Външни филтри Форум акваристика за любители

Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 15 Авг 2018 20:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Победител Лице на сайта Март 2018 - Юни 2018 е аквариума “The way to heaven” by Amev !

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Външни филтри
Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Май 2018 19:59 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Това да им е ''проблема''.За 10лв се решава:)Съвместими са с всички 16/22 маркучи.Може да се сложат eheim-ски,jbl-ски и въобще всякакви с нужния диаметър.
Аз лично си поръчах отделно маркучи на jbl,но главно поради това,че ще съм с пипета.
В интерес на истината,не са лоши флувалските.Супер гъвкави са,лесно следват извивки и вътрешния диаметър им е малко по-голям от стандарта.Освен това не хващат алги.Абе имат си и позитиви.

Прикачени файлове:
1.JPG
1.JPG [ 1.02 MiB | Прегледано 586 пъти ]
2.jpg
2.jpg [ 320.16 KiB | Прегледано 586 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Май 2018 20:50 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Абе имам един Флувалски нов около 2,5 метра и го използвах да си удължа изходящия мъркуч на съдомиялната.....подозрително еднакви са ;) Но пък верно трудно биха се пречупили victory:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Май 2018 22:11 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 45
Любими стилове: Растителни аквариуми
Алги не хващат, ама налепи си хващат :) първият път, като го чистих, и го пуснах, доста се изненадах от избълваните от маркучите налепи :) Вече му свикнах :)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Май 2018 22:17 
ветеран
ветеран
Аватар

Понеже на някои колеги не им допадат маркучите на флувал, абе както и рейзъра каза, имат си и позитиви. Нямат износвания, вечни са... Като на пералня са, да. Диаметъра им е сериозен, доста е трудно, ако не и невъзможно такива маркучи точно да се запушат. Всъщност са достатъчно гъвкави, и лесно се водят. А, и ако твърдо не ви харесват маркучите на флувал, винаги може да се заменят с винилови такива. Доста хора го правят, за да не им навяват асоциация оригиналните маркучи с такива на пералня.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 14 Май 2018 23:05 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Goran написа:
Понеже на някои колеги не им допадат маркучите на флувал, абе както и рейзъра каза, имат си и позитиви. Нямат износвания, вечни са... Като на пералня са, да. Диаметъра им е сериозен, доста е трудно, ако не и невъзможно такива маркучи точно да се запушат. Всъщност са достатъчно гъвкави, и лесно се водят. А, и ако твърдо не ви харесват маркучите на флувал, винаги може да се заменят с винилови такива. Доста хора го правят, за да не им навяват асоциация оригиналните маркучи с такива на пералня.

;) Ами ти видял ли си доволен човек от това,че нещо му биело на друго..............Моя пост си беше шега и ако някой друг болен след моя пост да боцне маркуч за 24 Евро за да удължи такъв за 7 Евро то да звънне за бира :lol:
П.П.Имах филтър на марката ,препоръчвах го и съжелявам че го продадох за нищо в момент на нужда,но все още недавам 203-то което седи в мазата,че то до сега е покривало всеки който се е скапвал.Не е покривал Тетра до сега,ама това опира до мания вече :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2018 05:32 
ветеран
ветеран
Аватар

ники_о написа:
Моя пост си беше шега и ако някой друг болен след моя пост да боцне маркуч за 24 Евро за да удължи такъв за 7 Евро то да звънне за бира :lol:

Хахха,доста се учудих предвид,че единия струва 2лв метъра,другия 30лв/3м :mrgreen:
Но така или иначе диаметъра и присъединяването се различават,някой да не се набута от келешлък :mrgreen:

Иначе се сещам преди време като тествах един филтър на Sera,не знам дали маркучите бяха застарели,неоригинални,или просто са си такива,ама беше някъв ужаст.Корава работа.Промушвам ги през дупката на шкафа да ги изпъна....филтъра се накланя на една страна.Залепям вендузите на входа и изхода,те се отлепят веднага от напрежението,а бастуните се обръщат и кривят на еб@м кише.Трябваше да ги вадя на слънце,да ги затоплям,ала бала да мога да тествам накрая...
Пред такива,на каквото и да мясат флувалските са за предпочитане ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Май 2018 07:08 
ветеран
ветеран
Аватар

Дааа, гумен маркуч одърви ли се, става много гадно! Като са чисто нови пък миришат доста... При флувалските маркучи няма такива работи...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Юни 2018 19:06 
ветеран
ветеран
Аватар

Такааа,най-накрая се сдобих с нови маркучи и тествах филтъра.Вече от личен опит мога да кажа,че Jbl 16/22мм пасват перфектно.Нахлузват се трудно,гайките се затягат отлично,въобще всичко както си му е реда.

За самия филтър,първите ми впечатления са изцяло положителни.Изключително лесен за стартиране,aquastop системата работи отлично,кошниците си пасват перфектно,без да повдигат,или да имат нужда от наместване.

Много ми хареса ефективността на бутона/щеката за пълнене на кофата.Само с едно припомпване,кофата и маркучите се напълниха и по-голямата част от въздуха излезе.

Добро впечатление ми направи и това,че уплътнението на главата пристига обилно напоено със смазка и запечатано в херметически затворен плик.Явно Флувал са предвидили,че някои от филтрите им може да застоят с години по разни складове.

Сега идва и най-важната за мен част-нивото на шум.Тук отново съм приятно изненадан.Много тих,без почукване,стържене и т.н.
Преди два месеца взех и тествах нов JBL E1501 и не съжалявам,че реших да се хвърля на Флувал.
За мен лично 306 е по-тих,противно на предварителните ми очаквания,които клоняха,най-много за равенство.

Разбира се сравнението е субективно,тъй като jbl-а е с повече гъби,които задържат балончета и предвид че го тествах само няколко часа е възможно да е имал остатъчен въздух,макар че направих всичко възможно за цялостното му изваждане-разклащане,неколкократно пускане/спиране и т.н.

Единствения недостатък(като изключим обсъжданите вече маркучи),който открих засега е количеството керамика.Смешно е-две пакетчета по 120g.Разбира се,аз си я допълних със Siporax,а кошницата с активен въглен изцяло замених с керамика.

Ами това е,ще видим как ще се представи във времето,но засега мога да кажа,че станах фен на Fluval,редом с колегите Goran и Sorcerer.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Юни 2018 21:45 
ветеран
ветеран
Аватар

Впечатленията са ти верни, само керамиката е обидно малко, както и аз ти казах, но може да си сложиш каквато керамика ти душа иска, което си и направил. Аз, вместо сипоракс бих допълнил с eheim substrat pro, но и сипоракса не е лоша.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Юни 2018 14:34 
ветеран
ветеран
Аватар

Имах останал 1л Siporax и затова.Иначе ще ми трябват още едно 2л и ще взема Substrat Pro.Освен,че е по-добра медия,кошниците ще поемат повече,тъй като е топчета.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа