Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 16 Ное 2018 09:22

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Юли 2014 18:39 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 800
Написани статии: 2
И така. След два часа ето резултата. Искам да кажа, че тук не се старая да запазя хайвера а да покажа процеса на развитие и побеляването на някои от зърната. Имаме наличие на побеляване на няколко зърна. Това се дължи или не недобро оплождане, или на увреждане на хайвера. Побелелите зрънца, трябва да отстраним внимателно за да не увредят останалите. Почистването става с върха на игла за спринцовка и после засмукваме с тънко маркуче като за аераторна помпичка.

Прикачени файлове:
Коментар на файл: Три от зърната са побелели. Останалите са все още бистри и здрави.
_7296658.JPG
_7296658.JPG [ 4.27 MiB | Прегледано 794 пъти ]

Непрочетено мнениеПубликувано на: 29 Юли 2014 19:13 
пристрастен
пристрастен
Аватар

За съжаление немога да открия следващия стадий от развитието на хайвера но ще опитам да го добавя като снимки. Третата фаза е вече излюпеното малко с жълтъчно коремче което абсорбира няколко дена и след това трябва да го захраним"ударно" с новоизлюпена артемия.
Прикачени файлове:
Коментар на файл: На тази снимка се вижда, че коремчетаата са спаднали и можем да започваме с захранването с Артемия.
IMG_0365.JPG
IMG_0365.JPG [ 316.71 KiB | Прегледано 794 пъти ]

Прикачени файлове:
Коментар на файл: Мъника едва се задържа прилепен за стъклото
IMG_0351.JPG
IMG_0351.JPG [ 317.22 KiB | Прегледано 794 пъти ]
Коментар на файл: Тук вече се опитват да плуват ссамостоятелно но все още се държат в групаа
IMG_0379.JPG
IMG_0379.JPG [ 81.52 KiB | Прегледано 794 пъти ]
Коментар на файл: Тук са с пълни коремчета с артемия.
IMG_0402.JPG
IMG_0402.JPG [ 51.82 KiB | Прегледано 794 пъти ]

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Яну 2015 00:24 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Днес отново в добро настроение продължавам с равитието на темата по отглеждането на поколението на тези цихлиди. Малко разпокъсано е но с помоща на разместване на постовете ако е нужно от страна на Сергей-Админа на този форум ще добие вид темата. Рибките са се раздвижили вече и е време да усетим момента в който трябва да започнем захранването с предварително ден-два преди това излюпена артемия. В началото когато подадем порция артемия има объркване в рибките и само глада който е добър съветник им подсказва какво да правят. Естествено има и такива -будали които си остават такива докато съвсем изостанат с растежа. Вечер отново се струпват на групички и гроздове малките...Стадния строй е доста силен и не ги напуска. На втория ден от захранването сменям част от водата. Източвам внимателно с тънка тръбичка и маркуче като движа края на тръбичката по дъното и обирам боклуците. Важно е да няма гнилостни процеси при новородените с цел да се избегнат нежелани инфекции. Наливането на новата вода-вода от аквариума в който е бил положен хайвера става съвсем бавно с цел да се избегне завихряне-пагубно за малките. И така докато започнат вече да приличат на истински скаларии но в умален мащаб. Като станат на големина колкото таблетка аналгин/извинявам се за сравнението/ започваме да ги пробваме със ситно, много ситно накълцан тубифекс.. Не го ли приемат, продължаваме с артемията. И така, готови сме да започнем бавно да приучаваме малките да познават и други храни. Отново пробваме с накълцан тубифекс като за целта сме ги оставили без закуска за да имат настървение да хапват от новата и непозната за тях храна. След като проядат и тази започваме по същият начин но след известно време да им предлагаме и замразен циклопс. В този период подаваме и стрита суха храна на люспи. Смените на вода вече са ежедневни и в по-големи количества като добавяме и прясна от тръбопровода. Рибките са видимо наедрели и е необходимо да бъдат преместени в нов и по-голям аквариум. Предварително сме го подготвили с вода от аквариума-майка 70% и 30% прясна вода. аерацията е също по-силна а темературата същата като при излюпването. Храним с накълцан тубифекс като според наедряването на рибите го кълцаме по-на едро за да могат да се научат да гълтат по-едра и груба храна. Как да установим това ли? Много просто..В процес на хранене наблюдаваме поведенито и как се хранят-как приемат подадената храна рибите. Ако изпитват затруднения с поглъщането, значи сме накълцали тубифекса едро и им е трудно. Като започнат да го гълтат като пюре значи малко по-едро следващия път.
В последствие вече започва отделянето и сортирането на рибките според големината им. Някои израстват по-бързо и с това възпрепятстват изоставащите. Следващата стъпка е вече да отделим тези които приличат на родителите . Има и интересни видове на окраска които също можем да отделим и да работим с тях ако търсим някакви цветови гами и вариации. За момента съм прекратил с проектите и опитите с тези риби но в скоро време ще подновя отново и продължа проекта по който работя. За сведение само след няколко годишно съвсем лаишко начинание съм на F4 като смятам, че след още няколко такив ще съм постигнал до някъде целта която съм си поставил. Естествено немога да не спомена един човек който е познат в средите на акваристиката и това е Райко. Райко..твоите върхове немога да достигна но съветите които съм получавал ме накараха да обърна внимание на тази риба и да ми стане любима. Ако някъде бъркам и съм в грешка, нека да ме поправиш.
Споделил съм личен опит с насоки и помощ през интернет от теб колега!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Фев 2015 21:48 
пристрастен
пристрастен
Аватар

В горният пост съм споменал за накълцаният тубифекс. Тук ще прикача снимка на гладниците с издути тумбаци от тази калорийна бомба. Като следващата стъпка е вече в един истински аквариум където се хранят с различни храни, в това число и с люспи за да ги свикнем/споменал съм го вече/ към различните храни .

Прикачени файлове:
DSC04823.JPG
DSC04823.JPG [ 2.4 MiB | Прегледано 729 пъти ]
DSC04790.JPG
DSC04790.JPG [ 2.21 MiB | Прегледано 729 пъти ]

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 23:38 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 400
Здравейте! Днес изненадващо за мен се оказа, че имаме двойка скаларии в аквариума. Преди малко забелязах, че са хвърлили хайвер на тръбата за филтрация. Имам един свободен аквариум от около 30 литра. Може ли съвет какво да правим, за да имаме шанс на някакво поколение. Дали изобщо да ги прехвърлям, кога, как да си подготвя новата среда.

Благодаря !

Прикачени файлове:
IMG_0001.JPG
IMG_0001.JPG [ 4.26 MiB | Прегледано 666 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Мар 2016 00:15 
Администратор
Администратор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 54
Това тръбата на скимера ли е? Ако може я отделете от филтриращата система и я сложете в малкия ви 30 литров аквариум със следните условия:

- лека аерация и капка триплафавин на 10 литра вода за дезинфекция.Температурата 27-29 градуса

Останалото може да прочетете темата от начало.

Добре дошли eng.victorslavov в Akvashow.info!

Радваме се, че се присъеденихте към нашия форум!
При нас ще откриете статии, съвети и полезна информация, които на разположение по всяко време. Последвайте ни в социални мрежи YoutubeFacebook и Google +

Поздрави,
Екипът на Akvashow.info - Защото форумът има значение!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Мар 2016 19:06 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Ок! Ще го направя. Само ми кажете откъде да намеря триплафавин и какво точно е това?
А също да попитам, да местя ли и родителите?

Последна промяна eng.victorslavov на 07 Мар 2016 00:54, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Мар 2016 19:07 
Администратор
Администратор
Аватар

Във вашия град има няколко зоомагазина или поне така знам от колеги тук. Потърсете утре и ако не намерите, ми пишете тук, за да ви свържа с колега, който ще ви помогне.

Родителите остават в големия аквариу, вие само преместете тръбата с хайвера в малкия аквариум. По цвета виждам, че е оплоден.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Мар 2016 19:07 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Безкрайно съм благодарен! Хубава вечер! Ще пиша скоро.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Мар 2016 19:08 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Привет! Така като гледам няма да го бъде това поколение. Над 50% са бели вече хайверчетата. Но съм се подготвил. Мисля след седмица да прехвърля двойката в малкия аквариум. Закупил съм всичко необходимо (конус на JBL), помпи гъби, препарати и ще чакам да хвърлят пак хайвер. Родителите не премахват мъртвите хайвери, затова може би ще се налага аз да ги чистя.
След снасянето и оплождането на хайвера просто ще махам родителите от малкия аквариум. Проучих за артемията - може да се закупува по всяко време от 2-3 магазина по път от работа (не че ХХХХ е толкова голям де :) )
Какво мислите за идеята?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Мар 2016 19:13 
Администратор
Администратор
Аватар

Тук на колегата eng.victorslavov, ще трябва някой цихлидар да удари едно рамо, че аз не съм много по тази част. :D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Мар 2016 19:24 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Взимаш си яйца и люпиш ;) за люпилна ти трябват 2 шишета , помпичка за въздух и сол ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Ное 2018 18:14 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 200
Привет! Ще ви бъда ужасно благодарен за някой съвет, относно новоизлюпените скаларийки.
Преди около седмица ме снабдиха с чифт възрастни разкошни скаларии (разцветка голд тайгър), които след няколко дни ме изненадаха с хайвер в общия 200л аквариум, на едно от листата на анубиаса. Реших да оставя хайвера на грижите на родителите, предвид липсата ми на опит с развъждането на хайверни рибки. Днес, на третият ден от хайвера, има излюпени около 50-на малки, които са прехвърлени от родителите на друго съседно листо. Поръчах по-малък родилен аквариум (42л), с необходимото оборудване, който утре ще бъде готов. Въпросът ми е, след като го стартирам с вода от общия аквариум, как най-успешно да прехвърля в него новоизлюпените мъници? Да отрежа листото внимателно или с кепче?
Благодаря предварително на отзовалите се. :)

П.П. Поради липса в няколко зоомагазина на трипафлавин, мога ли да заместя с FMC, в същото съотношение - капка на 10л?
Хубава вечер!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа