Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 22 Яну 2019 02:38

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 269 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Дек 2018 19:26 
новак
новак
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 110
Много точно са ти казали. Едно от първите неща който ще видиш, са едни тъмно зелени петна по листата (ксенококус). Аквариума ти още нов и лесно можеш да вземеш мерки, веднъж появи ли се не е лесно да се изчисти. Казвам ти го не за да се заяждам, а за да не се налага, да се учиш по трудния начин!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Дек 2018 19:53 
старо куче
старо куче
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 165
Расте изключително бързо анубиаса а и не само той. Какви са мерките който трябва да се вземат ако почне да се появяват тея петна?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Дек 2018 20:00 
новак
новак
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 110
Най-добре е да е под сянката на някое друго растение, или да е в някоя по-тъмна част от аквариума. Анубиаса не е от светлолюбивите растения.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Дек 2018 20:10 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 45
Любими стилове: Растителни аквариуми
От стъклата ксенококуса се маха с някоя стара кредитна карта, но от листата на анубиаса махането му е трудно, най-ефикастният метод е баня в 40% разтвор на белина, разбира се, извън аквариума. Намаляване на осветлението, при поява на ксенококус, е друг способ. Но към момента ксенококус нямаш.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Дек 2018 21:44 
старо куче
старо куче
Аватар

Goran написа:
От стъклата ксенококуса се маха с някоя стара кредитна карта, но от листата на анубиаса махането му е трудно, най-ефикастният метод е баня в 40% разтвор на белина, разбира се, извън аквариума. Намаляване на осветлението, при поява на ксенококус, е друг способ. Но към момента ксенококус нямаш.

Значи е добре за сега така ли? Няма къде другаде да изместя анубиаса колеги там ще ми е мястото

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 22 Дек 2018 21:55 
ветеран
ветеран
Аватар

За сега не пипай излишно е. Остави природата да си свърши работата. Ще видим кое как ще потръгне, и тогава ще умуваме. Акваристиката не е точна наука. Рано е още да се каже - това върви добре; онова върви зле. Само мога да кажа, че хубав анубиас не се отглежда нито бързо, нито много лесно.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Дек 2018 01:58 
старо куче
старо куче
Аватар

Goran написа:
За сега не пипай излишно е. Остави природата да си свърши работата. Ще видим кое как ще потръгне, и тогава ще умуваме. Акваристиката не е точна наука. Рано е още да се каже - това върви добре; онова върви зле. Само мога да кажа, че хубав анубиас не се отглежда нито бързо, нито много лесно.

Ти видя ли струковете който снимах днес? Когато ги закрепях анубиасите нямаше струкове те дръпнаха толкова много тука за 2 седмици

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Дек 2018 13:46 
ветеран
ветеран
Аватар

По принцип са бавнорастящи, хубаво е, че ти дърпат, но не се изненадвай, когато си забавят растежа. И на мене ми растяха с по едно ново, а понякога и две нови листа на седмица. Имай предвид, че не обичат премествания. Моите ги съсипах със по-силно осветление, и ги заместих с бързорастящи растения. Като цяло анубиаса не обича резки промени.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 23 Дек 2018 16:36 
старо куче
старо куче
Аватар

Goran написа:
По принцип са бавнорастящи, хубаво е, че ти дърпат, но не се изненадвай, когато си забавят растежа. И на мене ми растяха с по едно ново, а понякога и две нови листа на седмица. Имай предвид, че не обичат премествания. Моите ги съсипах със по-силно осветление, и ги заместих с бързорастящи растения. Като цяло анубиаса не обича резки промени.

Да и аз така съм чувал, че не трябва да се местят много. Затова това ще им е мястото а и скалата им прави сянка достатъчно да ти кажа :) А по отношение на другите растения оня ден бърках край гъсто за съдените отзад, измъкнах едно без да искам, бяха си пуснали много хубави корени, въпреки, че бяха казали някой от колегите, че нямало да се вкоренят добре. Доста добре си бяха корените им не бяха загнили или нещо подобно :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 269 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Часовете са според зоната UTC + 2 часа