Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 13 Дек 2018 10:46

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 30 Юли 2018 20:12 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 250
Здравейте,за първи път се обръщам към такъв тип форум за съвет относно аквариум. Та така,проблема се състои в това че не знам причината ,поради която умират рибките ми. И преди съм имала аквариуми,не съм точно от най-начинаещите, но що се отнася до болестите при тях не съм много запозната.Не знам каква информация точно се дава и докъде ще бъде достатъчна за определяне на проблема но общо взето: аквариума е 250 л (80х60х50см)
Има външен филтър,който постоянно работи
Осветлението пускам за по около 8-9 часа-2 лампи SOBO 220V
Водата сменям през 2 седмици-по 30-40% като преди това я оставям да престой половин ден
Дъното е доста гъсто залесено около 40%
Храня ги веднъж дневно с храна на люспи и понякога гранули
Рибките са предимно живородки (гупи ,плати,молинезии) ,имам също 4 тетра конго , 6 трихогастера и 2 мини пангас (не съм сигурна какъв е вида на рибата,все още издирвам точното наименование, но в магазина така ми казаха,нещо между сом и акулка,вече са около 10тина см) и точно те в последно време се държат доста странно-застават в право положение или въобще не плуват само стоят на едно място. С другите рибки ,които ми умряха преди това се случваше същото- залягаха по дъното и след ден-два умират. Не знам ,бактерия ли съм внесла някакси,защото се е случвало нови рибки да прехвърля в аквариума направо с водата ,което в последствие разбрах,че е грешка, да не би да съм сложила вода с твърде много хлор някога.Дали да не напрявя тест на водата. Нямам си и на идея какво може да е,но ще съм благодарна ако някой предложи нещо. victory:

Прикачени файлове:
received_10204911403621495.jpeg
received_10204911403621495.jpeg [ 443.27 KiB | Прегледано 238 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Юли 2018 00:27 
напредващ
напредващ
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 200
Какъв е филтърът и какво има в него, колко са на брой общо рибите, адаптираш ли новите риби към твоята вода? Само новите ли умират или и старите също?

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Юли 2018 09:33 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 250
Ами не мога точно да обясня за филтъра затова прикачвам снимки с информацията за него,а относно рибките- имам: 2 мини пангас
2 силвър шарк,1 анцитрус,4 конго тетра,6 трихогастера,7 данио,3 молинезии,2 гупи,2 фантома,2 плати,1 лабео ,3 неона, 2 лимонки
Новите риби приспособявам като поставя пликчето,в което се намират,малко в общия аквариум като през това време добавям по малко от водата от аквариума ; Аквариума е стартиран преди около 3 месеца като оставих филтрацията да поработи седмица преди да пусна обитателите,а колкото до умиращите- умират ми само старите рибки и това започна изведнъж сякаш си предават една и съща болест вътре ,не знам. Измряха ми почти всички от вида на молинезии,хелери и плати , а сега забелязах и мини пангаса се държи по същия начин. Няма абсолютно никакви белези за външна болест и затова ми е трудно да я определя и да я лекувам.

Прикачени файлове:
20180731_102341.jpg
20180731_102341.jpg [ 313.51 KiB | Прегледано 214 пъти ]
20180731_102137.jpg
20180731_102137.jpg [ 270.46 KiB | Прегледано 214 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Юли 2018 13:43 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
До тук в постовете ви виждам само грешки които сте допуснали от бързане и нечетене предварително.Днешните рибки обаче са изнежени и непрощават подобно нещо.
Ще започна със това че сте изчакали седмица преди да пуснете обитателите-чака се 4 седмици и след това се пускат по няколко на седмица....не всички заедно.
Второ -рибките са несъвместими-повечето неподходящи за обема на аквариума ,а тия които са подходящи са в неправилно(малко) количество и стреса е още една предпоставка за болести.
Умрели са ви старите-ами те са били в аквариума докато се е завъртал цикъла и са били изложени на свръх неподходящи за живот условия.....пострадали са и с времето са се предали.
Вода се сменя седмично по 30-50%!
Филтъра е слаб за обема и е зареден слабо за да потдържа добри условия за живот!Тук съвета ми е да се събере тая керамиката която има в първата кошница(отдолу нагоре) след това във втората две гъби и за третата да си купите качествена маркова керамика.Разбира се това няма да реши проблемите веднага,но ще е едно добро начало.UV-то пускайте след смяна за няколко часа,не постоянно защото се изнежват рибките.
Прочетете профилите на рибите-вижте изискванията им и си изберете един или най-много два вида които да са с нормален брои за вида (над социалния им минимум) и оставете само тях.На едрите просто трябва да намерите нов дом.
Успех :D

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Юли 2018 15:32 
ветеран
ветеран
Аватар

Написани статии: 3
Любими стилове: Iwagumi
Marulkaaa123 написа:
Ами не мога точно да обясня за филтъра затова прикачвам снимки с информацията за него

Сигурни ли сте,че книжката е от същия филтър?
Защото филтъра от първата снимка е китайски,еквивалент на Sun Sun HW302,а втората снимка със схемата е от външен филтър Sera Fil Bioactive....

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 31 Юли 2018 16:52 
напредващ
напредващ
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 200
Само мога да добавя, че имаш агресивни риби и това може да е една от причините за смърността

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа