Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 22 Яну 2019 18:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 16 Авг 2018 07:52 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 240
Здравей.

1. Можеш да махаш каквото искаш, големите камъни само, всичките, без значение. Ако махаш само големите камъни, новия глунд може отгоре направо да сипиш. Ама без да смесиш, да бъркаш и.т.н.
2. Грънд, субстрат или пчсък са едно и също като цяло, синоними. Зависи какво искаш да правиш с аквариума, растения ли ще гледаш, няма ли да са растения и.т.н. Вариантите за грунд са неограничени, активен, инертен, марков, обикновен...
3. Това предполагам е дъннен филтър. Не виждам смисъла на такъв филтър. В един момент ще се запуши според мен и като решиш да го махаш реално погледното трябва да махаш всичкия грунд, с други думи як рестарт.
4. Ако правиш растителен аквариум, грунда е хубаво да е с фракция 1-4мм, това е най подходящия за растения. На растителен аквариум не се сифонира дъното. В никакъв случай. Ако гледаш хищни, цихлиди и.т.н. тогава да. На растителен не.

Не ти знам аквариума, не знам каква ти е идеята с него и за това пиша някви общи неща. Ако искаш да го правиш растителен махай изцяло грунда дето ся имаш, да разбирам че е едър, махай дънния филтър и слагай нов грунд с фракция 1-4мм. Тъй като си начинаещ, предполагам де, слагай инертен грунд. Речен пясък, базалт, и други добри варианти които се намират по магазините. Слагай колкото повече растения можеш, повечето бързи. По големите растения, високите, на заден план другите среден и преден. И му се радвай.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 16 Авг 2018 07:55 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 240
Е ся ти видях аквариума. Определено, както и Геши писа, грунда ти е просто една кофа камъни. Сменяй тотално. Махай тия огромни камъни. Намери хубав грунд с фракция дето споменах, бих махнал и тия декорации. Слагай един корен и растения и си ти.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа