Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 16 Ное 2018 09:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 01 Ное 2018 14:10 
старо куче
старо куче
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 60
Любими стилове: хаос :-)
bjrov написа:
Благодаря, за сега нещата са под контрол в новият ни аквариум. Изчаках да мине малко време преди да го кажа :D , за сега сменям всяка седмица по 20-30% от водата, като почистих филтъра осезаемо по-добре работи. Относно пренаселването, не си спрях малкият аквариум и така е ОК с двата.
Та вече имам 12лт и 54лт, сега остава да започна проекта си за по голям. Проблема е мястото което съм отделил е 70см/60см и не знам колко да е височината, мислех да е 60см. Но като четох тук май ще трябва да я намаля, също от размера 60(ширина) не мога да избягам, но дължината мога да я пусна още 10 см?
Естествено ще започна с направата на стойката, но трябва да имам и идея за аквата върху нея.
Колкото повече чета установявам колко съм бос и проблема е че се обърквам, не мога да си изясна още нещата.
Само знам, че няма да правя растилен аквариум и няма да слагам СО2 за сега, обитателите ще са живородки, тетри и неони а литрите ще са между 210 и 240 според калкулаторите в нета.
С удоволствие ще приема вашите съвети.

Имай предвид че ако ще слагаш външни филтри, маркучите и кабелите за лампите, трябва да минават от някъде, отзад или отстрани. Размера на аквариума освен съобразен с риби и растения, трябва да е удобен за обслужване, ако се чудиш за някакъв размер, направи си от някой кашон нещо близко като размер, сложи го на мястото и пробвай дали ще е удобно. Също така е добре да съобразиш размерите, с това какво осветление ще ползваш, примерно луминисцентните пури са определени дължини.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 05 Ное 2018 10:56 
новак
новак
Аватар

Благодаря, това с кашона ще го изпробвам иначе място има от зад за тръбите и маркучите. Мисля да сложа лед пури ако изобщо има такива да се продават отделно. Ако ли не ще си врадя в капака, които ще си правя лед лента, само трябва я да сметна.
Разгледах си чертежите с събота и съм смятал нещо такова дължина 70 см/ширина 60 см/ височина 70 см, но със сигурност ще ги променя.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Ное 2018 08:50 
старо куче
старо куче
Аватар

bjrov написа:
Благодаря, това с кашона ще го изпробвам иначе място има от зад за тръбите и маркучите. Мисля да сложа лед пури ако изобщо има такива да се продават отделно. Ако ли не ще си врадя в капака, които ще си правя лед лента, само трябва я да сметна.
Разгледах си чертежите с събота и съм смятал нещо такова дължина 70 см/ширина 60 см/ височина 70 см, но със сигурност ще ги променя.

На 60 см дълбочина, лед лентата е доста безполезна, реши какви растения искаш да гледаш, но на голяма дълбочина, комбинирана с лед лента за осветление, можеш да гледаш само много непренциознинрастения.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Ное 2018 21:10 
новак
новак
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 200
Колега, имай предвид, че тази височина е доста изискваща. Трудно се чисти, светлината трудно достига до грунда и растенията, трябва да избереш така рибите, че да се допълват в различните слоеве на водата, за да не остават много празни пространства, защото всяка риба има предпочитан слой за обитаване. Помисли си нещо като 70/40/40 или 70/50/40 д/ш/в, дори ширината да е 60, височината я направи към 40.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Ное 2018 18:44 
новак
новак
Аватар

Ами ще я направя 50см височината и няма да слагам лед тогава а нормални пури. Честно казано още не съм си избистрил идеята, доста съм зает напоследък и нямам време да чета темите тук за да си изясня нещата. Но ще се поправя :idea: .

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Ное 2018 23:47 
старо куче
старо куче
Аватар

bjrov написа:
Ами ще я направя 50см височината и няма да слагам лед тогава а нормални пури. Честно казано още не съм си избистрил идеята, доста съм зает напоследък и нямам време да чета темите тук за да си изясня нещата. Но ще се поправя :idea: .

Лед може да сложиш но например с диоди 1 или 3 вата, лед лентите не стават, защото са с най-маломощните диоди (0.2-0.3 вата) и за 50см дълбочина са недостатъчни.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа