Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Напомняне · Неделя ден за почистване на аквариумите
Дата и час: 24 Юни 2018 07:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Победител Лице на сайта Март 2018 - Юни 2018 е аквариума “The way to heaven” by Amev !

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Юни 2018 21:10 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 60
Goran написа:
Виж 1-во на сън-съна да не му изпуска уплътнението на главата. Не бързай да го продаваш. Вземи си силиконова смазка за канистри, и намажи уплътнението с нея, и виж дали няма да спре да тече.

Значи самия канистър не тече от него / от капака/, проблема ми е някъде от където влизат маркучите му в аквариума. Не разбрах от къде дойде тая вода в дъното на аквариума - или от флейтата или от всмукващия маркуч и сега ме е страх да го пусна отново. Дано съм обяснил правилно - значи не тече самия канистър, той е далеч от аквариума, не е до него. Но в дъното на аквариума потече вода, което ме учуди много и мислех, че аквариума се е спукал, но не е спукан, преместих го и го подсуших и го тествах цял ден вчера, беше си сух, явно нещо от маркучите които влизат в аквариума от канистъра. Дали правилно пускам канистъра, ако може да обясните как става начина? След почистването на канистъра аз му налях вода в самия него, за да тръгне,че не искаше да тръгне водата. Напълних го с вода и тогава го затворих и той заработи. Дали нещо бъркам тук?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Юни 2018 22:42 
старо куче
старо куче
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 60
Любими стилове: хаос :-)
С малък сън сън си, накрайниците ако са ти едни полупрозрачни сивкави, са много крехки, най вероятно си спукал някой от накрайниците, обикновенно около гайката става фала, огледай добре...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 10 Юни 2018 23:05 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Провери бастуните , и аз махнах цяла аква заради тях и тоя канистър. Подлизва по маркуча и под аквата , помислих че се е спукала. Оказа се изходната тръба с лека цепка!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа