Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 18 Дек 2017 18:33

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Победител Лице на сайта Декември 2017 - Март 2018 Aronax!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Чесън на прах
Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Фев 2014 19:28 
Администратор
Администратор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 54
Скоро ми споделиха, че може да си храним рибите с чесън на прах. Интересно ми е да проуча въпроса, как точно да приложим чесъна, като допълнителна съставка за храна на рибите ни. Обясниха ми, че чесъна, ще повиши имунната система на рибата, но прилагането му в чиста форма е въпросно. От това, което прочетох в сайтовете за здраве в Интернет, чесънът унищожава химически канцерогени, стимулира имунитета, може да допринесе също за детоксикация от тежки метали, дори подпомага отделителната система при рибите. Потърсих и видях, че може да се намери под формата на таблетки, на прах и на гранули. Мога да си го намеря тук в София в био-маговете. И сега въпроса директно ли да подам на рибите, като храна или да им го смеся с люспите, с които ги храня?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Чесън на прах
Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Фев 2014 00:47 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 560
Написани статии: 3
Едно време (преди много години) имаше един зоомагазин на Кирков (женския паза) в един безистен. Където на тротоара се продават колела и части за тях. Имаше риби, малко влечуги и безгръбачни, а и правеха аквариуми. Казваха ми, че дават по-малко червен пипер на рибите за засилване на червения цвят. Говорим за сладък червен пипер. Ако не ме лъже паметта пускаха само червен пипер без нищо. Товава го направиха за демонстрация де, но наистина пликчето беше до аквариума :mrgreen:

Така, че ако искаш първо им го смеси с храната да свикнат и после може да им го даваш отделно, да си сигурен, че го поглъщат.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Фев 2014 20:24 
Администратор
Администратор
Аватар

Аз съм оцветявал малки живородки със слънчогледова семка. Ефекта идва веднага, но за червен пипер не бях чувал. Ще пробвам с чесън на прах, като го добавя първо на сухо в люспите и ще пиша за резултати!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Фев 2014 21:43 
Администратор
Администратор
Аватар

Ето това е решенито: червения пипер подпомага храносмилането, а Каротинът усилва цветовете. За това го дават.

Още по темата:
Каротин

Каротинът е пигмент с оранжев цвят, който се съдържа в хромопластите и хлоропластите. Той е важен за фотосинтезата. На него се дължи оранжевият цвят на морковите и много други плодове и зеленчуци. Каротинът участва във фотосинтезата като предава светлинната енергия, която поглъща, на хлорофила.

Химически каротинът съществува в две основни форми, означавани с гръцки букви: алфа-каротин (α-каротин) и бета-каротин (β-каротин). Съществуват и гама, делта и епсилон (γ, δ и ε-каротин). Каротинът може да се натрупва в черния дроб и да се преобразува във витамин A, когато е необходимо. Това го прави провитамин.

На каротина се дължи оцветяването на листата на дърветата през есента в оранжево.Това става, защото хлорофила се разгражда под въздействие на ниските температурии и каротиноидите, които са били маскирани стават видими.

Източник: bg.wikipedia.org

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Дек 2017 18:39 
напредващ
напредващ
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 240
Arsenal написа:
Ще пробвам с чесън на прах, като го добавя първо на сухо в люспите и ще пиша за резултати!

Би ли споделил какво стана с чесъна. Имаше един виц: (столетник дава интервю, журналиста пита каква е вашата тайна за дълголетие. столетника казва Моята тайна е чесъна. Минаващ съсед допълва: за никой не е тайна.)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Дек 2017 18:53 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 750
Любими стилове: Natural Aquascape
По принцип храните за соленоводните съдържат чесън или поне екстракт за да настървява рибите.
Тропикал имат една дискус гранула , която доста се ахресва на всички видове риби вкъщи и тя също има доста в нея , но за друга храна не сесещам , която да има такава миризма

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Дек 2017 19:15 
ветеран
ветеран
Аватар

Любими стилове: Iwagumi
bingobongo написа:
Имаше един виц: (столетник дава интервю, журналиста пита каква е вашата тайна за дълголетие. столетника казва Моята тайна е чесъна. Минаващ съсед допълва: за никой не е тайна.)

:offtopic:
Хаха сега се сетих за една притча,която изглеждаше горе-долу така:
Един човек видял млада жена да бие възрастен мъж на улицата.Възмутен,мъжа се приближил и казал:
-Защо биете баща си,не ви ли е срам!?
-Амѝ,това е внука ми,бия го,защото не си яде годжи берито.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Дек 2017 19:45 
напредващ
напредващ
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 240
И ние с жената хапваме редовно чесън, особено зимата а децата не можеш ги накара. Все имат оправдание че излизат навън, е разбирам ги. :< По интересно ми е дали и на рибките действа като на хората. Аз имам Немска овчарка и против кърлежи,бълхи и др. гадинки пръскам и нея и нас с разтвор на етерични масла и спирт. По далеч от химията и хапчетата. "Една ябълка на ден, бягай докторе от мен" kupa

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Дек 2017 10:51 
ентусиаст
ентусиаст
Аватар

bingobongo написа:
И ние с жената хапваме редовно чесън, особено зимата а децата не можеш ги накара. Все имат оправдание че излизат навън, е разбирам ги. :< По интересно ми е дали и на рибките действа като на хората. Аз имам Немска овчарка и против кърлежи,бълхи и др. гадинки пръскам и нея и нас с разтвор на етерични масла и спирт. По далеч от химията и хапчетата. "Една ябълка на ден, бягай докторе от мен" kupa

Не знам дали си попадал на препарат Seachem Garlic Guard,ако искаш виж в нета инфото. Аз лично ползвам чесън но натурален,за рибите де, и съм доволен.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Дек 2017 18:18 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Има много храни за риби с чесън в тях.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по