Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 23 Окт 2018 09:04

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Eheim вътрешен
Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2018 23:02 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Днес ми излезна обява за филтърче 3 вата на Ехаим и отидох да го взема,цената беше символична ,а на снимката изглеждаше като ъгловия на Dennerle но зелен на цвят.Така или иначе едното ъглово на Dennerle в аквариума в спалнята се предава и започва да е шумно и за това се оглеждах за заместник.
Ватовете на новото обещаваха тишина,но.......
Та да започна с момента на вземането-то не е триъгълно,а шестъгълно и то доста обемно в тази ситуация-това е огромен плюс де.....повече място за медия ;) Пак е с вакууми на двете си страни и е за ъглово позициониране и въпреки невъзможността да се върти изхода то просто се върти цялата глава(която е без вакууми) накъдето душа ти поиска....тоест само 6 посоки :lol:
И после във вкъщи извадих само главата ,запуших мивката и я напълних и го тествах.....няма звук ):(
Повреме на теста разгледах корпуса за филтриране и той е с оребрена тръба отгоре до долу и един надянат(нов явно) цилиндър от дребна гъба.Това си е е стандарт при тази марка и върши не лоша работа.
Дърпането на вода е от прорези отпреде на контеинета по цялата му дължина,но може да се затваря със вградена система ....абе пластмаса затварящя плътно.....но
Веднага ми дойде идеята да затворя тая сиатема и да срежа дъното,че да симулирам постъпателно движение на водата като при канистър(постигнато при Dennerle тата ми с дорабоки....да ама дъното се маха и е с клапан като на JBL I серията дето неизпуска мръсотията в аквариума при вадене....супер,няма да режа victory:
Та реших да прегледам вече и главата дето се плакнеше и работеше във мивката на поне 60 градуса вода(да забранена е за такива мотори :< ) ,но на какво се натъкна окото ми на горната част на капака......Made in W Germany .....опа....то западна Германия няма от 20 години ):( Та веднага разглобяване на корпуса за да видя кое как е износено и защо е безшумно все пак.....ами .....какво да кажа-ротор с три перки и голям магнит като на поне 500л канистер сегашно производство,но не това ме впечатли и не това е причината да ви занимавам-остта е на гумени тампони и то отгоре и отдолу ):( ,но ):( върха на аисберга е,че е керамична и то дебела 2,5мм...........................просто ако това не е доработка(а ми я продаде немец и то не от друг произход) аз прекланям глава пред това което тази марка е продуцирала в миналото и навярно си е извоювала ИМЕТО неслучаино.
Абе впечатлен съм....ако по времето в което ние гледахме рибки със ВИБРАТОР(то днес звучи странно думата и двузначно) и гъба,а те (немците) са имали филтри с керамични оси и гумени тампони то....
П.П.Живея им в държавата и съм на мнение далече от НАШЕТО за тях,но такива неща ме навяват на мисълта,че е имало едно(поне ) поколение което е било върха на Европа по избретения,мисълъл и иновации.Реалността ,може и да е друга,но има един процент гении който дърпа тоя народ напред.....моля ви...ние сме....но не сме.....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Eheim вътрешен
Непрочетено мнениеПубликувано на: 15 Май 2018 23:19 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 45
Любими стилове: Растителни аквариуми
Ники, въобще не ме учудва качеството на немска техника от преди 20 и повече години... Тази глобализация, дето настъпи в световен мащаб, и този стремеж към уеднаквяване имат и добри и лоши страни. Едно време имаше много силен стремеж да се докажат нациите във всички области. Конкуренцията между източен и западен блок беше нещо реално, и от това съперничество са произлезли не едно и две страхотни изделия не само в сферата на акваристиката. Нещата тогава не се правеха за до утре, а да карат много, много дълго време, и то да карат максимално добре. Никой не правеше тогава стоки, които просто да изкарат гаранционния си срок. Правеха се нещата да траят много дълго. И, да предимно в западния блок...

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 16 Май 2018 08:27 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Доколкото четох терминът Made in W.Germany се е използвал за периода 1946-1990.Някой ако има стари немски инструменти,техника и т.н,нищо чудно да присъства означението.
А Eheim имат дълга и богата история.Преди няколко години бяха пуснали продукти ''50 year limited edition'' с 3+2 гаранция.

Намерих и още нещо интересно.Накратко,колега от чужд форум е пуснал тема,за да съобщи,че външния му филтър Eheim Classic 2211 е умрял след 19 години,или 6899 дни нон-стоп работа.
Има и прикачен документ за покупка,на който се вижда,че е закупен през 1991г за 99.90 German Mark (=EUR 51.07).

Ето направо темата:
https://www.monsterfishkeepers.com/foru ... ed.336435/

П.П Абе Ники,след толкова четене не заслужихме ли поне една-две снимки на филтърчето :lol:

Прикачени файлове:
IMG_7638.JPG
IMG_7638.JPG [ 1.22 MiB | Прегледано 889 пъти ]
IMG_7644.JPG
IMG_7644.JPG [ 1.37 MiB | Прегледано 889 пъти ]
IMG_7645.JPG
IMG_7645.JPG [ 2.5 MiB | Прегледано 889 пъти ]
IMG_7646.JPG
IMG_7646.JPG [ 1.61 MiB | Прегледано 889 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 16 Май 2018 11:38 
ветеран
ветеран
Аватар

Разбира се че ще има снимки,но снощи като писах беше късно за това и реших само да опиша ;)
Сега няма да има нужда да обяснявам на коя снимка кое съм показал :lol:

Прикачени файлове:
100_2219.JPG
100_2219.JPG [ 926.22 KiB | Прегледано 872 пъти ]
100_2220.JPG
100_2220.JPG [ 867.86 KiB | Прегледано 872 пъти ]
100_2221.JPG
100_2221.JPG [ 868.75 KiB | Прегледано 872 пъти ]
100_2222.JPG
100_2222.JPG [ 852.6 KiB | Прегледано 872 пъти ]
100_2223.JPG
100_2223.JPG [ 873.44 KiB | Прегледано 872 пъти ]
100_2224.JPG
100_2224.JPG [ 844.85 KiB | Прегледано 872 пъти ]
100_2225.JPG
100_2225.JPG [ 878.42 KiB | Прегледано 872 пъти ]
100_2226.JPG
100_2226.JPG [ 890.68 KiB | Прегледано 872 пъти ]

Непрочетено мнениеПубликувано на: 16 Май 2018 14:34 
ветеран
ветеран
Аватар

Баси,както и да го смятам този филтър е на може би 30 години,а изглежда съвсем запазен.За изработката да не говорим.
Ама айде вътрешните са създадени по-рано.Аз съм по-изненадан от факта,че през 90-та година е имало канистър Eheim Classic в абсолютно същия вид,в който се продава и до днес.Време,в което в България аератора беше лукс,а за външен филтър едва ли някой бе чувал.
Досега винаги съм мислел,че външните са въведени след 2000г,но явно съм грешал.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 17 Май 2018 07:04 
ветеран
ветеран
Аватар

Канистрите също са стара технология, но не бяха масови. Много от техниката, използвана в акваристиката е налична още от 80-те, и особено канистрите на ехайм.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 17 Май 2018 09:53 
ветеран
ветеран
Аватар

Снимката по-долу е от списание,издадено през 1974г.

Прикачени файлове:
eheim.jpg
eheim.jpg [ 271.47 KiB | Прегледано 795 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Eheim вътрешен
Непрочетено мнениеПубликувано на: 17 Май 2018 13:19 
Глобален модератор
Глобален модератор
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 340
Любими стилове: Жунгла ;)
Потребителят има адрес за доставки в Еконт: виж в профила
Период когато техниката, колите и жените са били истински !

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Май 2018 08:11 
ветеран
ветеран
Аватар

Ето, че Ехайм са имали канистри от преди аз да съм бил роден :) Даже отпреди да съм бил заплануван :)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 18 Май 2018 17:12 
ветеран
ветеран
Аватар

Филтърчето е от два дена в аквариума-щом жената не го е чула до сега(аквариума е на 60см от главите ни) значи е напълно безшумен.Събра 4 пъти повече медия от предшественика си и това ме радва,че и без това си е слаба филтрацията ....Само зеления цвят непреживях и веднага го облепих с черно фолио....споко фолиото е тествано и не се отлепя и неотделя нищо опасно ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Юни 2018 16:21 
ветеран
ветеран
Аватар

Абе ние голяма реклама им направихме на Eheim,при това неплатена.Да се бяха сетили поне един подарък да изпратят за конкурса :mrgreen:
Та голяма сила са,но да вземем да кажем и нещо негативно.Например течовете при Professional сериите.Доста хора не им простиха грешката,която дойде и точно в момент,когато конкурентите пускаха новите серии.Вярно,лекува се със смазване/смяна на едно уплътнение на главата,но все пак.....не е особено приятно да се налага да разглобяваш и фиксваш филтър за 200-300 евро.
За това говоря:
https://www.youtube.com/watch?v=g7zo6qffzHU
https://www.youtube.com/watch?v=WC5BAJocTZc

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Юни 2018 17:34 
ветеран
ветеран
Аватар

Да, но такъв проблем би се появил при небрежно отношение към уплътнението на главата на всеки канистър.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Юни 2018 17:59 
ветеран
ветеран
Аватар

Goran,може би аз не съм се изразил правилно.Изгледай клиповете.Ти може би се сещаш за голямото уплътнение между кофата и главата.В случая с Professional серията,проблемното уплътнение е вътре в самата глава.Трябва разглобяване,за да се достигне до него.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Юни 2018 18:03 
ветеран
ветеран
Аватар

Видях за кое уплътнение става дума - това на прайминг системата. Да, това си е гаден проблем.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа