Намерихте ли това, което търсихте? Моля попитайте тук.

Дата и час: 21 Фев 2019 12:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Започваме на 15 Септември. До скоро!

Правила на форума

В този форум може да променяте първото си мнение неограничено пъти.

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнениеПубликувано на: 06 Фев 2019 21:38 
неориентиран
неориентиран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 110
Здравейте, казвам се Деян.
От години "разхождам" един 30 литров, напълно непретенциозен, но все пак "гледан" аквариум отначало из къщи, а после по офиси, с хелери и гупи, три четири вида растения... и един камък за разкош.

Но сега съм в процес на стартиране на нова аква, малко по-голяма и малко по-премислена, надявам се, затова всичко което пиша всъщност е не толкова решение, а питанка. И така:

стъкло: аквариума не нов, хендмейд, 80Х35Х45в
капак: тъй като в хола, където ще стои, обзавеждането е с масив, аквата има тава и капак изработени от масив, цвета на стария лак беше различен от на останалите мебели, в момента ги прелакирам /засега нещо не се получава желания резултат/, тавата и капака са по 6см дълбоки.
СО2: не
филтър: Атман 3337, работил и до сега с кавариума, няма медиа, не съм ползвал досега външен филтър, този го получавам без каквато и да е документация и ми е трудно да го подкарам от раз и да го обезвъздуша напълно, търся му нови маркучи, за двете кошници мисля да ползвам зеолит и sera super peat?
температура: имам 100вт сера, но тук идва следния въпрос - доколкото разбирам концентрацията на СО2 е в обратнопропорционална зависимост от температурата на водата. Има ли проблем да поддържам по-ниска темп. /около 20-22градуса/ за да са по-доволни растенията, в комбинация с живородки?
осветление: голяма въпросителна - може би ще подготвя капака за три пури, не съм решил Т5 или 8, първоначално ще пусна две, ако има нужда и третата, размерите при капак 80 са малко куци май, може би ще подредя телата в средата, крайно ляво, крайно дясно, точно какви пури, с какви баласти ми е мъгла все още?
грунд: 1 слой - смятам да си взема пемза+тор от калифорнийски червей+sera super peat+малко "мезе" от настоящия...
2 слой - пясък, посъбрах си... от плажа, еднороден, около 3-5 мм, визуално изглежда мн. добре, вече промит с оцет и гореща вода, естествено имам притесненията, че може допълнително да втвърди и без това твърдата вода във Варна, дано супер пийта да помогне да спася положението,+зеолит, 1:5. Дали да слагам мрежа между двата слоя, какво би трябвало да представлява една такава мрежа... ?
растения: в началото ще пренеса от стария и ще добавя всякакви бързорастящи, след
месец-два ще почна да подбирам повече, според желанието ми да са с по-дребни листа и условията които предлагам насреща, все още знам имената само на шепа растения.
риби: гупи, хелери, молинезии, бети..., за сега не ги мисля, още е далече тяхното време
скейп: ще опитам да наподобя аквариума на @Sharabadabar http://www.akvashow.info/forum/viewtopic.php?f=18&t=4340&start=400, този аквариум е и причината да се регистрирам и да търся съвети тук - страшно ми допадна визията му в текущия вариант.

Приемам мнения всякакви.

Върнете се в началото
 Профил  

Непрочетено мнениеПубликувано на: 07 Фев 2019 11:54 
ветеран
ветеран
Аватар

Общ обем литри на аквариумите ми: 300
Мрежа от тази която се слага за комарници на прозорци или врати.При стартиране на аквариум с хранителен грунд трябва да засадите много растения.Ако ще правите аквариум като на колегата сложете хранителен грунд само там където ще има растения.Идеята е хранителните вещества да се консумират от растенията иначе ще се възползват водораслите.Също така е хубаво да изкиснеш в гореща вода тора преди да го сложиш в аквариума.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа