Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 10 Дек 2018 14:44

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Дек 2018 22:38 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Растенията с корени в грунда нема да ги бъде в пясъка да знаеш!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Дек 2018 23:00 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
vlado0209 написа:
Не отказъх се от цихлидите :) ще гледам някакви пасажни, скаларии и някой друга скарида и може да пусна 3-4 севалии

Значи ще отглеждаш Скаларии със закуската им?Ами добре си решил ;)
И растенията са наредени точно наобратно от нормалното....тоест единственото неветлолюбиво(Анубиса) прави сянка на светлолюбивите,а това ще довете до ксенококус по Анубиса и смърт на другите....без да брим какво ти написа Амев....Пък сините медузки просто ще пропусна :-

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Дек 2018 23:56 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 165
ники_о написа:
vlado0209 написа:
Не отказъх се от цихлидите :) ще гледам някакви пасажни, скаларии и някой друга скарида и може да пусна 3-4 севалии

Значи ще отглеждаш Скаларии със закуската им?Ами добре си решил ;)
И растенията са наредени точно наобратно от нормалното....тоест единственото неветлолюбиво(Анубиса) прави сянка на светлолюбивите,а това ще довете до ксенококус по Анубиса и смърт на другите....без да брим какво ти написа Амев....Пък сините медузки просто ще пропусна :-

1-во: Къде бяхте като питах дали това или онова растение ще вирее да кажете че нямали да виреят в пясъка?
2-ро: И кой точно растения засенчва анубиаса освен Япониката?
3-то: Ники ти с тес медузи не мога разбера къв ти е проблема точно? На лична основа ли се дракаш всеки път заради тях като ги видиш или незнам?
4-то: Ники вместо да ми пишеш с подиграватекно отношение можеше да обясниш кат нормален човек с кви растения точно трябва да се гледат скалариите и да кажеш някаква алтернатива а не да критикуваш по тоя несериозния начин ;)
И 5-то: Махам се от тоя форум щото когато човек има нужда от компетентен отговор и мнение освен упреци и критики друго не получава!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Дек 2018 00:23 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Колега,донякъде те разбирам,защото и аз не толерирам саркастично отношение,но без да се обиждаш и ти имаш вина в случая.
Върнах се назад в темата и последното ти мнение отпреди месец относно рибите е,че ще отглеждаш цихлиди.Днес разбираме,че си променил решението си пред свършен факт.

Относно растенията-и аз и Амев ти казахме,че в най-ситния кварцов пясък растенията няма да виреят.За подходящи видове,изисквания,начин на отглеждане и т.н предварително не си питал.Въпроса ти свързан с тях отново е пред свършен факт при вече стартиран аквариум-Защо гният,ще виреят ли без цо2 и какво осветление е нужно.На което си получил адекватен отговор.
Медузите вече са изцяло въпрос на вкус и лични предпочитания.Важното е да не вредят на рибите.
Пак казвам,не толерирам ехидно и подигравателно отношение в никакъв случай,но и ти имаш вина в случая.
От много време го замисляш този аквариум(вероятно затова толкова се ядосваш),много усилия и желание хвърли,така че просто ще ти кажа- Наслаждавай му се.
Един аквариум(особено новостартиран) винаги ще има проблеми,но гледай кефа да е по-голям,защото ако само се нервиш,накрая ще се откажеш.Кефи му се и това е.
Растенията са по-сложна материя-иска си четене,време и най-вече опит да навлезеш и малко по-малко нещата сами ще си дойдат на мястото.
На първо време гледай единствено да оправиш видовете риби,или поне наблюдавай стриктно за агресия,и при нужда взимай бързи и адекватни мерки.
И последно-Не се отказвай от форума.Преспи,прочети утре последните три страници от темата си и ще видиш,че съм прав :-

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Дек 2018 00:33 
пристрастен
пристрастен
Аватар

razr88 написа:
Колега,донякъде те разбирам,защото и аз не толерирам саркастично отношение,но без да се обиждаш и ти имаш вина в случая.
Върнах се назад в темата и последното ти мнение отпреди месец относно рибите е,че ще отглеждаш цихлиди.Днес разбираме,че си променил решението си пред свършен факт.

Относно растенията-и аз и Амев ти казахме,че в най-ситния кварцов пясък растенията няма да виреят.За подходящи видове,изисквания,начин на отглеждане и т.н предварително не си питал.Въпроса ти свързан с тях отново е пред свършен факт при вече стартиран аквариум-Защо гният,ще виреят ли без цо2 и какво осветление е нужно.На което си получил адекватен отговор.
Медузите вече са изцяло въпрос на вкус и лични предпочитания.Важното е да не вредят на рибите.
Пак казвам,не толерирам ехидно и подигравателно отношение в никакъв случай,но и ти имаш вина в случая.
От много време го замисляш този аквариум(вероятно затова толкова се ядосваш),много усилия и желание хвърли,така че просто ще ти кажа- Наслаждавай му се.
Един аквариум(особено новостартиран) винаги ще има проблеми,но гледай кефа да е по-голям,защото ако само се нервиш,накрая ще се откажеш.Кефи му се и това е.
Растенията са по-сложна материя-иска си четене,време и най-вече опит да навлезеш и малко по-малко нещата сами ще си дойдат на мястото.
На първо време гледай единствено да оправиш видовете риби,или поне наблюдавай стриктно за агресия,и при нужда взимай бързи и адекватни мерки.
И последно-Не се отказвай от форума.Преспи,прочети утре последните три страници от темата си и ще видиш,че съм прав :-

Защо да е предсвършен факт? Аз казах само какво мисля да гледам вътре а не че съм ги пуснал вече.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Дек 2018 00:52 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Разбрал съм грешно,извинявам се.Значи има вариант все още за своевременна промяна в подбора на риби.
Но за растенията си важи мнението ми.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Дек 2018 01:32 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Какъв точно е проблема в подбора ми на обитатели?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Дек 2018 04:07 
Модератор
Модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 650
Колега аз пробвах с такъв пясък да гледам растения и никак не се получи работата!
Защо се отказа от малавийците?
Пясъка и 3D фона са за тях, ако този остров е от камъни ще заспи аквариума!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Дек 2018 09:21 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Има някой неща дори и природата не е успяла да съвмести, а какво остава за нас хората. Идеята на Ники беше че искаш да гледаш Слаларии и скаридки , едното като една от най едрите риби е на върха на хранителната верига , другото лато най-дребно е в дъното. Следователно няма как да стане ... скариди се гледат само с дребни риби и то пак е условно. За растенията идеята му е че анубиада е сенколюбив а ти си го сложил на пряка светлина , а тези които искат светлина са на сянка. Ти се луташ в концепцията и за това си сътворил това. Ако ще гледаш растения и риби , тоя фон само ти заема от мястото и както геши каза , си е перфектен за африканци. Пясъка също ... но не и за амазонски стил аквариум какъвто написа че искаш. Избистри си концепцията и ще помагаме. А за медузите един ден сам ще разбереш колко ненужни и тъпи са и как нямат място в сладководна система

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Дек 2018 12:34 
ветеран
ветеран
Аватар

Доста далече съм от идеята да те обидя,просто като чета сега,си е верно саркастично :<
Да,точно за скаридите и Скалариите писах,не за растенията като закуска и да точно Япониката няма да я бъде на сянка.За пясъка-просто съм имал аквариуми само с пясък и растенията са вървели,но не беше най-ситния,а растенията Криптокорини
Подредил си аквариума да ти харесва и си го стартирал,но точно сега вече можем да ти кажем къде са грешките защото до сега всяка информация беше предпоследна ;)
И щом решението за обитатели не е последно,то или извади Скалариите от уравнението или скаридите със сигурност и внимателно подбирай Тетрите,че и те са в менюто на Скалариите.Има изписано как трябва да се подходи в тази комбинация.
За медузките няма да се оправдавам-това си е въпрос на вкус и на мене не ми се връзват,но важното е да ти харесват на тебе.Подреждането на растенията си е предпоставка за бъдещи проблеми,а избора на обитатели беше явно несъобразен и за това писах веднага като видях поста ти,нямах време да съм изчерпателен и се е получило недоразумение.
Тук сме да помагаме и се опитваме,ама понякога не ни се получава.Извинявай dailapa:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Дек 2018 17:07 
пристрастен
пристрастен
Аватар

ники_о написа:
Доста далече съм от идеята да те обидя,просто като чета сега,си е верно саркастично :<
Да,точно за скаридите и Скалариите писах,не за растенията като закуска и да точно Япониката няма да я бъде на сянка.За пясъка-просто съм имал аквариуми само с пясък и растенията са вървели,но не беше най-ситния,а растенията Криптокорини
Подредил си аквариума да ти харесва и си го стартирал,но точно сега вече можем да ти кажем къде са грешките защото до сега всяка информация беше предпоследна ;)
И щом решението за обитатели не е последно,то или извади Скалариите от уравнението или скаридите със сигурност и внимателно подбирай Тетрите,че и те са в менюто на Скалариите.Има изписано как трябва да се подходи в тази комбинация.
За медузките няма да се оправдавам-това си е въпрос на вкус и на мене не ми се връзват,но важното е да ти харесват на тебе.Подреждането на растенията си е предпоставка за бъдещи проблеми,а избора на обитатели беше явно несъобразен и за това писах веднага като видях поста ти,нямах време да съм изчерпателен и се е получило недоразумение.
Тук сме да помагаме и се опитваме,ама понякога не ни се получава.Извинявай dailapa:

Приема се dailapa: :- Така на въпроса. Скаридките ми се ще да си останат в уравнението. Но с какво да заместя скалариите? За дънните рибки съм се спрял на Коридорас Джули

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Дек 2018 19:26 
ветеран
ветеран
Аватар

Защо да не са два вида дребни стадни?Например Зелен Неон и Кардинали-и двата вида са издръжливи и позволяват грешки на начинаещия.Така вероятността от разочерование още на старта се минимализира ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Дек 2018 20:24 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Казаха ми че разбори и тетри като пасажна едно място не е било добра идея тъй като щели да си месят пасажа и в един момент пасажа се разпрусквал :(

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 02 Дек 2018 22:00 
ветеран
ветеран
Аватар

Ако трябва да съм честен то в твоя обем няма да има пасажно поведение от почти никой вид рибки ако няма и силно стресиращ фактор.При дължина на аквариума 1,2 метра започват да си личът пасажите и то при засилено течение,но това е само статистика и мой лични наблюдения.
Имаш време,огледай в нета има и клипове,избери си тези които ти харесват.Пиши за решението си обаче предварително,че да не стане пак да сме лоши на свършен факт :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Дек 2018 09:30 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 240
Тая история с пасажа е много дълга дискусия. Имал съм около 80 хенгели които държаха пасаж само първата седмица. След като свикнаха със средата край. Също съм слагал по голяма риба, по лоша, с идеята да ги гони и пак не. Проблемът е в размера на аквариума според мен. Моя е метър дължина. Явно е малко. Така че мисли хубаво.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 03 Дек 2018 22:14 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Като за първи обитатели мисля да пусна 8-10 сомчета коридорас жули. За сега само това могат да ми доставят

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Дек 2018 00:44 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Трихогастер леер мога ли да гледам със скаридите? П.С. Питам предварително преди да съм ги взел, да не кажете, че ви изправям пред свършен факт :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Дек 2018 00:50 
Модератор
Модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 650
Ами май не, не съм гледал, но ми се струват като хапка месце (скаридата) за тях!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Дек 2018 07:48 
ветеран
ветеран
Аватар

Ще ги изяде като бонбонки.Моя ги хапваше с кеф,дори възрастни скариди.Единствения шанс за скаридкте е да се гледат с малки пасажни рибки и да има много растения за укрития.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Дек 2018 18:36 
пристрастен
пристрастен
Аватар

То няма голяма риба която да не закача скаридите значи така ли? :(

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 241 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа