Въпрос за интервала на смяна на водата Форум акваристика за любители

Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 15 Авг 2018 20:34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Победител Лице на сайта Март 2018 - Юни 2018 е аквариума “The way to heaven” by Amev !

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Май 2018 22:02 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 60
Здравейте! Нов съм в тази област, имам спешен въпрос, защото четох за външните филтри, че ако имам такъв, смяната на водата става на по-голям интервал, но не знам вярно ли е това. Та въпроса ми е: Какво да направя, за да сменям водата само веднъж в месеца? Аквариума ми е 63 литра, има 3 златни рибки в него - златиста, черен телескоп и една бяло-червена златна. Има и помпа с вътрешен филтър на Hailea. Сега сменям 50% от водата през четири - пет дни и всичко е ок, но искам да си улесня работата - да сменям водата или цялата или поне 50% от нея, но веднъж в месеца. Ще помогне ли въпросния външен филтър или пък има други начини, или изобщо няма такава опция за веднъж на месец смяна?
Благодаря Ви!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Май 2018 23:30 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
В този литраж с тия риби , дори и канистъра нема да ти отмени смяната. За да гледаш рибките по дълго и да им се радваш , прави си смените както досега. Тия риби цапат много , като сложиш външен филтър може да намалиш смяната на 1 път седмично на 30%.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Май 2018 08:20 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Добре, значи и това няма да реши проблема. Моля ви да ми дадете съвет как ще постъпите ако имате за цел да бъде смяната на водата веднъж месечно, какво ми е необходимо да взема още. Само до аквариума + канистъра ли се свежда въпроса или иска още ред неща, които да изпълня? Решил съм да направя много неща, само и само да се улесня в смяната на водата. Става въпрос за тези трите рибки плюс най-много още една комета, която съм замислил да взема, нищо друго повече няма да има като животински свят в аквариума. Дайте ми съвет какво ми трябва да се обурудвам за евентуална такава месечна смяна на водата. Много ще съм благодарен.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Май 2018 09:14 
Модератор
Модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 650
Нищо не отменя седмичната смяна!

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Май 2018 09:36 
ветеран
ветеран
Аватар

Не никак добре да се опитва да се замени смяната на водата с каквото и да било ,но в краен случай ,ако си си го навил на пръста,може да ползваш някакъв препарат от сорта на това https://bg-pet.com/Fish/Water/Images/biocoryn.jpg ,но пак само ще мъчиш рибите. Нищо не е по добро от една хубава седмична смяна на вода.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Май 2018 10:01 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Решение също е за тия 3-4-5 рибки , да сложиш 300-400 литра и тогава може да сменяш веднъж месечно по 30%

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Май 2018 08:18 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 45
Любими стилове: Растителни аквариуми
В съществуващият ти аквариум, за да постигнеш веднъж месечно смяна на вода е необходимо да е богато залесен, добре зациклен аквариума, с външен филтър и добре съобразен с литража на аквариума брой дребни нецапащи рибки.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Май 2018 08:20 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Благодаря за информацията! По-нататък ще се помисли за нещо голямо. За сега си оставам със смяната на водата, въпреки, че купих един канистър вчера. От магазина ми казаха, че спокойно на 15 дни може да се сменя водата с този канистър. А мен на 15 дни ме устройва също. Без да се замислям взех канистъра, струва 50 лв, дано не съм сгрешил. Вие на какво мнение сте, може би набързо го грабнах от желание, но дали да го продавам или да го използвам, какви са ви впечатленията от тези филтри, надеждни ли са? Каквото ми кажете вие това ще бъде важно за мен, благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Май 2018 20:13 
старо куче
старо куче
Аватар

Любими стилове: хаос :-)
svetlio2 написа:
Благодаря за информацията! По-нататък ще се помисли за нещо голямо. За сега си оставам със смяната на водата, въпреки, че купих един канистър вчера. От магазина ми казаха, че спокойно на 15 дни може да се сменя водата с този канистър. А мен на 15 дни ме устройва също. Без да се замислям взех канистъра, струва 50 лв, дано не съм сгрешил. Вие на какво мнение сте, може би набързо го грабнах от желание, но дали да го продавам или да го използвам, какви са ви впечатленията от тези филтри, надеждни ли са? Каквото ми кажете вие това ще бъде важно за мен, благодаря.

Модела на канистри какъв е? Предполагам малкия сънсън за тая цена..

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Май 2018 09:02 
неориентиран
неориентиран
Аватар

hpopov написа:
svetlio2 написа:
Предполагам малкия сънсън за тая цена..

Да, този е, малкия канистър.
Производител: SunSun
Модел: JT603B

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Май 2018 09:48 
Модератор
Модератор
Аватар

Виж сега, то може и да не сменяш вода, няма да си първия, няма и да су последния който го прави веднъж в месеца, НО:
С тези златни няма да стане работата, не съм гледал и не бих, но съм чул че доста цапат. От там пък не само ще ти е мръсно, но и параметрите на водата ще се влошават много бързо. Аз мисля, че с няколко неонки и разбори и доста растения може и да ти се получи. Две кофи вода на седмица не виждам да е голям проблем, но ти си знаеш.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Май 2018 11:40 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Ами ще си ползвам канистъра, днес ще го монтирам, но няма да оставя аквариума по месец, ще си сменям водата както трябва. Питах, защото мислех, че може да има някъкъв начин, но няма да правя експерименти. А за златните риби, вече откакто ги гледам, няма никаква мръсотия в аквариума, водата е кристална и нищо не мирише. Доволен съм от златните риби, може би помпата си върши работата, но винаги е кристално чиста водата, не забелязвам да цапат, поне за сега.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Май 2018 12:03 
Модератор
Модератор
Аватар

Това че е чиста не значи непременно че е с добри параметри! Виждал съм златни в много окаяни аквариуми, което ме навежда на мисълта, че са корави риби, но пак казвам само такова май не съм гледал.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Юни 2018 20:28 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Здравейте, имам пак питане относно филтъра. С канистър на СънСън съм в момента, наистина работи добре, до момента в който вчера го чистих и сега от аквариума ми се явява теч, мислех че аквариума тече, но не е от него, преместих аквариума на друго място да го тествам но няма теч никакъв. Разбрах че е от канистъра, а като пипам маркучите му са си сухи. Май не мога добре да работя с този канистър и мисля да го продавам, но моля да ми кажете за някъкъв вътрешен филтър, но да не е ефтина помпичка, искам да филтрира и чисти водата като канистъра. Дали ще е добро да е голям дебит примерно 800 л/ч? И какъв, на коя марка ще ми препоръчате? Със 60 л. аквариум съм с три златни риби и едно сомче аймониери.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Юни 2018 21:53 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 45
Любими стилове: Растителни аквариуми
Виж 1-во на сън-съна да не му изпуска уплътнението на главата. Не бързай да го продаваш. Вземи си силиконова смазка за канистри, и намажи уплътнението с нея, и виж дали няма да спре да тече.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Юни 2018 22:37 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Goran написа:
Виж 1-во на сън-съна да не му изпуска уплътнението на главата. Не бързай да го продаваш. Вземи си силиконова смазка за канистри, и намажи уплътнението с нея, и виж дали няма да спре да тече.

+1
А ако си решил хубав вътрешен:

http://www.zooland-varna.com/jbl-crista ... 1%8A%D1%80

или

http://www.zooland-varna.com/blumodular ... 1%80%D0%B0

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Юни 2018 14:21 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 78
Колега аз имам един I 80 за продан ако те интересува пиши лични...Филтъра е много добър и е направен доста практичен и удобен за работа...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Юни 2018 14:24 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Имам сега един въпрос ако правя смени два пъти в седмицата по 40% как ще се отрази на растенията след като системата за торенето на деннерле е седмично на две седмици и на месец?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Юни 2018 15:21 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 112
Щом сменяш вода намаляш концентрацията на разтвореи вещества във водата. До колкото знам ти си с хранителен грунд така че той трябва буферира евентуални липси. Зашо искаш да правиш два пъти седмично смяна? Пента беше споменал че системата на деннердле сиима доататъчно добър график за следване.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Юни 2018 15:38 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Рибата е малко повечко за това но мисля че канистра се справя все пак само горните гъби има др то е 3 кошници с микро мека..

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа