Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 22 Яну 2019 18:56

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Правила на форума

В този форум може да променяте първото си мнение неограничено пъти.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 407 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Яну 2019 15:37 
новак
новак
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 90
На втората снимка,без растения скейпа е супер.С растенията е станало чудесно,но ми се струва,че Анубиасите не се вързват.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Яну 2019 20:43 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 203
Любими стилове: Някаква жунгла такава като жунгла :)
Този път просто исках да мина по тънко и не похарчих много пари за растения. Пак заминаха 150 евро де, но по-голяма част от тая сума беше за пясък камъни и лавата под субстрата. Използвах почти всички растения от стария скейп, а каквото не успях да бутна тук отиде в кубчето и по разни уабикузи.
Сега като го погледах една седмица и съм си набелязал разни неща за промяна. Утре и без тва ще сменям вода и съответно ще има леки корекции.
Другото нещо което ще променя със сигурност е смукателната тръба на канистъра - ще взема стъклен със скимер. Не знам дали съм споменавал тук, но счупих старата преди време и сега съм тази, която беше в комплекта на канистъра.
Още едно нещо ми е в главата... фона хич не ми харесва. В момента е бял, но някак стои тъмен и това не ме устройва. Прозрачен-мат като на адата също не е опция от гледна точка на това че кабелите на лампите са отзад и ще се виждат. Мисля да пробвам с черен.
Иначе като цяло всичко върви добре. Няма следи от алги. Роталата от зад вдясно скоро ще се покаже над камъните да позапълни картинката. Днес не ми се занимава да свалям снимки от камерата, но утре ще снимам след смяната на вода. Може и някое видео да пусна.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Яну 2019 21:49 
новак
новак
Аватар

Слагай черен фон и няма да сбъркаш.Със тоя скейп ще стане илюзия за голяма дълбочина. victory:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Яну 2019 23:17 
ветеран
ветеран
Аватар

Ами да ъпдейтна темата, щото обещах. И в същото време да се похваля и оплача. Както бях планирал смених фона с черен. Поразместих някои китки.
Ааа забравих че имаше и нещо кофти в цялата история...
Вчера се сджафкахме малко с жената.. сутринта вече всичко забравено разбира се и тя ми вика "Ходи ли в хола? Видя ли си големия аквариум?" Викам що? " - ми щото сипах чаша кола вътре, за да се чудиш на тестовете като правиш...сори.."
Влизам в хола..водата бяла..
Изкарах над 60 умрели скариди, единствената ми останала панда гара, 3 отоцинклуса и 5 родостомуси. Другите едва дишат... Съответно и счупих пресата за коса и сега всичко е точно. Квит сме.
Направих 80% смяна на вода и рибоците живнаха. С китките направих няколко малки размествания. Може и сами да ги откриете. В левия заден ъгъл, както и преди бях споменал имаше ротала макрандра, която не ми се връзваше там. Махнах я, както и криптокорината пред нея и това място засадих с ротала валичи, останала от рязането в адата, която пък е перфектна комбинация с погостемона според мен.
Общо взето картинката вече ми харесва. За момента го оставям така пък да видим какво ще покаже времето.
Качвам една снимка въпреки че водата не е много бистра.

Прикачени файлове:
20190106_215249-01.jpeg
20190106_215249-01.jpeg [ 3.52 MiB | Прегледано 314 пъти ]

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Яну 2019 20:57 
новак
новак
Аватар

Всяко зло за добро. С черния фон и след разместването на растенията аквариума е станал чудесен! victory: Язък само за скаридките.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Яну 2019 21:31 
ветеран
ветеран
Аватар

Не ме е яд за загубите. Честно казано ми направи услуга :mrgreen: Имам още много в АДА-та. Пък и рибите бяха много. Ето малко по-избистрени снимки от камерата. Уикенда ше снимам повече като дойде новия инфлоу със скимера.

Прикачени файлове:
DSC_6014-01.jpeg
DSC_6014-01.jpeg [ 5.03 MiB | Прегледано 267 пъти ]
DSC_6011-01.jpeg
DSC_6011-01.jpeg [ 5.46 MiB | Прегледано 267 пъти ]
DSC_6013-01.jpeg
DSC_6013-01.jpeg [ 7.04 MiB | Прегледано 267 пъти ]
DSC_5945-01.jpeg
DSC_5945-01.jpeg [ 1.47 MiB | Прегледано 267 пъти ]

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Яну 2019 17:02 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Много хубаво ти се слива релефа на грунда между аквариумите .Все едно от единия минаваш в другия.Особено на първата снимка :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 407 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Часовете са според зоната UTC + 2 часа