Деннерле цял сет Форум акваристика за любители

Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 15 Авг 2018 20:30

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Победител Лице на сайта Март 2018 - Юни 2018 е аквариума “The way to heaven” by Amev !

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Деннерле цял сет
Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Май 2018 18:29 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 78
Колеги искам малко помощ решил съм да си купувам деннерле всичко от до но ме интересува следните неща...Грунда ще бъде този акваскеипинг.какви торове иска и каква подложка защото дават най до ри резултати с торове деннерле?Помагате с каквто може всичко ще ми е от полза...Благодарско

Прикачени файлове:
Screenshot_2018-05-08-15-21-23.png
Screenshot_2018-05-08-15-21-23.png [ 270.8 KiB | Прегледано 1350 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Май 2018 21:23 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Ползвах го в 100 литровия и останах доволен,но не с подложката на Денерле 9+1 и може би за това след няколко месеца имах тотален крах.....
Зареден е с Микро,а подложката е комба с Макро и Микро и се балансират нещата-така или иначе използвах и течните на марката ,но за съжаление точно подцених Макрото и се видя какво стана ;)
Фен си на марките и щом си решил ще ти кажа, че от тая марка няма да те отказвам и тя за разлика от любимата ти е с няколко нива нагоре.Използвай всичко от нея обаче иначе рискуваш със заместители.
Нетрябва да споменавам че СО с високи концентрации трябва да гониш и много светлина в случая нали?Не си замислил с това бавен аквариум,а Перка :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Май 2018 21:43 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Евала Ники ще бъде този аквариум холандец ще опитам мисля че двата зет лайта ще му стигат се пак са 45вата диодно скоро ще взема и со2 бавно ще напазарувам всичко и чак тогава ще стартирам...Гледам някъкъв скейпърски тор деннерле но грам не им разбирам на тйя торове ще тряя да помагаш..Ще взема 9в1 и този грунд с тях какви торове ще ми трябват знаеш средства няма да се пестят тук?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Май 2018 21:46 
ентусиаст
ентусиаст
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 125
Анализа от използването на почвата на денерле в тази тема предполагам, че може да ти е полезна.

http://www.akvashow.info/forum/viewtopic.php?f=192&t=3564&start=120#p68131

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 08 Май 2018 22:21 
ветеран
ветеран
Аватар

Oпaaa...това не е за нов аквариум а за съществуващия?И мислиш рибите да бухнеш от старта?Мене ме изядоха тогава,че пуснах рибите и то с два канистера и то работещи......Незагубих риба,но филтрацията ми беше 20% от литража,а ако мислиш с тая ъгловата на JBL да си то да ти кажа,че ще е приключение :lol:
Ta това за Микро използвах DENNERLE Perfect Plant System Set
а за линк е това https://www.petotal.de/aquaristik/aquar ... paign=feed
обаче Макрото им е слабо( http://www.valenta-aquaristik.de/v_shop ... Nr=AG13413) и трябва да следваш дозите не по предписание(не че имат де) а по растенията да се ириентираш.Това обаче невярвам в първите месец два да ти е належащо-както и Микрото ,защото дъното ще ти е убийствено за периода.Чести смени и светоден от по макс 7 часа и то не общо двете ламБи ще ти е повече от достатъчен.Риби обаче е добре да нямаш в периода Перка,че се омешаш нещата.....дали рибите да спасяваш или да си гледаш китките.....Пребори се със себе си и не се потдавай на ТВОЯ си порив в случая иначе ще е малко .......проблемно ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Май 2018 01:13 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Това с марките,класите,нивата и т.н е много относително и трябва да се лавира.

Примерно системата за co2 на Jbl работи перфектно и бие тези на Tropica,Dennerle и Sera.Dennerle обаче имат по-добри торове от Jbl,а Tropica по-добри и от двете марки.От друга страна дифузерите на Jbl и Tropica предават фронта пред активния реактор на Sera.
При канистрите тези на Sera,отстъпват пред Eheim,Fluval,Jbl и т.н и т.н...

Това,което искам да кажа е,че за всеки компонент от сетъпа,марката е различна.

Примерно аз в конкретния случай бих разделил сета Dennerle на съставните му части,след което да обърна внимание на всяка една от тях.И така:

-Аквариум: Да,кубчето на Dennerle определено е страхотно.

-Филтрация: Тук прескачаме Dennerle със троен скок,тъй като могат да ни предложат единствено вътрешен филтър.Поглеждаме към Fluval 106/206,Jbl 401/701,Eheim Classic 150/250.Който и да изберем,бие одма вътрешния на Dennerle.

-Осветление:Тук е въпрос на предпочитания.Вариант е лампата на Dennerle Scapers,може да се насочим и към ледове,като lancia,chihiros rgb/a series,ista или пък самоделно тяло.Общо взето избора е голям,единствено лум. пури отпадат,поради размера.

-Подложка,грунд,торове: Тук отново подминаваме Dennerle и се насочваме към Tropica.Подложка тропика,грунд тропика и торове тропика,с благодарности за 90 дневната им програма,която бяха така добри да ни предоставят с прилежащо приложение/app.

-Система за Co2: Макар да съм използвал системата на jbl,и както казах по-горе работи перфектно,си плащаш за това,при това неоправдано.За 50% от стойността се взима бутилка от Солти,Dual Stage регулатор(най-доброто) и соленоид на 12v от camozzi или ebay.Останалите пари се наместват в каси бира за предстоящото Световно по футбол.

Все пак е добре да се уточни,че аквариумите не се делят на маркови и немаркови,а на добри и(айде да не казваме лоши) не толкова добри.

Един самоделен аквариум може да получи много повече аплаузи от марковия,стига човека стоящ зад него да знае какво прави.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Май 2018 08:48 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Аз май нещо съм се объркал :< Помислих,че се говори за нов сет на Dennerle cube,а то май става въпрос за рестарт на сегашния аквариум....
Както и да е,пак си важи мнението ми,че би било неразумно всичко да е на dennerle,само защото е dennerle :D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Май 2018 13:11 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Благодаря ви...Ще се стартира по книга без риби без миби рибите отиват у магазино...Ще се тръгне с много растения много.За филтрацията мисля джбиел е401 че ще е добре.Но да не се отмятаме от темата...Четох доста за деннерле торовете но немога да им фана схемата...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Май 2018 15:37 
ветеран
ветеран
Аватар

S7 е две помпи на 100л вода веднъж седмично след смяна на вода
V30 е две помпи също на 100л вода,но през седмица
Е15 е едно хапче месечно на 100л вода
Макрото е или с тестове или на око по растенията да се ориентираш.......

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 09 Май 2018 20:25 
Модератор
Модератор
Аватар

Написани статии: 7
Системата на торене на Денерле е много различна от тази на Тропика и мисля че трябва да си я следва. Както писа Ники - едно Микро седмично, второ на две седмици, трето месечно . Обаче ако има проблем, с тестове нищо не можеш да определиш защото всичко е абсорбирано в грунда
Наскоро четох тема за Холанден торен по EI и резултата е добър. В смисъл то може и с Направи Си Сам торове, но е ниво Експерт .

https://img.plici.ro/image/cZC

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Май 2018 18:08 
пристрастен
пристрастен
Аватар

Добре де следбкато всичко отива в грунда как ще се усвоява от листата на растенията?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 27 Май 2018 18:17 
Модератор
Модератор
Аватар

Написани статии: 7
Добре де, не чак всичко ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ]