят дължини.

Ако не държиш на извитото стъкло може да хвърлиш едно око и на други маркови 60x30x30,като например Eheim Aquastar.

Ето тук бях правил едно ревю на аквариум Diversa 54,но имай предвид,че никога не съм го използвал и не мога да ти кажа нищо повече:

viewtopic.php?f=176&t=3304

Успех :D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 12:28 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Нещо не схванах аз идеята за чернив фон , дори ако няма такъв ти рано или късно ще му сложиш. Разгледай стария модел хаилея 60х30х40 с двойно отварящия капак и пл24 ватова ламба. А най добре ако имаш готов шкаф си направи аква по размер и с една хубава лампа изглежда много по добре от всички фирмени с капаци

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 14:54 
ентусиаст
ентусиаст
Аватар

Amev написа:
Нещо не схванах аз идеята за чернив фон , дори ако няма такъв ти рано или късно ще му сложиш. Разгледай стария модел хаилея 60х30х40 с двойно отварящия капак и пл24 ватова ламба. А най добре ако имаш готов шкаф си направи аква по размер и с една хубава лампа изглежда много по добре от всички фирмени с капаци

Това, което виждам на снимки за аквариума HeileaFA400-B, е че филтъра е разположен на цялата задна част и се вижда черна пластмаса, което не знам дали може да се скрие с някакъв фон. Просто трябва да го видя на живо за да преценя. Стар модел на Heilea с тези размери (60х30х40) не намирам никъде. Може ли дами дадеш линк? Мислех за базов аквариум по поръчка, но като пресметнах допълнителните неща, които трябва да се вземат (капак, осветление, нагревател и т.н) излиза по-добре да се вземе оборудван(и дизайна е по-добър). Иначе точно тези размери са идеални за мен (60х30х40), но оборудвани аквариуми с тях не намирам. Ако някой знае моля да ми прати линк.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 14:58 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Това е вграден топ филтър , а относно фона , други имах впредвид. А иначе за тази хайлея говоря
Аквариум Hailea F 60, 60 l
http://www.emag.bg/akvarium-hailea-f-60 ... D0YVM7BBM/

Но съм я виждал и на по добра цена. А повярвай ми , рано или късно ще стигнеш до това което казах за лепен аквариум и допълнително осветление сам. Ако си решил да навлизаш както трябва в хобито - фирмен аквариум с капак не е най удачния вариянт

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 15:31 
ветеран
ветеран
Аватар

По-принцип размера 60x30x30 си е стандарт при повечето марки,Ferplast имат малко по-голям размер,но са им доста скъпи аквариумите:

http://shop.zoomania.org/Akvaristika/Ak ... BLACK.html
Ако си склонен на втора ръка,тук видях,че има обява за него,но не знам в какво състояние е и дали си заслужава:

https://www.olx.bg/ad/prodavam-italians ... 42618a14be

Ако искаш просто да си гледаш рибки и непретенциозни растения,фабричните аквариуми са отлични за целта,и ти спестяват доста нерви с майстори,но ако искаш нещо по-сложно е най-добре да се насочиш към поръчков.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 16:00 
ентусиаст
ентусиаст
Аватар

Като цяло, засега нямам чак толкова големи амбиции да правя нещо сложно. Искам да разкрася малко хола си с един аквариум. Като тийнейджър гледах рибки, но се преместих на квартира и нямаше как да продължа. Сега имам собствен дом и имам тази възможност.
Исках само да питам кой от двата варианта за аквариум (и ако има други) ще е по-добре за рибките и растенията(май е втория). В начато се бях навил на Helea, ама тези размери нещо не ми допадат, както и вградения филтър. Ще помисля още и ще сравнявам.
Благодаря за съветите и отговорите. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 17:24 
пристрастен
пристрастен
Аватар

petar87z написа:
Като цяло, засега нямам чак толкова големи амбиции да правя нещо сложно. Искам да разкрася малко хола си с един аквариум. Като тийнейджър гледах рибки, но се преместих на квартира и нямаше как да продължа. Сега имам собствен дом и имам тази възможност.
Исках само да питам кой от двата варианта за аквариум (и ако има други) ще е по-добре за рибките и растенията(май е втория). В начато се бях навил на Helea, ама тези размери нещо не ми допадат, както и вградения филтър. Ще помисля още и ще сравнявам.
Благодаря за съветите и отговорите. :)

Колега, и на мен нещо не ми допада този на Хайлиа, дразнят ме аквите с голям обем и приличащи на кубче. Иначе за вътрешният филтър... да не мислиш да слагаш външен? За 65л. нещо не виждам смисъл от външен филтър, но ти си знаеш.

Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 17:36 
ентусиаст
ентусиаст
Аватар

Не мисля да слагам външен филтър. Този Хайлеа е с вграден отзад филтър, вижда се черната пласмаса на филтъра, на задния фон, което на мен не ми допда.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 19:52 
Администратор
Администратор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 54
Аз бих взел Аквариум Hailea F60. Лесно може да му се добави освртление, здрава и твърда пластмаса на капака. Имам Hailea F30 и съм много доволен. Изрязах едни ограничители на капака и сега кабелите минават много лесно.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 21:05 
ветеран
ветеран
Аватар

За f30 не знам,но на Hailea F60 ми се вижда трудно добавянето на осветление,поне от снимките в нета.Освен,че има два големи отвора в предната и задната част,вътре също има пречещи ръбове от двете страни.Пък и цената ми се струва малко завишена,с оглед на това,че е китайска марка,с pl осветление и не идва напълно оборудван.:D

Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 88.5 KiB | Прегледано 1668 пъти ]
2.jpg
2.jpg [ 166.03 KiB | Прегледано 1668 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 22:08 
Администратор
Администратор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 54
Много по-лесен е за обслужване от няколко места;

Капак на панти;

махащ се капак;

пластамсов пояс на горната част на стъклата;

Достатъчно място да се монтират лед ленти или допълнителни пури

Възможност основното осветление да се подмени с лед плоча оригинал

Отворите в капаха за отвеждане на натрупаната влага и топлина спират попадането на прах във водата

Може да минават паркучи за канистър 16/18

Капаците стоят фиксирани при отваряне

Приятна външна форма

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 22:21 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Аз нещо неразбрах явно-PL-лампата няма как да е по-слаба от 95% от другите фирмени освветления,но ако трябва да съм честен не видях данни.Просто цената ме втресе-не е реална....поне за моите разбирания и наблюдения.Тук това е цената на нов 180л аквариум с ЛЕД осветлние и канистър...........
Незнам,просто въобще немога да проумея КОЛКО сме богати явно :P

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 22:49 
ветеран
ветеран
Аватар

Арсенал,реално тези два отвора за обслужване са напълно излишни.Супер неудобно е да бръкнеш през тях за обслужване тъй като са тесни и се губи смисъла да се мъчиш,след като може да вдигнеш капака и да си работиш спокойно.Едно малко отворче за хранене е достатъчно,като на Aquael например.
Ако се монтира допълнително осветление отворите стават неизползваеми,и все пак ще трябва да се режат пластмасовите ръбове от двете страни.
Лед лентите не светят достатъчно и на влага не издържат.Моите модули,половината не светиха след два месеца,въпреки че са заляти със смоля и се водят водоустойчиви.
Оригинална лед плоча,заедно със захранването ще струва повече от аквариума,и пак опираме че влагата ще я скапе.
Маркучите за канистър влизат след рязане на капака.На Aquael и Eheim капаците може да нямат панти,но може да се отварят/махат и стоят фиксирани при отваряне.
Не знам за мен не си заслужава на тази цена,и ъпгрейда на осветлението ще е труден,неслучайно и Амев му махна капака.

П.П Ники,много си прав.Даже вчера гледах един аквариум в Бг навсякъде диапазон 390-400лв,а по немско 110 евро.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 22:52 
ентусиаст
ентусиаст
Аватар

Днес ходих да гледам Diversa 60 овален и взех да се разубеждавам за него. Изглежда ми доста малък и прихлупен всякаш няма добър изглед вътре (е все пак беше празен). Другото нещо, което ме подразни, че варианта с бял капак е с 30лв повече (отива на 194лв), а аз държа да е бял или поне сив, защото мебелите ми са светли и черен капак с черна поставка си мисля, че ще стои грозно.
Haleata F60 някак си ми стои по-добре на снимките и клипчетата , които гледах въпреки, че не е овален, а и има вариант за светъл капак, което ме устройва.
Относно осветлението, като правя изчисления 25W на 60л излиза 1W на 2,4л, което е едно долу горе средно ниво на светлина. В оборудването липсва само термометър, но това не е скъп уред. А за добавяне на осветление не може ли да се ползва единия от отворите на капака , едва ли ще ползвам и двата. ( само гаранцията да не отпадне)
Тези дни ще отида да видя и този модел и ще пиша какво съм решил. А през това време ако имате още някакви минуси и плюсове за двата модела може да споделите.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 23:05 
ветеран
ветеран
Аватар

petar87z написа:
Изглежда ми доста малък и прихлупен всякаш няма добър изглед вътре (е все пак беше празен)

Да,това и аз го забелязах тогава и съм го описал в ревюто:

razr88 написа:
Недостатъци:

- общата височина от 30 см е нереална поради пластмасовата поставка на дъното и капака, които заемат 5.5см и реалната
видима част на панорамното стъкло е 24.5 см за сравнение с модела на Aquael Classic 60, който при него е 26.5 см
(все пак това не е толкова голям проблем и лесно може да се коригира и повдигне, като се сложат парчета с подходяща дебелина или ''пъпки'' силикон в четирите ъгъла на местата на вътрешната страна на капака, където ляга над стъклата)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 23:11 
ветеран
ветеран
Аватар

Ако твърдо си решил,че искаш фабричен кажи какъв е максималния ти бюджет и може да добавим още предложения :D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 23:17 
ентусиаст
ентусиаст
Аватар

Сега разгледах снимки и клипчета на Aquael Leddy 60. Определено и него ще видя как изглежда на живо, доста е приятен.
За бюджета нали знаеш като купуваш нещо почваш с една сума стигаш на съвсем друга. Общо взето до 170лв.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Фев 2017 23:32 
ветеран
ветеран
Аватар

Aquael Classic 60 може,но leddy не ти го препочъвам.Осветителния модул е малък,центриран в средата и краищата са доста тъмни.
Освен това лед модула му е скъп като резервна част.

https://www.youtube.com/watch?v=r8Gzj6EsiVs

https://www.youtube.com/watch?v=9sXrPefuQjA

Има няколко клипа,където изглежда светъл,но са ъпгрейдвани.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Фев 2017 08:05 
ветеран
ветеран
Аватар

Давам моя глас за "Хайлеа",което всъщност е копие на Тетра.Качесвено стъкло и пластмаса.Лесен за обслужване.Отворите стоят фиксирани.Може да се използват и за хранене и за проветряване.Конденза по капака се стича обратно в аквариума(на други фирмени се стича по външната страна на стъклата).Имам 6 "фирмени"аквариума и "Хайлеа" определено е много добър избор.
Ето оригинала на "Тетра",която мисля ,че не се произвежда вече:

Прикачени файлове:
product_8122-235x190.jpg
product_8122-235x190.jpg [ 15.96 KiB | Прегледано 1604 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 169 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа