Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 20 Юни 2018 20:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Победител Лице на сайта Март 2018 - Юни 2018 е аквариума “The way to heaven” by Amev !

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Орнатус
Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Мар 2018 18:23 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 112
Здравейте,
Имам 6 броя Орнатуси и за втори път виждам тяхно поколение в общия аквариум. Та рибката е с размери вече около 1 см и с ясна окраска и формана перките( с заоблена горна перка). Т.к. е в общия аквариум се опасявам дали няма да остане гладна. Стривам храната ситно но знае ли се? По принцип знам че тетрите сами си намират храна в естествената си среда.

Някой може ли да опише каква е процедурата за развъждането им? Предвид че вече за втори път виждам потомство приемам че водата като състав им допада.
Благодаря на всички включили се! :-

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Орнатус
Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Мар 2018 19:29 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Аз намерих това
Размножават се по подобен начин като други рибки от рода. Използвайте 40 литров аквариум, дребнолистни растения, слабо осветление и мрежа на дъното, за да не бъде изяден хайвера от възрастните. Водата трябва да е мека и кисела, рН 5.5-6.5, твърдост 1-5 и температура между 26-29 °С. Могат да бъдат размножавани както по двойки, така и в малка група. Изберете най-пълните женски и най-добре оцветените мъжки и го сложете в размножителния аквариум. Хвърлянето започва на другата сутрин, след това отделете родителите, за да не изядат хайвера. Аквариумът трябва да е възможно най-затъмнен, защото яйцата са чувствителни към светлина. Малките се излюпват след 24-36 часа и ще плуват свободно след 3-4 дни. Захранват се с инфузории, докато не стана достатъчно големи за артемия и микрочервеи.
Интересно ми е как за втори път изваждаш бебешок в общия като Орнатосите са доста лакоми за бебта ):(

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Мар 2018 20:21 
ветеран
ветеран
Аватар

Прикачени файлове:
20180305_181151.jpg
20180305_181151.jpg [ 1.04 MiB | Прегледано 323 пъти ]

Прикачени файлове:
20180305_181128.jpg
20180305_181128.jpg [ 1.14 MiB | Прегледано 323 пъти ]

Снимката е кофти но телефона толкова може :(

П.п. Интересното е че досега от две люпила гупи нищо не е оцеляло пък Ортонатоса хем се излюпил хем и оцелял.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Мар 2018 20:56 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Е то това ми направи впечатление-оплакваш се за Гупите,а сладурчета в червено отцеляват victory:
Не че е по темата,но когато изпразвах 240л сега за рестарта извадих 3 бебета Гупи на различна възраст-въпреки Барбусите бяха намерили начин....може и при тебе да има такива,но заради растенията да не ги виждаш.
Иначе бебешока е много сладък и невярвам да не си намира храна-така,че не го мисли ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Мар 2018 10:45 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 45
Любими стилове: Растителни аквариуми
Поздравления, можеш само да се радваш, факта че ти оцеляват бебета орнатуси е показателен, че качествата на водата са идеални за тетри, а значи и за повечето рибки. Единственото, което може да направиш е да вдигнеш гъстотата на растителността, и може и по повече от едно да ти оцеляват. Иначе, в общия случай се развъждат така: отделяш в отделен съд два мъжки, с една женска, на дъното слагаш или явански мъх, или пластмасова мрежичка, от тези за изолация, така че хайвера да пада на дъното, но родителите да не могат да го достигнат и изядат, ползваш вода от общия аквариум, необходимо е да пуснеш слаба аерация, и ги държиш 2-3 дни, след което си ги връщаш в общия. Избираш женски с едър корем, а от мъжките по-слабите и най-активните. Това, ако ти се занимава специално да ги въдиш. Като проплуват личинките захранваш с твърдо сварен, добре размит яйчен жълтък, като много внимателно го дозираш на капки, за да не замърсяваш много водата. В общия аквариум няма как да ти оцеляват много бебета, цяло чудо е, че на два пъти виждаш и по едно. Едно, че ядат хайвера, и другото, че след това ядат и ларвите...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 12 Мар 2018 18:42 
ветеран
ветеран
Аватар

Ето го "големия" сървайвър:

Прикачени файлове:
IMG_20180312_183435.jpg
IMG_20180312_183435.jpg [ 1.67 MiB | Прегледано 204 пъти ]