Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 22 Яну 2019 18:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

По какъв начин да се определя аквариума за "Лице на сайта"
Анкетата свършва на 31 Мар 2016 13:32
Чрез конкурс с гласуване 48%  48%  [ 13 ]
По критерий за уникалност и новост на аквариума 30%  30%  [ 8 ]
Публикуване на статия с образователен характер 15%  15%  [ 4 ]
Да се определя по преценка на Администратора 4%  4%  [ 1 ]
Друг начин, който ще предложа 4%  4%  [ 1 ]
Нямам мнение 0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 27
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Мар 2016 11:41 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Здравейте колеги.Повечето от вас знаят,че форума и сайта имат за лице аквариум на член на форума.
Аз предлагам и за което имам разрешението на Арсенал да си направим конкурс и спечелилия го аквариум да заема това място.
Имам следните идеи...
-На всеки три месеца да се провежда конкурса-няма смисъл на всеки месец защото вероятноста да бъде същия аквариум е огромна.Но да няма ограничение за броя пъти да бъде там-щом болшинството смята така значи го заслужава.
-На всяка предпоследна седмица от тримесечието Арсенал да отваря иначе заключена тема в която всеки член на форума може да номинира СНИМКА на аквариум,като веднъж предложена няма нужда от постове от рода (+1 ...или и аз съ ЗА)-това остава за гласуването.
-Снимката трябва да отговаря на някой изисквания-Да е на член на Форума с тема по-стара от 1 месец(зада избегнем сърдене от рода той сега дойде пък....) и друго условие е да е не по-стара от 2 седмици(тук идеята ми е да не се появи снимка от Коледния конкурс на друг форум за гласуване при нас Юни).Ограничения няма-всеки аквариум от Форума-от Дамското бижу на Арсенал през Цихлидарника на Геши до чудовището на Едмунд е подходящ.
-Гласуването да става отново с друга тема заключена през останалото време през последната седмица на тримесечието.Като всеки гласува лично през собствения си профил и то само веднъж и за един аквариум ЛИЧНО-тук е добре и да се обоснове защо дава гласа си точно за тази снимка,като и това,че е заради човека стоящ зад нея немисля че е проблем.
-Последния ден от месеца се броят гласовете и..Честито на Победителя kupa
Всичко това са мой идеи и подлежът на коментар с обосновка от всеки
Сега обаче и неща които немисля,че трябва да се коментират
-Наградата ще е чисто морална-това че твоите колеги,а в някои случаи и приятели са решили твоя аквариум да краси Форума следващите три месеца е достатъчна награда според мене.
-Както вече казах всеки може да номинира всеки,дори и себе си,но ако е чужда снимката първо трябва на лични да попита собственика за разрешение-повечето от нас са членове и на други форуми и не искаме конфликт на интереси.
Идеята ми е това да се превърне в още един стимул да потдържаме аквариумите си достойни за възхищени,а в моя случаи и да направим хубави снимки :mrgreen:
Ваш ред е ,че края на тримесечието иде....

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Мар 2016 12:03 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 50
добра идея !

Sent from my LG-D855

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Мар 2016 12:05 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Абсолютно подкрепям ! И нека е на олимпийски принцип - важно е участието !

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Мар 2016 12:30 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 310
Супер идея ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Мар 2016 14:06 
ветеран
ветеран
Аватар

И нещо което пропуснах-ако има равен брои гласове-да няма балотаж,а директно си печелят и двамата и си делят по 1,5 месеца или ако са три по месец време.За четири си е супер хипотетично :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Мар 2016 18:15 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 1
Любими стилове: Холандски стил и Джунгла стил в акваскейпа
Ами браво за идеята , сега остана да видим аквите на участниците и да се почне с гласуването . :arrow:

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник". Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Мар 2016 18:28 
ветеран
ветеран
Аватар

Има още две седмици дотогава ;) .Сега ще изчакам -може някой да не одобрява нещо и след това вече каквото каже Арсенал-или аз променям първото мнение като правила или той ...
Малко в последния момент ми доиде идеята и само две седмици за подготовка на аквариумите и снимки има,но пък ще е по-естествено ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Мар 2016 18:43 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 1
Любими стилове: Холандски стил и Джунгла стил в акваскейпа
ники_о написа:
Има още две седмици дотогава ;) .Сега ще изчакам -може някой да не одобрява нещо и след това вече каквото каже Арсенал-или аз променям първото мнение като правила или той ...
Малко в последния момент ми доиде идеята и само две седмици за подготовка на аквариумите и снимки има,но пък ще е по-естествено ;)

Ники скеипа за 1 ден ще го наредя и след снимките го развалям и почвам друг :mrgreen:

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник". Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Мар 2016 19:09 
ветеран
ветеран
Аватар

Няма ограничения ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Мар 2016 19:57 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 50
ники_о написа:

няма да мога да се с класирам за първия рунд :( но ще гласувам :)

Sent from my LG-D855

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Мар 2016 18:16 
Администратор
Администратор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 54
Благодаря на ники_о за идеята,

Благодаря на всички, които се включиха в предложението!

След като разгледах условията, ще кажа, че те са леко сложни и спорни. Вие как мислите, едно "състезание" в такава форма, няма ли да съпостави потребители в съперничество в един момент? Условието да е безпредметно, без награда е добре, но в един момент може да се изгуби интерес. Въпреки естеството, това е представяне, което има формата на конкурс, в който всеки може да участва и иска ресурси за управление и контрол. Самите условия на това представяне винаги ще съставят неразбиране и неинформираност у нови хора, на които или трябва да се дообеснява или те ще участват, като умишлено не се запознават с правилата само, защото трябва да имат участие. Едно отпадане на 5-6 човека, ще доведе до малооважаване на форума и конфронтации извън него.

В тази връзка искам сериозно да представите вижданията си, защото освен ресурсите, с които ще се натоваря или ще делигирам на човек, който ще го извършва, трябва и разбирането у всички, че това не е игра на спечелил и загубил?

Моето виждане по повод "лицето на форума" е в повече насока към уникалност или ново нещо. Може това място да го заеме някой от вас, който е извършил нещо рядко срещано, използвал нещо уникално или трудно за извършване. Нещо, което не е показвано до сега.

Примерно това може да е старт на аквариум с момента на подготовка на грунта. Никой до сега не е показвал, как подготвя многослойния субстрат!!!!!
Изработка на осветлението.
Модификация на филтрацията.
Стартиране на живо пред камера.

Имам това всичкото предвид, че в състезанията и съперничеството най-накрая форумът и човека стоящ за него стават виновни и причини за излизане от него. Хората не са подготвени за това. Но ще уважа желанията ви, в случай че настоявате принципа да бъде на гласуване и т.н

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Мар 2016 18:32 
ветеран
ветеран
Аватар

Писах,после го изтрих.Ще изчакам да се изкажат колегите-явно не съм го дообмислил :<
И само поправка Арсенал-помниш ли снимката с БЕЛЕНЕТО НА ДОМАТИТЕ-показано е правенето на многослоен субстракт,както и целия процес до готовия аквариум;) И аз искам повече такива теми-това е най-интересното...Резултат всеки показва,но пътя :!:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Мар 2016 18:44 
Администратор
Администратор
Аватар

Варианта при гласуването става проблем. Не знам, как е при другите форуми, но всеки път като отворя някой от тях виждам "Аквариум на месеца" със снимка и текст под него от преди няколко месеца. Да кажем, че съм засичал подобни моменти през Януари със заглавие "Аквариум на месец Ноември". Всъщност не желая да влизам в детайлите на проблема, понеже е липса на свободно време или липса на човек от екипа да го поправи.

В случай, че "Лицето на форума" е по-добре за вас да се избира с гласуване (референдум :D ) правилата трябва да се редуцурат значително. Примерно срок за гласуване 7 дни в края на тези 3 месеца и всеки един от желаещите трябва самоинициативно да предложи кандидатурата си. Има още една особеност, че тема с 5 снимки на прекрасен аквариум и три думи обяснение в просто изречение, ще изглежда неподходящо.

В тази насока трябва да се размишлява в две посоки:
-> правила на избиране
-> по уникалност
-> да се избира по преценка на администратора
-> или да се заема мястото от човек, който е описал аквариума чрез статия, както е по е-изданията

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Мар 2016 18:51 
Администратор
Администратор
Аватар

Ако искате предложете още възможности, като изчакам повечето да прочетат темата и решат да дадат предложения, ще изходя от ситуацията демократично, като пусна анкета с гласуване, как да избираме "Лицето на форума" и така отговорността става споделена! :D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Мар 2016 19:10 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Съгласен съм с нещата,които каза Арсенал,аз също ги прецезирах и затова не взех участие в предложението досега!

По въпроса за наградата,не мисля,че е нужна за поддържане на интереса,достатъчен стимул се явява това,че при победа аквариума ти ще краси форума през следващите 3 месеца и най-важното чувство на удовлетворение,че творението ти е оценено...

Това ще мотивира потребителите на форума да се стараят повече,да мислят креативно и новаторско...

Ако правилно съм разбрал проблема това за ресурсите и делегирането,по-долу ще засегна предложения,които го решават....
Сега вече идваме и на съществената част.....както знаем човек с човек не си прилича и както има хора,които приемат загубите и пораженията с чест и достойнство,така и други,които не умеят да губят по-никакъв начин и приемат поражението с завист,злоба,злорадство,недоволство, и т.н,което със сигурност може да отключи безпричинни заяждания,лицемерни подмятания и конфронтации....

Приемерно- регистрира някой новак,пусне снимка и спечели конкурса,със сигурност някой няма да го приеме добре....ще си каже ''Аз съм във форума от 2 години с 700 мнения,а той.....да не говорим,че аквариума му не е нищо особено....пълен т*ш*к...
П.С Всъщност видях,че има ограничение за участниците,според кога са регистрирани и са пуснали тема,но въпреки това ще се намерят недоволни винаги....

Най-ненатоварващо и лесно изпълнимо ще бъде ако гласуването става не от жури както на конкурсите,а от членовете на форума,като потребителите да могат да пускат гласа си за аквариума на потребителя,който най-много ги е впечатлил,без да имат право да гласуват за своя.....,не е перфектна системата,трябва още да се помисли....
Да се надяваме на достойнство и коректност най-вече.....

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 11:06 
ветеран
ветеран
Аватар

razr88,темата я отворих зада се изкаже всеки,не само да бъде подкрепена ;)
Както казвам и в първия пост-това са мои идеи...очаквам вашите :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 15:19 
ветеран
ветеран
Аватар

Ники,сега като си погледнах поста,наистина звучи критично,но не е така можеш да бъдеш сигурен,подкрепям на 200% идеята.... ;)
Аз самият имах подобни идеи,но така и не се реших да ги поставя за разискване,най-вече като новак във форума,при това без аквариум все още и се радвам,че ти го направи ;)
Нека всеки да си изкаже мнението,за да стигнем до най-лесно изпълнимото,необвързващо и олекотено откъм ресурси решение.... :D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 16:24 
ветеран
ветеран
Аватар

Нормално беше да повдигна аз въпроса ,защото моя аквариум трябва да бъде свален от там.Ти казваш-Нов съм...другите също.И след 2 години аз пак ще съм по-стар ;) Всеки има еднакви права..пък бил и без аквариум :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 21:51 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 7
Да прав си, но твоят заслужено е там ;)

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Мар 2016 21:59 
ветеран
ветеран
Аватар

Абсолютно.. :D

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа