Привет! Форум акваристика за любители

Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 15 Авг 2018 20:39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Победител Лице на сайта Март 2018 - Юни 2018 е аквариума “The way to heaven” by Amev !

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Привет!
Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Юли 2018 08:12 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Здравейте, казвам се Ради, от София съм, 26 години. От години с майка ми се опитваме да се занимаваме с акваристика. Имахме аквариумчета с различна големина /както повечето хора постепенно увеличаваме размерите на аквариума... започнахме да искаме нещо по - голямо и по - голямо/. Дойде време да правим ремонт на хол, идеята ни беше да го преградим условно на две части, като преградата щеше да е аквариум . Първоначално за изработката посетихме специализирали магазини за акваристика, но цените ни се сториха високи и решихме да се доверим на познати за изработката на шкаф, успяхме да намерим аквариум, близък до размерите, които ни трябват. Двамата мъже работят заедно от години и мислихме, че най - накрая ще имаме така мечтания аквариум...показаха ми идея за шкафа, прегърнахме идеята и започнаха работа по шкафа. Мислих си, че всичко вървеше добре до момента в който не поставиха аквариума, размерите на шкафа са доста по - големи. В момента аквариума е залепен почти до тавана, висок е 70 см и не може да се обслужва, дори не можем да го изминем отвътре. Набутхме се е доста пари, чувстваме се измамени, в момента имаме един паметник в хола и се чудим какво да правим. Зная че това е раздел за запознанства, но като нов потребител не мога да пиша тема в друг раздел. Притеснени сме, не знаем какво да правим, имаме нужда от съвети и помощ. Пиша от телефон, не мога да кача снимки от него. Ако има желаещи да помогнат могат да ми се обадят 0886759909

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Привет!
Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Юли 2018 14:25 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 112
Варианти много, но все са свързани с допълнителни разходи. Скъсяване височината на шкафа, или разляпяне на аквариума и намаляване на височината и отново залепяне. Ако не оставяте го празен и някакъв интересен корен, окрасен с някое друго цвете - един вид сух скеп.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Юли 2018 15:10 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Здравейте,

Съжалявам за неприятната ситуация.Наскоро и аз имах подобна ситуация с един майстор,която едва не ме отказа от хобито,така че ви разбирам напълно.
Като цяло проблема не е толкова сериозен.От мнението ви обаче съдя,че пред дилемата са изправени две жени.

Доколкото разбирам шкафа е направен от познати.Не става ясно обаче,майстори ли са,или любители.Дали са работили на приятелска,или платена основа,също.
Вие казахте ли им,че не сте доволни от изработката,респективно повдигнахте ли въпроса за коригиране?Щом са успели да го изработят,би трябвало да разполагат и с нужните инструменти за поправката....
А,ако сте им платили,то тогава са длъжни(ако не договорно,поне от морална гледна точка).

Другият вариант,възможно най-практичен и финансово ненатоварващ е следният:
-Разглобявате шкафа,отделяте страниците и гърба,след което ги носите на някоя мебелна фирма и скъсявате плоскостите.Само не съм наясно какви са цените за рязане при собствен материал.Знам,че когато материала е от тях,са смешни,но не съм сигурен как стоят нещата,когато материала е от вас.
Мисълта ми е,най-добре първо се обадете и питайте,за да не се окаже,че излиза по-евтино направо нови плоскости.

А като знам какви хора членуват тук,нищо чудно някой сръчен колега от София да вземе въпроса присърце и да го реши.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 21 Юли 2018 17:19 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
В поста има доста по-съществени пропуски от това което е посочено като проблем-а именно обслужването и чистенето!
Ако съм разбрал правилно за да прегражда хол дължината навярно е над 2 метра.....посочена е височината от 70см и това навява за поне 50-60 см ширина на аквариума..... Сега е близо до тавана което значи че шкафа е поне метър и половина висок ):( Ако догадките са ми верни то аз вода в този аквариум небих сложил защото няма как да е стабилен на подобна височина и гарантирам че шкафа не е съобразен с това какво ще носи а само естетически...
Дай ни точно инфо,намери начин да снимаш и то най-вече шкафа и конструкцията му защото това което се опитвате да направите май е доста опасно ;)
По принцип 70см дълбок аквариум си е почти невъзможен за обслужване дори и да е на 60см висок шкаф.
Щом са ви дали проект майсторите то те се занимават професионално и незнам дали са знаели предварително за това какво ще има отгоре му....Просто от поста Ви неразбрах дали когато е пристигнал шкафа е бил по-висок от поръчаното или сте се изненадали колко е висок след поставянето на аквариума ....тоест нещо в първоначалния план ви е куцало.Така или иначе може и да не е толкова фатално всичко ,но с това инфо което дадохте няма как да успеем :D

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа