Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 18 Дек 2017 18:26

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Победител Лице на сайта Декември 2017 - Март 2018 Aronax!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Окт 2017 18:12 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
След като само стърчащото ще се шкури и само със 120 става,не е нужно да се полира,а то на ръка няма и да се получи де ;)
Просто 120 е достатъчно едра за да отнема все пак,но не и дотолкова,че стъклото да й изрони зъбчИтата :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Окт 2017 19:28 
Глобален модератор
Глобален модератор

Общ обем литри на аквариумите ми: 400
Има си специална шкурка за стъкло.
Ама има да шкури една седмица.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Окт 2017 20:00 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
petko71 написа:
Има си специална шкурка за стъкло.
Ама има да шкури една седмица.

Ами той за направата е чакал две седмици,а други двама майстори му давали срок след 2-3 месеца,заради по-големи проекти...
Та алтернативата седмица шкурене,излиза че е добра :mrgreen:
Иначе и аз имах подобни неволи преди около половин година,даже се бях консултирал тогава с Никито на лични.Та за мен съм си решил оттук-нататък сам да си лепя аквариумите,защото с ''майстори'' в Бг не е работа да се занимаваш....

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Ное 2017 19:41 
ветеран
ветеран
Аватар

Момчета,направата на шкафа отново е на дневен ред.Обаче имам няколко въпроса,които може да ви се сторят малко глупави,но проявете разбиране,тъй като не съм се занимавал никога с такива неща.Даже вчера си взех винтоверт :mrgreen:
Благодаря на Кирилов,че ми спести време да чертая схема.Ще използвам неговата,тъй като конструкцията е възможно най-добрата.Единствената разлика от схемата е,че горния плот също ще е от две плоскости.
Ще го правя от слепени 2x18мм плоскости.Въпросите ми са следните:
-Как е най-добре да слепя плоскостите една за друга-с винтове и лепило,само лепило,само винтове или някакъв друг начин?
-Какъв размер винтове да използвам и с каква бургия да разпробивам преди това?
Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Ное 2017 21:54 
ветеран
ветеран
Аватар

На ламинирана плоскост не държи почти никакво лепило,пък и не е нужно,но виж обикновен силикон на Мастер ще ги залепи,но си ги и завии.Разпробии едната плоскост само с 4мм боргия и използвай винтове 3,5Х30 ,но внимавай да не превъртат като ги завиваш ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Ное 2017 22:01 
ветеран
ветеран
Аватар

ники_о написа:
На ламинирана плоскост не държи почти никакво лепило,пък и не е нужно,но виж обикновен силикон на Мастер ще ги залепи,но си ги и завии.Разпробии едната плоскост само с 4мм боргия и използвай винтове 3,5Х30 ,но внимавай да не превъртат като ги завиваш ;)

Ники,дизайна на шкафа искам да е ''ada like stand'' и ще използвам сурови плоскости,тоест няма да са ламинирани.След това ще се китосат,грундират и боядисат.
Ники,милиметъра на бургията не трябва ли да е поне 0.5мм по-малък от винта,поне така четох ?
Едит:Аааа ти говориш да разпробия само едната с 4мм,сега разбрах...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Ное 2017 22:16 
ветеран
ветеран
Аватар

Щом няма да са ламинирани,то обикновенно лепило за дърво ще ти свърши работа.А за разпробиването нарочно писах за по-голяма дупка от диаметъра на винта за да не ти прави"гайка" като завиваш ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Ное 2017 22:32 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 112
Аз си правих сам моят шкаф. Съвета ми е да използваш ей такива винтове : конформатен винт

Изображение

Лично аз ги предпочитам пред стандартните винтове за дърво, дибловите, шведските и минификс сглобките.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Ное 2017 22:49 
старо куче
старо куче
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 60
Любими стилове: хаос :-)
http://www.projectaquarium.com/plantedA ... Stand.aspx
Ето ти една статия, да гледаш за идеи...
Според мен със 18 ще стане достатъчно здраво, особенно ако укрепиш ъгловите като в статията...
Не разбирам защо ти е плот от сдвоена плоскост, ако укрепиш през средата и гърба със плоскости, няма какво да се случи на 18 мм плоскост, аквариума ляга съвсем равномерно и ако добавиш отпред една 10 см хоризонтална(може и скрита зад вратите) ще стане укрепено отвсякъде.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Ное 2017 23:04 
ветеран
ветеран
Аватар

hpopov написа:
http://www.projectaquarium.com/plantedAquariumArticles_ADAAquariumStand.aspx
Ето ти една статия, да гледаш за идеи...

Виждал съм я вече статията,от нея реших как да го правя,но ти благодаря че я сподели victory:
hpopov написа:
Не разбирам защо ти е плот от сдвоена плоскост

Защото така или иначе ги имам плоскостите,а за друго не ми трябват...даже и на приятели раздавах наскоро,да се отърва че заемат и място...
Пък и така като смятам,ако реша да правя след време нещо с повече камънак,ще отида на едно 400-450кг.Предпочитам да е стабилно и сигурно.
Иван Вълков написа:
Аз си правих сам моят шкаф. Съвета ми е да използваш ей такива винтове : конформатен винт
Лично аз ги предпочитам пред стандартните винтове за дърво, дибловите, шведските и минификс сглобките.

Мерси,Ванка,такива ще търся тогава victory:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Ное 2017 23:08 
ветеран
ветеран
Аватар

Цитат:
Мерси,Ванка,такива ще търся тогава victory:

Ама си знаеш,че тези са само за Г-образното съединяване,а не за сдвояването на плоскостите :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Ное 2017 23:09 
ветеран
ветеран
Аватар

ники_о написа:
Ама си знаеш,че тези са само за Г-образното съединяване,а не за сдвояването на плоскостите :lol:

Да,да,това вече го знам ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Ное 2017 20:13 
ветеран
ветеран
Аватар

Май съм забравил да прикача чертежа на Кирилов ^|
Искам да му благодаря за чертежа,защото точно тази сглобка не я бях обмислил преди да ми я покаже,а наистина е много здрава.Пък и ми спести време да чертая.Благодаря ти човече :-
Сега още няколко въпроса относно сглобката и винтовете.
Чертите на чертежа са винтове.Въпроса ми е тъй като страниците ще са двойни,и двете плоскости ли да хвана за горната плоча(както в дясно със синьо) или само крайната странична(както в ляво със жълто),а вътрешната хваната за външната просто като преграда.
Същия въпрос имам и за дъното-дали да го хвана само за външната страница(долу ляво с бяло) или и за вътрешната отдолу(с зелено).
Чуденката ми е,защото ако хващам горната плоскост и за двете(слепени) прегради/страници ще има два реда с дупки много на често...много винтове и дупки ще станат.... дали няма да се отслаби здравината на тези места.
Малко сбъркано стана,за което се извинявам,не знам дали и аз си разбирам какво питам,но както казах хич не съм наясно с тези неща...абе да си призная даже и с винтоверт съм работил само веднъж да завия 5 винта...

Прикачени файлове:
6fc0b77b75dd48f2b757d91474e409ef.png
6fc0b77b75dd48f2b757d91474e409ef.png [ 13.36 KiB | Прегледано 49 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Ное 2017 20:26 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 112
Значи за горната плоча - на която лежи аквариума и аз направих от две плоскости една за друга, но плоскостите ги захванах една за друга на най-крайния етап от шкафа - идеята беше да остане чиста плочата на която лежи аквариума( без дупки или глави на винтове). Постигнах ефекта като сложих поставих финалната плоскост вече при сглобени страници, дъно и първата плоскост от плота. Финалната плоскост захванах за другата плоскост на шкафа с Монтажен Кит и винтове от вътрешната страна на шкафа.

Прикачени файлове:
20171103_202817.jpg
20171103_202817.jpg [ 799.53 KiB | Прегледано 46 пъти ]

Прикачени файлове:
20171103_202644.jpg
20171103_202644.jpg [ 978.36 KiB | Прегледано 46 пъти ]

Прикачени файлове:
20171103_202743.jpg
20171103_202743.jpg [ 792.75 KiB | Прегледано 46 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 04 Ное 2017 16:50 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 750
Любими стилове: Natural Aquascape
Резърче по 4 винта стигат на плосткост от страна . Това , което те притеснява за долната част -сложи само 4 демек два на една и два на другата плоскост. Така или иначе ще захванеш и една за друга двойните стени.

Винта , който е посочил Иван става но много внимавай с натягането . Прекалено лесно влиза главата с плоскостта , особено ако си използвал най-евтините. ХУбавото на този винт е ,че можеш да притегнеш едната плоскост към другата без да дупчиш с една идея по-голям отвор първата плоскост.

Като те съветвам да използваш и показаните от мен регулируеми крачета от Бриколаж - много мъки ще си спестиш. Само търси отгоре да се регулират с отвертка или шестограм(преди 2 седмици ги видях,че ги продават още). Горе долу 6 или 8 крака разположени два по два е перфектно !

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа